Editörler :
11 Haziran 2019 19:46

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

İnşallah severek yapacağın bir birimde gorevlendirilirsin; )

emreeemre00, 1 ay önce - Alıntıya git

İnşallah hocam ya, umarım pişman olmam, dua edin bana da :)

11 Haziran 2019 19:56

eyfel555
Aday Memur

Anladım hocam sizin arkds sıkıntılı yere düşmüş, çok şükür bizimkinde öyle bir durum yok, her yoğun bakım farklı farklı tabi, 2 servs arasında bile çok çok fark oluyor

Hayalperesthemşire, 1 ay önce - Alıntıya git
evet yogun bakimin da kendi icinde biraz farki var o yanik yogun bakimdaydi umarim sizin de gonlunuzce olur
16 Haziran 2019 09:51

ebruu.snn
Aday Memur
Kapalı alan ve hasta profili ağır olduğu icin çok yoruyor , nöbetler yoğun ve yorgun geçiyor . Tek artısı hasta yakını olmaması . Başka iyi yanı yok . Kesin Bilgi .
16 Haziran 2019 19:26

Hemşire0508
Aday Memur

Ben yoğun bakımda yapmamıştım. İlk çalışma yerim olduğu için ve 3 yıl bilgisiz evde geçen aradan sonra atandığım için ve bizim okulda intornluk diye bir şey olmadığı için ve kişisel özellik olarak da içe kapalı biri olduğumdan istemedim. İki yoğun bakım değiştirdim. İkisinde de istemedim. Yuzume bakıp sen burdan gitsene diyorlardı. Kişilik olarak neşeli ve şakacı olursan seviliyorsun ersonellerle aran iyi oluyor bakıma da yardim ediyorlar sana. Öyle biri değilsen de yalniz bırakılıyorsun. Yeri geliyor yardım bile etmiyorlar. Etseler de bin türlü laf sokuyorlar. En sonunda servise geçtim de rahata erdim. Psikolojim düzeldi. Her seyi serviste öğrendim. Çok zor bir yer. Ve iş yükü fazla olduğu için yeni başlayanlara tahammül edilemiyor benim gibi içe kapalı biriyse dislaniyor. Her seyi öğrendikten sonra gitmeni tavsiye ederim eğer gidecekseniz. Ben de çok özlüyorum gitmek istiyorum oralarda çalışmak istiyorum. Ama hiç istemedim. Daha da cesaret edemem galiba.

16 Haziran 2019 19:27

Hemşire0508
Aday Memur

Ben yoğun bakımda yapmamıştım. İlk çalışma yerim olduğu için ve 3 yıl bilgisiz evde geçen aradan sonra atandığım için ve bizim okulda intornluk diye bir şey olmadığı için ve kişisel özellik olarak da içe kapalı biri olduğumdan istemedim. İki yoğun bakım değiştirdim. İkisinde de istemedim. Yuzume bakıp sen burdan gitsene diyorlardı. Kişilik olarak neşeli ve şakacı olursan seviliyorsun ersonellerle aran iyi oluyor bakıma da yardim ediyorlar sana. Öyle biri değilsen de yalniz bırakılıyorsun. Yeri geliyor yardım bile etmiyorlar. Etseler de bin türlü laf sokuyorlar. En sonunda servise geçtim de rahata erdim. Psikolojim düzeldi. Her seyi serviste öğrendim. Çok zor bir yer. Ve iş yükü fazla olduğu için yeni başlayanlara tahammül edilemiyor benim gibi içe kapalı biriyse dislaniyor. Her seyi öğrendikten sonra gitmeni tavsiye ederim eğer gidecekseniz. Ben de çok özlüyorum gitmek istiyorum oralarda çalışmak istiyorum. Ama hiç istemedim. Daha da cesaret edemem galiba.

Hemşire0508, 1 ay önce - Alıntıya git

Istemedim değil istenmedim. Yazacaktım yanlış olmuş.

16 Haziran 2019 23:03

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

Hemşire0508, 1 ay önce - Alıntıya git

Anladım hocam sizin için kötü tecrübe olmuş, bizim hastane kuralı idare direk yeni başlayanları servste yetiştiriyor sonra acil yoğun bakım gibi yerlere geçme şansımız oluyor, bnde gencken daha o ortamı yaşayıp tecrübe kazanmak istiyorum, staj zamanlarından ortama hakimim hasta profilini biliyorum, umarım bnm için iyi olur, sıcakkanlı girişkenz personellerle aram iyi olan biriyim, bizimkiler bakıma falan yardım ediyormuş zTen, umaırm hayırlısı olur, servsten biraz sıkıldım ve maddi olarak yoğun bakım çok iyi bizde, olur umarım, sn de tekrar geçersin umarım :)

17 Haziran 2019 01:04

Hemşirbey34
Aday Memur

Yoğun bakım aşktır. Alışınca bırakamazsın.

17 Haziran 2019 07:08

NumanTufn
Aday Memur
Ben ATT iken genel yoğun bakımda staj yapmıştım 1 ay ve rotasyonumda en beğendiğim yer olmuştu hasta bakımı konusu da çalıştıkça alışırsın ve bir süre sonra vız gelir :) umarım çok iyi bir yoğun bakım hemşiresi olursun :)
Toplam 28 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?