Editörler :
12 Haziran 2019 21:47   


Şef kadrosunda memurun itfaiyeye görevlendirilmesi

Bir ilin belediyesinde sef kadrosunda gorev yapmaktayim. masa basi is yapmakta iken Itfaiyeye gorevlendirildim. Yanginlara kurtarma operasyonlarina gitmek zorundamiyim? ve diger itfaiye personeli gibi uniforma giymek zorundamiyim? Hukuken yapabilecegim bir sey var mi?

Saygilarimla

16 Haziran 2019 12:16

istifaedenmübasir
Kapalı

görevlendirmeyi başkanlık yaptıysa yapmak zorundasın

16 Haziran 2019 12:49

trust.111
Şube Müdürü

Hukuken yapabileceğiniz şeyler var; ama bunun için bulunduğunuz ildeki bir avukata danışmanız lazım

18 Haziran 2019 10:45

memurum51
Aday Memur

Öncelikle gecmiş olsun.

Evet yapacağın cok şey var.

1) Görevlendirme yazılımı yoksa sözlümü oldu yaılı olduysa görevlendirme yazısını olmadıysa iste ve bulunduğun ilin adliyesine git idari mahkemeye yürütmenin durdurulma davası aç.

2) 657 devlet memurları kanunuda derki madde 45 görevlendirmeler 3 derce altında yada üstünde görevlendirme olmaz olamaz görevinin dahi olsa . Sen kaçıncı derecede şefsin artı senin görevlendirildiğin kaçıcı derecedeki kadro.Araştır ..

kısacası mobbig uygulanmış size bir şefin ne işi var itfayede kurtarma hizmetindeeee...

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?