Editörler :
17 Haziran 2019 15:39   

Öğretmenlerin 4+2 si, 3+1 e düşmesi için Mehmet Muş açıklama yaptı

öğretmenlerin 4+2 si, 3+1 e düşmesi için Mehmet Muş açıklama yaptı, biz diğer personeller yine hayallerde....

17 Haziran 2019 15:46

kermejin
Şef

artı diyanet personelleri... biz yetim miyiz? günahkar mıyız?

17 Haziran 2019 15:48

kermejin
Şef

müspet her iş sadece diyanet mensuplarına mı mahsus? bir öteki miyiz?

17 Haziran 2019 15:55

Burak5726
Memur

ben anlamıyorum ki 2013 senesinden beri bu ülkede sözleşmeli personeller var anasından babasından eşinden ayrı, öğretmenler din görevlileri 2016 senesinde sözleşmeli oldular 2019 da hemen düzenleme yapıyorlar, biz diğer sözleşmeliler olarak normal 4/bliler olarak ömür boyu mu böyle kalacağız sesimizi duyacak birisi yok mu !!!

18 Haziran 2019 10:22

kykda4Bli
Aday Memur

Ak Parti iletişim merkezini arayıp bu konudaki rahatsızlığımı belirttim.

Güzel bir diyalog oldu ancak son söz elbetteki TBMM ve Cumhurbaşkanlığında.

Kendi kurumunuzu talebinizde belirtmek ister misiniz, sorusuna "Kurumlar arası ayrım istemiyorum; eşitsizlik durumu gördüğüm için aradım." diyerek kabul etmedim.

Ben "Öğretmenlere ve diyanet personeline 3+1 verilmiş iken çoğu kurumdaki personel 4+2'ye razıdır." diyerek duruma tepki gösterdim. Gerçi bu durumda da bir süre daha sözleşmeli olmaya devam etmek zorundayım ama önümü görmüş olurum.

Çabasız bir şey elde edilmez, sadece burada yazarak da olmaz.

18 Haziran 2019 10:29

Burak5726
Memur

arkadaşlar TBMM dilekçe komisyonuna da yazın

18 Haziran 2019 19:30

kykda4Bli
Aday Memur

MHP iletişim merkezini de aradım. Tüm 4B'lileri kapsayan genel bir teklifleri olduğunu söylediler.

Sürekli aramalar, twit, meclis dilekçesi vs. Şu an büyük bir fırsat var. Değerlendirmek gerek.

18 Haziran 2019 21:27

Hakç
Şube Müdürü

İnşallah ayrım yapılmaz kpss ile atanmış belli süreyi dolduran herkese kadro gelmeli tüm 4bliler kadro bekliyor ne zaman kadroya geçeceğini bile bilmeyen durumu belirsız 4bli memurlar var

18 Haziran 2019 23:19

erk4243
Aday Memur

Eskiden imamların özlük hakları maaşları utanç vericiydi eşit değildi şimdi de diğer kurumların hakları rezillik 4+2 sağlıkçı şuan kanser olsa tayin hakkı yokk yokk yazıklar olsun eşitlik olmayacak mı kamu personelleri arasinda adalet nerede hemşire kanser tedavi olmak için tayin hakkı yok sevgili diyanet personeli de bize destek versin

18 Haziran 2019 23:28

mes.A
Memur

Eskiden imamların özlük hakları maaşları utanç vericiydi eşit değildi şimdi de diğer kurumların hakları rezillik 4+2 sağlıkçı şuan kanser olsa tayin hakkı yokk yokk yazıklar olsun eşitlik olmayacak mı kamu personelleri arasinda adalet nerede hemşire kanser tedavi olmak için tayin hakkı yok sevgili diyanet personeli de bize destek versin

erk4243, 1 ay önce - Alıntıya git

çok haklısın kardeşim. en uzun süre sözleşmeli personel çalıştıran ve en çok sayıda sözleşmeli personeli olan sağlık bakanlığı hiç olmazsa 3+1 i anasının ak sütü gibi hak ediyor. inşallah duamız odur ki teklif genel kurul aşamasına gelinceye kadar bu hatalar görülüp düzeltmeler yapılır. ve herkesi kapsayan adil bir yasa çıkar.

Toplam 9 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?