Editörler : crops35

Smellycatt
Aday Memur
15 Ekim 2021 14:32

neden verilmedi, ne gibi bir gerekçe sunuldu?

FerhatÖzçelik, 3 yıl önce

Merhaba ben elektrik teknisyeni olarak çalışmaktayım aöfde elektrik enerjisi üretimi iletimi okudum kurumum tekniker maaş farkını vermedi ne yapmalıyım

Enes yücee
Aday Memur
15 Ekim 2021 20:10

Bende elektronik haberleşme önlisans mezunuyum elektrikçi, olarak çalışıyorum ve bu zamana kadar teknik farkı aldım ama yeni yapılan toplu iş sözleşmesinden sonra elektronik haberleşme mezunuyum diye Teknik farkı kestiler bu durumda ne yapmam gerekiyor.

FerhatÖzçelik
Aday Memur
19 Ekim 2021 17:16

Bugün dilekçe verdim kuruma kendi bölümümü bitirdim halde özlük haklarının verilmesi yönünde hukuk yollarına başvuracağım şekilde bekleyip göreceğim bir ay vermediler bir daha ki ayda verilmezse mahkemeye taşıyacağım devletin verdiği hakkı kurum bana vermiyor kaynakçı olup iki yıllık tarım okuyanlar tekniker maaşı alıyor

hsnd
Başbakan Müsteşarı
20 Ekim 2021 08:56

Verilmesi gerekir. Maliye bakanlığının eski de olsa görüşü mevcut biraz araştırma ile bulabilirsiniz. Bunu ekleyip dilekçe verin ya da kurumun görüş istemesini sağlayın. Bazen kurumlar böyle sıkıntılar çıkarabiliyor.

FerhatÖzçelik, 2 yıl önce

Bugün dilekçe verdim kuruma kendi bölümümü bitirdim halde özlük haklarının verilmesi yönünde hukuk yollarına başvuracağım şekilde bekleyip göreceğim bir ay vermediler bir daha ki ayda verilmezse mahkemeye taşıyacağım devletin verdiği hakkı kurum bana vermiyor kaynakçı olup iki yıllık tarım okuyanlar tekniker maaşı alıyor

pasa0606
Aday Memur
12 Temmuz 2023 09:40

Programcı/Tekniker, Endüstri Mühendisi olursa üst öğrenim sayılıp maaş farkını alabilir mi?

ilhanay007
Aday Memur
12 Temmuz 2023 16:23

farklı illerde farklı uygulamalar var diye biliyorum kimisi veriyor kimisi vermiyormu. En iyisi dgsden bilg. müh. kazanmak amma onun da puanları tavan yapmış.

pasa0606, 9 ay önce

Programcı/Tekniker, Endüstri Mühendisi olursa üst öğrenim sayılıp maaş farkını alabilir mi?

pasa0606
Aday Memur
12 Temmuz 2023 16:55

peki hocam bunu yapmak için illa ki kadrolu olarak mı atanmak şart? Bir türlü bilgi elde edemedim

ilhanay007, 9 ay önce

farklı illerde farklı uygulamalar var diye biliyorum kimisi veriyor kimisi vermiyormu. En iyisi dgsden bilg. müh. kazanmak amma onun da puanları tavan yapmış.

ilhanay007
Aday Memur
13 Temmuz 2023 08:53

kadrolu derken mühendisliğe kadrolu atanmaktan mı bahsediyorsun?

pasa0606
Aday Memur
13 Temmuz 2023 14:22

yok hocam eğer sözleşmeli olarak tekniker kadrosuna atanırsak mühendislik diplomasını kuruma verdiğimizde maaşta vs. artış oluyor mu? Kadrolu olarak atanan teknikerleri özel bir durum mu bu yoksa?

ilhanay007, 9 ay önce

kadrolu derken mühendisliğe kadrolu atanmaktan mı bahsediyorsun?

ilhanay007
Aday Memur
14 Temmuz 2023 08:56

sözleşmeli teknikerken de üst öğrenimi bitirince mali haklarından yararlanılması gerekir hocam. Yine de çalıştığınız kurumun mutemetlik birimiyle görüşün. Velev ki olmaz dediler. Sözleşmelileri 2 bilemedin 3 yılda kadroya geçiriyorlar en kötü kadroya geçince kesinlikle haklarından yararlanırsın.

pasa0606, 9 ay önce

yok hocam eğer sözleşmeli olarak tekniker kadrosuna atanırsak mühendislik diplomasını kuruma verdiğimizde maaşta vs. artış oluyor mu? Kadrolu olarak atanan teknikerleri özel bir durum mu bu yoksa?

NASUH ARSLAN
Kapalı
14 Temmuz 2023 10:06

merhabalar, sosyoloji bitirdim üst öğrenim saymadılar cumhurbaşkanlığı personel prensipleri olumsuz dedi elinizde ilgili karar var mı

balarest, 4 yıl önce
sayılır iki yıllık myo özlük hakları verilir

hsnd
Başbakan Müsteşarı
14 Temmuz 2023 13:06

Sözleşmeli personelin kadrolular gibi diploma intibakı yapılıp maaş artışı sağlanmaz. Bu olay sadece kadrolulara özgü bir durum. Sözleşmeli olarak teknik kadroda çalışan memur mühendislik bitirince diplomasını kuruma verip maaş artışı isteyemiyor maalesef. Sözleşmeliler için 5 yılda bir ücret skalasının değişmesi durumu mevcut sadece.

Buradaki tek fark sözleşmeli bazı sağlıkçılar kendi üst öğrenimlerini bitirmeleri durumunda diploma haklarından yararlanabiliyor onun dışındaki sözleşmeliler için böyle bir uygulama yok.

ilhanay007, 9 ay önce

sözleşmeli teknikerken de üst öğrenimi bitirince mali haklarından yararlanılması gerekir hocam. Yine de çalıştığınız kurumun mutemetlik birimiyle görüşün. Velev ki olmaz dediler. Sözleşmelileri 2 bilemedin 3 yılda kadroya geçiriyorlar en kötü kadroya geçince kesinlikle haklarından yararlanırsın.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
14 Temmuz 2023 13:08

Sözleşmeliler için diploma intibakı ve maaş artışı yapılmaz. Bir üstteki yorumda yazdım.

pasa0606, 9 ay önce

peki hocam bunu yapmak için illa ki kadrolu olarak mı atanmak şart? Bir türlü bilgi elde edemedim

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi