Editörler : hopaliSafak Vaktii
17 Haziran 2019 18:01   

Memurlar.net Lütfen Haber Yap, Düzeltilsin.

1 ay önce Mayis il içi atamada Alanya ilçesinde ilköğretim matematik öğretmenliği bölümünde ihtiyaç listesi yayınlanmış ve 43 ihtiyaç yayınlanmış. İller arası atamada ise sadece 5 norm açık gösterilmiş. bu nasıl saçmalıktır? iller arası yer değiştirmek isteyen öğretmenler 2.sınıf vatandaş midir? Açık olan diğer normlar özür grubuna mı ayrılmıştır? Bu açık normların ilker arasına açılmasını engelleyen sebep nedir?

17 Haziran 2019 18:20

justlike
Müsteşar Yardımcısı

o 43 ihtiyacın en az 20 sine filan atama yapılmıştır.

özür grubu önceliklidir bunu biliyor olmanız lazım. herşey puan demek değil mazereti olanlar önceliklidir. Mazeretten kasıt memleket veya aileye yakınlık mazeret değildir. Eş, Sağlık, Engellilik durumları mazerete girer.

Benim 200 puanla gidemiyorum adam 50 puanla gidiyor gibi yıllardır saçma sapan kıyaslamalar yapılıyor. o 50 puanlı dediğin kişinin mazereti vardır gitmiştir ama sen adı istediğin için tayin istiyorsun yani istek yani mazeret yok. Yani aynı kulvarlarda değilsiniz. Bunu anlayın artık.

Hadi selametle..

17 Haziran 2019 18:59

muratyakin
Şef

Bilader hadi 20si dolmuş eyvallah, ondan boşalan yeri ne yaptın, yine 43 açık var. 43 tane açığın 5 ini iller arasına açmak mi adalet? Mazaret dediklerini de biliyoruz ya konumuz o değil

17 Haziran 2019 20:35

muratyakin
Şef

Bir de mazaret ten Alanyaya gelecek ilköğretim matematik öğretmeni kaç kışıdır? Taş catlasın 5 kişi! Geri kalan kadrolara iktisat işletme mezunları girecek ücretli matematikçi olarak derslere daha iyi demi öyle!

17 Haziran 2019 22:13

Dolun4yy
Aday Memur

Murat hocama katılıyorum. Çok dengesiz bir il dışı dağılımı da mevcut. Branşlar arası bile uçurum var. Kimseyle bir sıkıntım yok ama 9 bine yakın din kültürü kontenjanına karşılık 2-3 bin aralığında ilköğrt.mat, Türkçe, sınıf... Hiç adaletli değil.

18 Haziran 2019 11:44

muratyakin
Şef

İl milli eğitim ile görüştüm, bakanlık öyle istiyor dedi yok böyle birşey yaa

18 Haziran 2019 14:44

meclishaber
Aday Memur

İl milli eğitim ile görüştüm, bakanlık öyle istiyor dedi yok böyle birşey yaa

muratyakin, 1 ay önce - Alıntıya git

2-3 gündür sürekli bu durumdan yakınıyorsunuz.

Evet, zorunlu hizmetini tamamlayanlar için ortada üzücü bir durum var.

Memleketlerine il dışı ile gelemiyorlar.

Ama il ve ilçe memler de haklı, çünkü batıyı ve tatil bölgelerini, sadece memleketi orası oalnlar yazmıyor, tatilciler de yazıyor... Sistem taıkanmıştır, değiştirilmeli. Aşağıdaki başlığı inceleyin.

https://forum.memurlar.net/konu/2379746/

18 Haziran 2019 16:41

kagıtvekalem
Memur

o 43 ihtiyacın en az 20 sine filan atama yapılmıştır.

özür grubu önceliklidir bunu biliyor olmanız lazım. herşey puan demek değil mazereti olanlar önceliklidir. Mazeretten kasıt memleket veya aileye yakınlık mazeret değildir. Eş, Sağlık, Engellilik durumları mazerete girer.

Benim 200 puanla gidemiyorum adam 50 puanla gidiyor gibi yıllardır saçma sapan kıyaslamalar yapılıyor. o 50 puanlı dediğin kişinin mazereti vardır gitmiştir ama sen adı istediğin için tayin istiyorsun yani istek yani mazeret yok. Yani aynı kulvarlarda değilsiniz. Bunu anlayın artık.

Hadi selametle..

justlike, 1 ay önce - Alıntıya git

Evlenemiyorsan hasta ol diyorsun yani..

18 Haziran 2019 17:00

muratyakin
Şef

Öyle hocam ama 2 yıldır özür grubunda benim bölümde 45 açık görünüyor ama sadece 2 kişi falan geliyor.şuan sadece alanyada 45 tane ücretli öğretmen var 1 bölümde. Oradaki öğrenciye yazık değil mi? Açık varsa göster, kadrolu öğretmen gelmesi niye engelleniyor yıllardır. Ben ha istanbulda ha alanyada öğretmen olmuşum kime ne zararı var?

Toplam 8 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?