Editörler : E.Kayı Han
16 Haziran 2019 15:27

4B'linin işten çıkarılması

Arkadaşlar yeni atandım işten çıkarılma koşullarını merak ediyorum uzun süre mesleğe uzak kaldım. Yani yetersiz olarak görülürsem çıkartılıyor muyum?

issiz.101
Memur
16 Haziran 2019 15:53

Hangi pozisyonda çalıştığınıza, temel bilgilerinize ve alımda önşart olup olmamasına bağlıdır bu sanırım. İş bilmeyen büro personelini hemen işten çıkarmayacakları gibi, programlama yapması için alınmış bir yazılımcı istenen şekilde programlama yapamazsa sorun yaşayabilir. Sonuçta her mesleğin kendine göre dinamikleri var. Bazıları sürekli bilgi tazelemesi gerekirken diğer mesleği çalışmadan, deneyim kazanmadan öğrenmek zaten zordur.

Saian06
Aday Memur
16 Haziran 2019 15:55

Herhangi bir önşart sunulmadı.

Saian06
Aday Memur
16 Haziran 2019 16:18

4b linin bir iş güvencesi yok mudur bu kadar kolay mj çıkarılması

16 Haziran 2019 22:10

İş güvencesi sadece 657 4a kadrolu memurluklarda var 4b nin iş güvencesi yok zaten sigortası SK dan yatar gerektiğinde de işten çıkarılabilir

Saian06, 5 yıl önce

4b linin bir iş güvencesi yok mudur bu kadar kolay mj çıkarılması

blackkuzm
Memur
16 Haziran 2019 22:15

Öyle bişey yok sanırım sen ya kadrolusun ya da işsiz 657 4B de kadrolu memurlarla ayni şartlarda işten çıkarılırlar sadece verilen idari cezalarda derece kademe ilerlemesini durdurma yoktur sözleşmeli personelde derece kademe olmadığı için bilip bilmeden ötmeyin belediyede çalışan sözleşmelilerde karıştırmayın.
istifaedenmübasir, 5 yıl önce

İş güvencesi sadece 657 4a kadrolu memurluklarda var 4b nin iş güvencesi yok zaten sigortası SK dan yatar gerektiğinde de işten çıkarılabilir

16 Haziran 2019 22:37

bilip bilmeden hırlayan sensin önce açacasın 4b yönetmeliğini 1000 kere okuacaksın ve orada 4b iş sözleşmesinin sınırlı ve geçici olduğunu yazılı şeklini göreceksin cahil herif önce ağzının ayarını yap ondan sonra adam gibi yorum yap inanmayan varsa açar DPB ba sorar kimseye yalan borcum yok

blackkuzm, 5 yıl önce
Öyle bişey yok sanırım sen ya kadrolusun ya da işsiz 657 4B de kadrolu memurlarla ayni şartlarda işten çıkarılırlar sadece verilen idari cezalarda derece kademe ilerlemesini durdurma yoktur sözleşmeli personelde derece kademe olmadığı için bilip bilmeden ötmeyin belediyede çalışan sözleşmelilerde karıştırmayın.
Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi