Editörler : cihan27E.Kayı Han
15 Haziran 2019 16:29

2019 Görüşmelerinde Yetkili Sendikadan Beklentinizi En Çok Hangi Seçenek İfade eder?

Bu ankete 20 günde, 29 kişi oy kullandı ve 05/07/2019 16:29 tarihinde sona erdi.

KAPTAN7
Kapalı
15 Haziran 2019 19:16

Enflasyon Zammının Aylık Hesaplanması Kararı alınsın.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
15 Haziran 2019 19:22

Bu üç maddeden en az ikisi için masadan kazanımla kalkılmalıdır. Özellikle BAY-RAM İK-RA-Mİ-YE-Sİ

ali0690
Yasaklı
15 Haziran 2019 21:40

Vergi dilimlerine mutlaka bir çözüm getirilmeli.Özellikle KİT çalışanları bu konuda çok mağdur.

16 Haziran 2019 12:16

Arkadaşlar burada ister istemez bizler kazancımızı düşünmek zorundayız.

Vergi dilimi konusu mümkün değil çözülmez, çözülse bile bunu yüzde 15'e sabitlemezler. En iyi iyimser rakam yüzde 18'e sabitlerler. Bu şu demek oluyor. Ilk 6 ay 35 lira, sonraki 6 ay 135 lira vergi kesilecegine, 12 ay boyunca bunun ortalaması olan aylık 85 lira kesilecektir. Yani buradan bizim cebimize tek kuruş girmez.

Enflasyonun her ay maaşlara yansıtılması.

Bunun da hesabını yapalım. Zaten her zaman en az ilk 4 ay Endikasyon farkı oluşmuyor. 5. Ve 6. Ayda oluşuyor, o da en fazla yüzde 1 veya 2 oluyor. Bu fark zaten 7. Ayda veya gelecek yıl Birinci ayda maaşlara yansıtılıyor. Bu fark oluşur oluşmaz yansıtılması (mesela 2019 mayıs ayında yüzde 0.85 fark oluştu. Bu fark 20 lira bile etmiyor, ha haziran ayında bu 20 lirayı almışız ha temmuz ayında almışız, ne farkeder) bizlere en fazla 2 ay için 40 liradır.

40 lira da kasım ve aralık ayında fark oluşsa, yıllık cebe girecek para en fazla 80 lira.

Gelelim, ikramiye hesabına, eğer ikramiye alabilirsek iki bayramda toplam 2000 lira para cebe girmiş olacak.

Hesap ortadayken hâlâ ikramiye şıkkından başla seçeneğini işaretlemek, bana göre çok çok mantıksız

ali0690
Yasaklı
16 Haziran 2019 13:56

KİT Çalışanlarını vergi dilimine çabuk giriyor bu da maaşlar da çok farkettiriyor. Ocak ayına göre bin küsür lira düşüyor mayıs maaşı.

mechulracül46, 5 yıl önce

Arkadaşlar burada ister istemez bizler kazancımızı düşünmek zorundayız.

Vergi dilimi konusu mümkün değil çözülmez, çözülse bile bunu yüzde 15'e sabitlemezler. En iyi iyimser rakam yüzde 18'e sabitlerler. Bu şu demek oluyor. Ilk 6 ay 35 lira, sonraki 6 ay 135 lira vergi kesilecegine, 12 ay boyunca bunun ortalaması olan aylık 85 lira kesilecektir. Yani buradan bizim cebimize tek kuruş girmez.

Enflasyonun her ay maaşlara yansıtılması.

Bunun da hesabını yapalım. Zaten her zaman en az ilk 4 ay Endikasyon farkı oluşmuyor. 5. Ve 6. Ayda oluşuyor, o da en fazla yüzde 1 veya 2 oluyor. Bu fark zaten 7. Ayda veya gelecek yıl Birinci ayda maaşlara yansıtılıyor. Bu fark oluşur oluşmaz yansıtılması (mesela 2019 mayıs ayında yüzde 0.85 fark oluştu. Bu fark 20 lira bile etmiyor, ha haziran ayında bu 20 lirayı almışız ha temmuz ayında almışız, ne farkeder) bizlere en fazla 2 ay için 40 liradır.

40 lira da kasım ve aralık ayında fark oluşsa, yıllık cebe girecek para en fazla 80 lira.

Gelelim, ikramiye hesabına, eğer ikramiye alabilirsek iki bayramda toplam 2000 lira para cebe girmiş olacak.

Hesap ortadayken hâlâ ikramiye şıkkından başla seçeneğini işaretlemek, bana göre çok çok mantıksız

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
16 Haziran 2019 13:58

Bu anketi hazırlayan olarak benim de tercihim Bayram İkramiyesi dir. Bayram İkramiyesi aylık 166 TL

debug
Genel Müdür
18 Haziran 2019 19:14

normalde bayram ikramiyesi ancak devletin elindeki parayı almak, devleti alacağından vazgeçirmekten çok daha zordur. O yüzden vergi diliminden girerlerse olaya sonuç alınabilir yoksa ikramiye işi bana yaş geliyor.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
18 Haziran 2019 21:54

Bayram ikramiyesi konusunu Sayın Cumhurbaşkanımıza yazdım. Reis halleder inşallah...

ali0690
Yasaklı
26 Haziran 2019 18:22

KİT'lerde vergi dilimi sistemi 657 gibi olsun.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi