Editörler : swat3410
12 Haziran 2019 19:29

Ağrı Merkez ve ilçeleri hakkında

2019 yılı ilk şark görevi için 1. tercih olarak AĞRI ilini tercih ettim.

öncelikle Ağrı nasıl bir yer?

AVANTAJ ve DEZAVANTAJLARI neler?

Ulaşım olanakları, sosyal yaşam,kiralar, ev bulma durumu vs.

Tercih ettim fakat sonradan pişman oldum diyebilirim. Keşke farklı bi tercih mi yapsaydım diye çok düşünüyorum.

bilgi sahibi olanlar yardımcı olursa sevinirim.

Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Herkes için hayırlısı olsun

Babayaro07
Yasaklı
12 Haziran 2019 20:38

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun şu videoyu izle boşuna yapmadılar :)

https://youtu.be/TVJF-HVJoyQ

poliscomcu
Aday Memur
12 Haziran 2019 21:05

öncelikle teşekkür ederim biraz detaylı bilgi verirseniz AĞRI nın olumlu ve olumsuz yönlerine

Babayaro07, 5 yıl önce

Kardeşim öncelikle geçmiş olsun şu videoyu izle boşuna yapmadılar :)

https://youtu.be/TVJF-HVJoyQ

Babayaro07
Yasaklı
12 Haziran 2019 21:46

Ben 4 yıla yakın Diyadin ilçesinde çalıştım o yüzden pek iyi şeyler söyleyemem imkanın varsa araya bişeyler koy başka yere git iyi söyleyeceğim hiç bir şey yok memnun olanlara sormak lazım birde

12 Haziran 2019 21:49

En iyi yeri merkez sosyal hayat olumsuz yok gibi 7-8 ay kış 3 ton kömür fix kiralar eskiden ucuzdu 4 sene önce şimdi batı ile aynı

poliscomcu
Aday Memur
12 Haziran 2019 21:57

anladım sağolun...

Babayaro07, 5 yıl önce

Ben 4 yıla yakın Diyadin ilçesinde çalıştım o yüzden pek iyi şeyler söyleyemem imkanın varsa araya bişeyler koy başka yere git iyi söyleyeceğim hiç bir şey yok memnun olanlara sormak lazım birde

poliscomcu
Aday Memur
12 Haziran 2019 21:59

Aslında beklentim de bu yöndeydi. teşekkürler yorum için

Warriol operacion, 5 yıl önce
En iyi yeri merkez sosyal hayat olumsuz yok gibi 7-8 ay kış 3 ton kömür fix kiralar eskiden ucuzdu 4 sene önce şimdi batı ile aynı

Kayıp.KenT
Aday Memur
12 Haziran 2019 22:51

Halkında Hayırlısı olsun, küçük şehir ulaşım kolay, sosyal yasam çok kötü,avm yok,mecburiyet caddesi dışında dolaşacak bir yer de yok ,kiralar yakın zamanda uçtu,en az 900 en fazla 1500 şu an,bu yıl tayinci personel yok denecek kadar az,malum 4 yıla çıkarıldığı için, ev bulma bu yıl çok zor,olanda fahiş fiyat istiyor,kış 7 ay sürüyor tahmini 4000 tl kömür parası veriliyor üstüne aylık 110 tl kapıcı,ilçelerden diyadin ve doğubeyazıt berbat, öteki ilçeler bir nebze iyi,torpil ilçeler hamur ve eleşkirt ,merkezde kalmaya çalış ,az 'da olsa ilçelere göre daha iyi ,iş konusunda merkezde iş yoğunluğu az ama dedikodu,satış bitmez,yalakalik üst safhada ,çok şükür bir yılım kaldı bitirmeye darısı sizlere . . .

poliscomcu
Aday Memur
12 Haziran 2019 22:56

detay için teşekkürler

Kayıp.KenT, 5 yıl önce

Halkında Hayırlısı olsun, küçük şehir ulaşım kolay, sosyal yasam çok kötü,avm yok,mecburiyet caddesi dışında dolaşacak bir yer de yok ,kiralar yakın zamanda uçtu,en az 900 en fazla 1500 şu an,bu yıl tayinci personel yok denecek kadar az,malum 4 yıla çıkarıldığı için, ev bulma bu yıl çok zor,olanda fahiş fiyat istiyor,kış 7 ay sürüyor tahmini 4000 tl kömür parası veriliyor üstüne aylık 110 tl kapıcı,ilçelerden diyadin ve doğubeyazıt berbat, öteki ilçeler bir nebze iyi,torpil ilçeler hamur ve eleşkirt ,merkezde kalmaya çalış ,az 'da olsa ilçelere göre daha iyi ,iş konusunda merkezde iş yoğunluğu az ama dedikodu,satış bitmez,yalakalik üst safhada ,çok şükür bir yılım kaldı bitirmeye darısı sizlere . . .

kofana_17
Aday Memur
12 Haziran 2019 23:42

Öncelikle Ağrıya geleceklere hayırlı uğurlu olsun. Benim Ağrı merkezde 4. Senem bu sene tayin istedim bakalım hepimizin hakkında hayırlı olan yerler olur inşallah. Bekar evimi eşyasıyla devredeceğim her türlü ev eşyası var, ev 3+1 kirasıda ağrı şartlarında baya uygun ben yalnız olarak 4 sene çok memnun kaldım yani. çevik kuvvete 100 adım, asayişe 150 adımda falan varılıyor yani zaten döt kadar memleket gelince görürsünüz:)) ilgilenen arkadaş olursa özelden ulaşsın, hakkımızda tekrardan hayırlısı olsun...

55Karadenizli55
Aday Memur
13 Haziran 2019 00:37

Öncelikle Ağrıya gelecek olan arkadaşlara hayırlı olsun, Ağrı İl merkezi için konuşacak olursak ulaşım kolay sosyallik açısından çok sosyal birisi değilseniz bence idare eder, gezmek dolaşmak istiyorsanız ığdır-van-Erzurum-Kars gibi illere yakın çok sıkılınca gazınızı alır :) kira yönünden 800 ile 1200 arası şuan ama tayin dönemi daha da artar muhdemeden , Terör yönünden herhangi bir sıkıntısı yok günün her saatinde ailenizle rahatlıkla dışarıya çıkabilirsiniz, havası gerçekten soğuk 4 ay yaz 8 ay kış, şehir pek pahalı sayılmaz ortalarda (yemek , kıyafet vb.), terör tazminatı tam(1037 ₺), Havalimanı var ve her güzergaha otobüs bulabilirsiniz. Sağlık yönünden 1 tane özel hastanesi var devlet hastanesi yeni yeni kendine geliyor, Eğitim yönünden özel okul mevcut. Yaprak döneri meşur ve lezzetli gerçekten :) Yani kısaca şark olarak pek de iyi bir il sayılmaz ama çokta kötü değil . Tekrardan hayırlısı olsun :)

poliscomcu
Aday Memur
13 Haziran 2019 00:47

evliyim lojman durumu nasıl şef?

55Karadenizli55, 5 yıl önce

Öncelikle Ağrıya gelecek olan arkadaşlara hayırlı olsun, Ağrı İl merkezi için konuşacak olursak ulaşım kolay sosyallik açısından çok sosyal birisi değilseniz bence idare eder, gezmek dolaşmak istiyorsanız ığdır-van-Erzurum-Kars gibi illere yakın çok sıkılınca gazınızı alır :) kira yönünden 800 ile 1200 arası şuan ama tayin dönemi daha da artar muhdemeden , Terör yönünden herhangi bir sıkıntısı yok günün her saatinde ailenizle rahatlıkla dışarıya çıkabilirsiniz, havası gerçekten soğuk 4 ay yaz 8 ay kış, şehir pek pahalı sayılmaz ortalarda (yemek , kıyafet vb.), terör tazminatı tam(1037 ₺), Havalimanı var ve her güzergaha otobüs bulabilirsiniz. Sağlık yönünden 1 tane özel hastanesi var devlet hastanesi yeni yeni kendine geliyor, Eğitim yönünden özel okul mevcut. Yaprak döneri meşur ve lezzetli gerçekten :) Yani kısaca şark olarak pek de iyi bir il sayılmaz ama çokta kötü değil . Tekrardan hayırlısı olsun :)

55Karadenizli55
Aday Memur
13 Haziran 2019 01:25

48 lik, 80 lik ve 180 lik olmak üzere üç adet lojman yerleşkesi mevcut. 48 lik olan merkezde oturulabilir seviyede ancak sayısı az ve tamamen dolu olduğundan çıkması zor, 80 lik olan merkezin biraz dışarısında kalıyor ama yinede yakın bu lojmanda komple dolu seviyede ve gayet oturulabilir durumda buranın çıkma ihdimali sayısı biraz fala olduğundan 48 liğe göre daha fazla, son olarak 180 likler var burası da merkezin hafif dışında kalıyor buradaki lojmanların büyük bir kısmı boş burayı yazarsan kesin çıkar ama lojmanın durumu aileyle oturmaya pek uygun değil eski ve küçükler oturan arkadaşlar var onlar masraf yaparak oturulabilir seviyeye getirmişler o şekilde oturuyorlar. Bence 1 e 80 liği yaz 2 ye 180 liği 80 lik çıkarsa ne ala 180 lik çıkarsa gider bakarsın burayı adam ederim dersen geçer oturursun (çünkü lojman Ağrıda gerçekten avantaj) . Ç

poliscomcu, 5 yıl önce

evliyim lojman durumu nasıl şef?

55Karadenizli55
Aday Memur
13 Haziran 2019 01:31

Ayrıca kiralar siz geldiğinizde 1000 ila 1300 aralığında olucak muhdemeden ve gerçekten kiralık ev bulmakta çok zor burada, bu sene ağrıdan giden de pek olmadığından bu sıkıntı daha çok yaşanacak. Ağrı çıktığı belli olur olmaz ev işini ayarlamaya çalış bence ilişik kesene kadar ayarlayamazsan bile meilin son günlerine bırakma ailenle sıkıntı yaşarsın yoksa. Tekrardan hayırlısı olsun hakkınızda.

48 lik, 80 lik ve 180 lik olmak üzere üç adet lojman yerleşkesi mevcut. 48 lik olan merkezde oturulabilir seviyede ancak sayısı az ve tamamen dolu olduğundan çıkması zor, 80 lik olan merkezin biraz dışarısında kalıyor ama yinede yakın bu lojmanda komple dolu seviyede ve gayet oturulabilir durumda buranın çıkma ihdimali sayısı biraz fala olduğundan 48 liğe göre daha fazla, son olarak 180 likler var burası da merkezin hafif dışında kalıyor buradaki lojmanların büyük bir kısmı boş burayı yazarsan kesin çıkar ama lojmanın durumu aileyle oturmaya pek uygun değil eski ve küçükler oturan arkadaşlar var onlar masraf yaparak oturulabilir seviyeye getirmişler o şekilde oturuyorlar. Bence 1 e 80 liği yaz 2 ye 180 liği 80 lik çıkarsa ne ala 180 lik çıkarsa gider bakarsın burayı adam ederim dersen geçer oturursun (çünkü lojman Ağrıda gerçekten avantaj) . Ç

poliscomcu
Aday Memur
13 Haziran 2019 01:54

Yeterince bilgi sahibi oldum herkese teşekkürler. Hayırlısı olsun artık. Herkese iyi geceler

leb55
Kapalı
13 Haziran 2019 19:40

Yok mu şubeler hakkında bilgi verecek.Calisma Sistemi hakkında

poliscomcu
Aday Memur
04 Temmuz 2019 22:23

açıklandı ağrıııııııııııııııııııııııııııııı

poliscomcu
Aday Memur
04 Temmuz 2019 22:28

beklediğim geldi AĞRI. DETAYLI BİLGİ LÜTFEN