Editörler : uzmantarik
18 Haziran 2019 00:52   

Göreve İade Ardından Fesh
Merhaba. 01.06.2018 Tarihinde Eğitimi Tamamlamaya Müteakip 'Sözleşmeli Uzman Erbaş' Görevimden '' Güvenlik Sorusturmasının Olumsuz Olması'' Sebebi İle Sözlesmem TSK Tarafından Feshedildi. UZDER Aracılığı İle Açmış Olduğum Göreve İade Davasını Kazanarak 14.04.2019 Tarihinde Görevime İade Edildim. Kursu Tamamladığım İçin Atamam Çıktı, 54.900 Tl Geriye Dönük Maaş Aldım. Lakin Gelmiş Olduğum Kıt'amda Bölük Komutanım Bana Boy'umun Kaç Olduğunu Sordu. 163Cm Olduğunu Söyledim, Minimum 164cm Olması Gerektiğini, Beni Yeniden Sağlık Raporu İçin Kurula Göndereceğini Söyledi. Yakın Zamanda Kurula Gireceğim Ve Muhtemelen Boydan Kalacağım. Sözlesmem Bu Sebepten Dolayı TSK tarafından Fesh Edilirse, Geriye Dönük Maaş Toplamı Olan 54.900 Tl'yi Geri Öder Miyim? Bu Konu Hakkında İlgili Talimname, Avukat veya Danışman Bulabilir Miyim? Teşekkürler...
18 Haziran 2019 14:44

Mecalisa
Aday Memur
Yok o geriye dönük aldığın maaşları hak etmiş oluyorsun
18 Haziran 2019 14:45

Nakloviras
Aday Memur
Yok o geriye dönük aldığın maaşları hak etmiş oluyorsun
Mecalisa, 1 ay önce - Alıntıya git
Peki ben istifa edersem geri öder miyim?
18 Haziran 2019 22:47

Juzm
Memur
Peki ben istifa edersem geri öder miyim?
Nakloviras, 1 ay önce - Alıntıya git
İstifa edersen kesinlikle dönemezsin kardeşim 10 ay da sana yasal faiz vs 54900 TL mi aldın bu ödemenin içerisinde neler var kaç aylık maaş yolluk vs varmı göreve geri döndüğün için boyunu bahane ederek seni rapor almaya yönlendirmiş olabilir böyle bişey yapamaz sağlık kurulunda boy ölçme vs yok Uzder avukatı ile görüş eğer hastaneye sevk yazarlarsa oradan alacağın rapor da sıkıntı yaşamazsan seni bi üst hastaneye yollayabilir mesela ilçe hastaneden ilk raporu alırsın sonra il hastanesi şehir hastanesi vs gibi
30 Haziran 2019 13:02

idari yargı34
Aday Memur
bütün şartları taşıdığınız icin sizin atamaniz yapilmis..(arsiv ve guv sorusturmasinda ki sorun da yargi karariyla giderilmis) göreve devam ederken kamu gorevi icin gerekli olan sartlari sonradan kaybettiginiz tespit edilirse ancak o zaman gorevinize son verilir..boyunuzun sonradan kısaldığı dusunulemeyeceginden sizin boy kisaligi nedeniyle gorevinize son verilemez..kazanilmis hakkiniz vardir artik..73 tarihli danistay içtihadı birleştirme kurulu kararina gore..
30 Haziran 2019 13:05

idari yargı34
Aday Memur
siz goreve baslarken idareye sahte rapor vermemis iseniz bu da mumkun degil sizi gorevden alamazlar..
Toplam 5 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?