Editörler :
16 Haziran 2019 17:09   

jandarma da ya da tsk da subay olmanın birbirine göre avantajı var mı

herkese merhaba

jandarmanın intibak eğitim süresi 2 yıl tsknın 8 ay deniyor jandarmanın izmirdeki 1 yıllık spor eğitimi ağırmış bırakanlar oluyormuş

jandarmanın 5 yıl tsk nın 6 yıl doğu hizmeti olduğu söyleniyor.

subay olarak hangi kurumda çalışmayı tavsiye edersiniz.

16 Haziran 2019 18:39

TheGodfather05
Memur

Bana kalırsa Tsk. Jandarmanın şuan ki alımlarının çoğu sözleşmeli zaten. Muvazzaf olmak da kolay değil. Ayrıca Jandarmalar köye kasabaya dahi bakıyor. Tayininiz köye de çıkabilir. Jandarmanın tayin süreleri daha kısadır diğerine göre. Garnizon sürelerine bağlı tabi. Birde hangi sınıftaysanız o da etkili. Tazminat olarak Jandarma biraz daha öndedir. Hava veya Deniz Kuvvetlerinden birini kazanırsanız çok iyi.

16 Haziran 2019 22:30

akahve
Aday Memur

alesim olmadığı için jandarmaya başvuramamıştım :) saolun

16 Haziran 2019 22:42

keskeolaydı
Aday Memur
öncelike subay olarak hangi sınıfı tercih edersiniz sorusu çok saçma bir subay adayı için. Misal ben piyadeyi sevdiğimden piyade desem, sen yapamayabilirsin vs vs. Senin asıl sınıfları kendin araştırman ve kendini sevdiğin bir alan yakalayıp yönlendirmen lazım. Sonrasında, doğu görevlerinde ne zaman nerden nasıl görev yapacagin ne jandarmada nede TSK da belli değil. Gider gelirsin sonra tekrar gidebilirsin. Askerliği de bir meslek değil, yasam tarzı kabul ediniz lütfen. Bu şanlı kurumda da rahatlık vs. aramayınız. Hatta dünyadaki tüm profesyonel ordulara bakın, bizim hala eksilerimizin olduğunu görürsünüz. Bilhassa yakın bir dönemde zaten dış kaynak alımları duracak.
16 Haziran 2019 22:51

akahve
Aday Memur

iyi akşamlar geçen yıl uzun dönem yedek subay askerliğimi teci

16 Haziran 2019 22:54

akahve
Aday Memur

tecilimi iptal ederek yaptım

Toplam 5 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?