Editörler : swat3410

Aamir khan 44
Yasaklı
18 Haziran 2019 11:40

Yav bir git işine ne hak yemesin avukat 5 bin TL istiyor geçiriyor bize. 1500 istese tm da. Karşı taraftanda almıştır. Bu paraya itiraz etmek istiyorum. Nasıl edebilirim. Açık olması demek hak etmediği bir husus var demektir.
haksav3434, 5 yıl önce
Sen maçlarda görev alıyorsun, yeri geliyor ayda 300 saat çalışıyorsun, mesaiye kalıyorsun ama 5 kuruş fazla ücret almıyorsun. Ama bunların tümünde fazla ücrete hakkın var değil mi? Hak kavramından haberin varsa burada avukatın ücretini vermemeye, onun açığını bulmaya, borcunu avukata yıkmaya çalışan adama neden yardımcı olacağım söyle bakalım? Ben devamlı avukatları da savunmuyorum sadece bakış açınızı biraz değiştirirsiniz belki diye yazıyorum. Sen hak yemek isteyen bu arkadaşa yardımcı ol ben olmayacağım.

Aamir khan 44
Yasaklı
18 Haziran 2019 11:45

Polis bir hukukçu kadar hukuk adamı bir anne kadar şefkatli olmalıdır.

hakkaripolisi34
Daire Başkanı
18 Haziran 2019 11:48

5000 tl gibi bir avukat masrafı söz konusu olamaz avukata inanıp yatrma parayı sakın 2018 yılında yasal avukatlık ücteti 1090 tl idi şimdi olsa olsa 1300 olmuştur git mahkemeye sor

18 Haziran 2019 12:21

Vekalet ücreti sabit değildir. Hangi mahkemede dava dosyan olduğuna bağlı. Asliye mahkemlerinde 1700 tlden , Ağır cezalar 5000 tlden başlar.

white85
Memur
18 Haziran 2019 12:52

Dava kesinleşince icra müdürlüğüne dosya gider orada ödemem gereken miktar kesin olarak ortaya cikar

Alparslan.ozzz
Aday Memur
18 Haziran 2019 22:07

'' Avukatlar sadece para alıyor başka hiçbirşey yapmıyor'' şeklindeki ithamından sonra her ne kadar laf sokmak istesem de yine de insanlık namına soruna belki senden başkaları da bu cevabımızdan faydalanır düşüncesiyle cevap vermek istiyorum! Öncelikle açmış olduğunuz dava işçilik alacaklarına ilişkin bir dava olduğu için mahkemece verilmiş olan hükmün kesinleşmesi beklenmeden ilamlı icra takibi yoluna başvurulabilir. Yani karşı taraftaki meslektaşım dizi aramak yerine elindeki mahkeme kararını doğrudan icra takibine de koyabilir. Eğer karşı taraftaki meslektaşımızca aleyhinize herhangi bir icra takibine girişilmemişse sıkıntı yok ancak icra takibi başlatılmış ise sizin için bir sıkıntı arzedebilir. Çünkü karşı tarafın başlatmış olduğu ilamlı icra takibini durdurmanızın tek yolu dosya borcunun tamamı+3 aylık işleyecek olan faizini icra dosyasına depo etmeniz ve istinaf başvurunuzu icranın geri bırakılması talepli gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir. Bunun dışında sizin istinaf yoluna başvurmanız tek başına icra takibinin durması için yeterli değildir. Eğerki karşı taraf icra takibi başlatmış ve siz de icranın geribırakılmasını talep etmemiş ve teminat yatırmamışsanız mevcut çalışmakta olduğunuz şirkete maaş haczi gönderilir.. Maaşınızda başkaca haciz yoksa her ay 1/4 ü kesilir.. Bunun dışında bütün malvarlığınıza(üzerinize kayıtlı ev, arsa, araç, banka hesabı, posta çeki hesabı, üçüncü kişilerdeki hak ve alacaklarınızdan tespit edilmiş olanlara) haciz işlemi tatbik edilebilir. Daha da özetle halihazırda bir avukatınız olduğunu söylüyorsunuz, akıl akıldan elbette üstündür ancak burada verdiğimiz bilgileri bütün meslektaşlarımız size verebileceği için yapmanız gerekenin avukatını ile görüşmek olduğunu düşünüyorum. Saygılar...

Aamir khan 44
Yasaklı
18 Haziran 2019 22:24

Teşekkür ederim arkadaşlar mecburen avukatın 4500 TL civarında ödenecek.

police888
Kapalı
19 Haziran 2019 11:19

kendi davani kendin takip et avukatlara bosuna para yedirme. arastir öğren bul kendi hakkini senden daha iyi savunacak birisi yok yani....
Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi