Editörler :
13 Haziran 2019 01:24   


Binali'nin; Kürdistan, Pekeke, Dersim, Lazistan ve Ekumenik Skandalları

Evet, AKP adayının 1 hafta içinde sarf ettiği skandal ifadeler bunlar. Bunların 100'de 1'ini Ekrem Bey dese idi yeri göğü inletirdi sözüm ona vatanını seven, müslüman ve milliyetçi AKP'li arkadaşlar!!.

1- Kürdistan

Diyarbakır da ilk olarak bu ifadeyi kullandı. Bahçeli bile bu skandala sessiz kalamadı ve sert bir şekilde tepki göstermişti.

Geçmişte ise Kürdistan ifadeleri için tayyip erdoğan ise şunları demişti; "Burada Kürdistan yok. Çok meraklı isen Irak'ın kuzeyinde var. Oraya defol"

2- PeKeKe

Sonrasında ise Batı da PKK diyen AKP adayı, Diyarbakır da en hikmetse "pekeke" ifadesini kullandı. Ardından tepkiler gelince, istanbul da yine "PKK" dedi.

Batı da başka, doğu da başka!!.

3- Dersim

"Bu ülkede bir Dersim hadisesi var. Dersim hadisesinden dolayı devlet adına özür dileyen bir iktidar var." demişti.

Komik olan Tunceli de TKP yönetimi, ilin adını Dersim yapacağız dedi zaman, AKP cephesi "ihanet, olmaz, şehitlere saygısızlık" diye tepki göstermişti.

Hatta en son iç işleri bakanı "soruşturma" açmıştı. Neresinden tutsan elinde kalan bir söylem!!.

4- Lazistan

Yine Kürdistan benzeri bir ifade idi. Ortada bir Lazistan yok. Karradeniz bölgemiz var ve onun içinde bulunduğu Laik Demokratik Türkiye Cumhuriyet'i var.

5- Ekumenik

Belki de en skandal ifadelerden birisi de budur. Bununla ilgili tweet atıp, tepki gelince silmişti ama söz bir kez ağızdan çıktı.

Ekumenik ifadesi genel itibari ile vatikan'i temsil eden ve simgeleyen bir ifadedir. Hatta genel çerçeve ile tanımını ve açılımını şu şekilde yapabiliriz;

"Birincisi, genel olarak Ortadoks, Protestan ve Katolik kiliselerin tek bir kilise haline gelmesidir.

Ekümenik sözcüğünün ikinci anlamı ise, Fener Rum Patrikhanesi'nin muhtar ve eşit Ortodoks kiliseleri arasında onursal önceliğidir. Fener Rum Patrikhanesi bu unvanı ile Ortodoks kiliselerinin birliğini gerçekleştirmeye çalışmaktadır."

13 Haziran 2019 10:30

Velocıraptor
Daire Başkanı

sorarlarsa vatan millet sakarya dersiniz. düşük profil dediydek bu kadar da demedik demiştir rte.

13 Haziran 2019 11:05

Sakaryaafirat
Yasaklı

Azda ekonun yalanlarını anlat

Toplam 2 mesaj
 
ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?