Editörler :
15 Haziran 2019 21:13   

23.dönem sağlıktan elenenler

selamun aleyküm

23.dönem kan değerleri (alt,ast,gtt vs.) değerlerinden elenen oldumu?

benim değerim 45 iki katına kadar olduğu için sağlam aldım sorun olurmu?

16 Haziran 2019 17:28

brosecutor
Aday Memur

kardeşim,

bu aşamaları çok iyi bilen biri olarak söylüyorum

Aspartat Transaminaz yani AST

Alanin aminotransferaz ALT

Gama Glutamil Transferaz GGT

değerleri Karaciğer enzimleri değerleridir.Alkol ile yüksek karaciğer yağlanması veya yağlı yeme içmeyle karaciğer yağlanmasını karaciğer hasar durumunu belirtir.Hastahane Sağlık Kurulu sanaPOMEM ÖĞRENCİSİ OLUR dese bile Ankara Emniyet Sağlık Daire Başkanlığı raporunu kabul etmeyebilir.

Bol bol spor yap,yağlı yiyeceklerden uzak dur,alkol sigara varsa bırak 1 ay da değerler yerine gelecektir

21 Haziran 2019 22:57

GazKesmez
Aday Memur

Ben 2017 yılında 20. Dönem Ereğli pomemi kazanmıstım ancak sol kulağımda hafif işitme kaybım cıktı doktor bey bu durumu Sağlık raporuma olumsuz yazdı ve okulun 2. Gününde istifa ettim.

Daha sonra tekrar girdim 21. Dönem Afyon pomemi kazandım fakat yönetmeliği okudugumda bir iki madde halinde geçmiş raporun önüme engel yaratacagını düşündüm gitmedim okula.

Cunku benim rahatsızlıgımın tedavisi yoktu. Size sormak istediğim durum , Heyete girmeyen 2. Günde istifa eden kişinin olumsuz sağlık raporu Ankara sağlık dairesi baskanlıgı tarafından kayda alınır mı ? Yeni dönemde kişi o bölümden geçerse bile kişi hakem hastaneye eski olumsuz rapordan dolayı gönderilir mi ?

23 Haziran 2019 01:06

brosecutor
Aday Memur

Ben 2017 yılında 20. Dönem Ereğli pomemi kazanmıstım ancak sol kulağımda hafif işitme kaybım cıktı doktor bey bu durumu Sağlık raporuma olumsuz yazdı ve okulun 2. Gününde istifa ettim.

Daha sonra tekrar girdim 21. Dönem Afyon pomemi kazandım fakat yönetmeliği okudugumda bir iki madde halinde geçmiş raporun önüme engel yaratacagını düşündüm gitmedim okula.

Cunku benim rahatsızlıgımın tedavisi yoktu. Size sormak istediğim durum , Heyete girmeyen 2. Günde istifa eden kişinin olumsuz sağlık raporu Ankara sağlık dairesi baskanlıgı tarafından kayda alınır mı ? Yeni dönemde kişi o bölümden geçerse bile kişi hakem hastaneye eski olumsuz rapordan dolayı gönderilir mi ?

GazKesmez, 1 ay önce - Alıntıya git

hayır yaratmaz

gidecektin AFYON a..20 db işitme kaybını halledersin

Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?