Editörler : "eskiyara"Pangaea

maymay26
Şef
20 Haziran 2019 14:59

İfşalansan da yeridir, ben ekys den 82 almış idareci olmayı bekleyen biriyim belki o müdürün başında bir veli vardı çocuğumu neden sınıfta bıraktınız diye çemkiren, toplantısı vardı velevki yoktu müdür yardımcısı bu işi nasıl yapacağız diye soruyordu onunla uğraşıyordu, büyük ihtimalle çömezsin, ücretlisin sana bir şey olmaz ancak ola ki atanırsan bunu yapma emin olmadan. Ne demek onların sabit maaşı var git çalış kazan kpss yi atan kardeşim. Elinden aşan yok, hasretliğe hiç gerek yok, çalış kazan ekys yap müdür ol hasetlik yapma...

hugo.almeida
Kapalı
20 Haziran 2019 15:30

Nasıl okul içinde çözülecek oluyor bu durum hocam?

- müdür bey dersinize girer misiniz?

+ uyardığınız için teşekkür ederim hocam. Dersim olduğunu bilmiyordum.

- Rica ederim hocam.

+ Ne kadar tatlış bir ücretlisin sen.

- Sağ olun hocam. :)

Böyle mi? Birilerinin okulun işleyişinden sorumlu arkadaşa okulun işleyişini mi hatırlatması gerekiyor. :)

yeditepelisehir, 5 yıl önce

hakkında hayırlısı hocam. eleştiri farklı şey, şikayet etmek farklı şey. okul içinde çözülmesi gereken şeyleri dışarı sızdırmamak en iyisi.

hugo.almeida
Kapalı
20 Haziran 2019 15:32

Bir oturun da koltuğa ondan sonra girmediğiniz dersin savunmasını sonra yaparsınız. :)

maymay26, 5 yıl önce

İfşalansan da yeridir, ben ekys den 82 almış idareci olmayı bekleyen biriyim belki o müdürün başında bir veli vardı çocuğumu neden sınıfta bıraktınız diye çemkiren, toplantısı vardı velevki yoktu müdür yardımcısı bu işi nasıl yapacağız diye soruyordu onunla uğraşıyordu, büyük ihtimalle çömezsin, ücretlisin sana bir şey olmaz ancak ola ki atanırsan bunu yapma emin olmadan. Ne demek onların sabit maaşı var git çalış kazan kpss yi atan kardeşim. Elinden aşan yok, hasretliğe hiç gerek yok, çalış kazan ekys yap müdür ol hasetlik yapma...

natar
Aday Memur
20 Haziran 2019 23:11

müdürleri savunmak gibi olmasın ama genelde zıt pırt toplantıları oluyor müdürlerin ve o saattlerde görevli izinli oldukları için fiilen derse girmelerine gerek yok (aynı durum öğretmenler için de geçerli). özellikle bu sene toplantı yüzünden 1 hafta falan okula gelmedikleri oldu. "ek ders alıp derslere girmediğin fark etmişsin" de zaten müdürlerin günlük derse girmelerine gerek olmadan 4 saat mi 5 saat mi ne ek dersleri var. "derslere pek girmiyor" diye şikayet olmaz. hangi gün hangi saatte MAZERETSİZ OLARAK derse girmediğini de tek tek tepsit etmen ve bunların ek derslerini aldığını da ispatlaman lazım (ek ders çizelgesinin fotoğrafı falan olabilir) ki müdür de savunmasında o gün neden derse girmediğinin savunmasını verebilsin. ayrıca devlet memurları kanununda isim soyisim ve ıslak imza olmayan şikayetler (ya da e-devlet gibi gerçek kimliğinizi tespit edebilecekleri siteler üzerinden elektronik olarak yapılanlar harici) dikkate alınmaz.

kusura bakmayın ama cin olmadan adam çarpmaya çalışmışsınız. "sert bakmalar", "kısa konuşup sert cevaplar vermeler" şeklinde bir insan şikayet edilmez.

Downcorp, 5 yıl önce
Ben 3 4 defa boş geçen ders gördüm, ben nasıl ispat edeyim bütün yöneticiler bir araya toplandıktan sonra?
20 Haziran 2019 23:35

Kendine hedef koy, seneye atanacağım de....

Hayat tecrübedir, ömür boyu unutmayacağın bir tecrübe olmuştur size ve burayı okuyanlara.

Downcorp, 5 yıl önce
İfşalanmaktan çekiniyorum. Seneye yine aynı okula düşme ihtimalim de var

Bahtiyar175
Aday Memur
20 Haziran 2019 23:46

Vurdu gol oldu :)))
golden70, 5 yıl önce

Sayın Halime hanım,iki yıllık ön lisans ilahiyat mezunu olarak ücretli öğretmenlik yaptığınızı yazmayı unutmuşsunuz...okulda size açılan kursta derse girmediğiniz halde girmiş gibi defterleri imzaladığınız ,diğer ücretli öğretmene karşı öğrencileri manipüle ettiğiniz

müdür yardımcısı ile kavga edip okula polis çağrdığınız, idarenin izni olmadan kadrolu öğretmenle yer değiştirdiğiniz, stajer öğretmenlerin size verilmesini istediğiniz,sorumluluk sınavlarında kadrolu öğretmenlerin yerine girmek istediğinizi ve bütün bu imkanlardan yararlanmak için ortalığı ayağa kaldırdığınızı da yazın lütfen.Tabi ard arda cimeri su yolu yaparak nasıl olsa adım yok diyerek yaptığınız şikayetlerin en sonunda isim isim ilçe milli eğitim müdürü ve şube müdürlerini de şikayet edince cami duvarına pislediğinizi fark ettiğiniz için tutuştunuz belli ki ... Şimdi tazminat davalara hazırlıklı olun.

Velocıraptor
Genel Müdür
21 Haziran 2019 08:51

edeb yok, terbiye yok, türkçe, dil bilgisi hiç yok. ve nasıl müdür olacağınız bilmek hiç zor değil. sana müdür olamazsın demedik ...

maymay26, 5 yıl önce

kutlay7
Daire Başkanı
21 Haziran 2019 12:46

Bak seeeen isin icinden neler cikti.. Golden hocam sikayet yapan arkadasi taniyosunuz galiba. Yazdiklariniz dogruysa tam bi kepazelik. Ben de sozlerimi geri aliyorum.

mrtcndmr
Aday Memur
21 Haziran 2019 13:06

:))

cimere her gelen şikayet bakanık nezninde değerlendirilmez. o şikayeti il mem'e atmışlardır, il mem'de ilçe mem'e. ilçe mem ile okul müdürü zaten kankadır. olayı bir çay sohbetinde kapatırlar. tınlamazlar bile.

ama ücretlinin ismi düşmüşse ellerine, şikayet kapansa bile seneye ilçe mem'den görev verilmeyebilir.

ayrıca sayın downcorp aklınızda bulunsun. devlet işlerinde silsile yolu vardır. bir şikayetin varsa önce bir üst amirine (yani kendisini kendisine şikayet edeceksin). olay devam ederse daha sonra onun bir üst amirine daha sonra bir üstüne... şikayet edersin. cimer en son iş. bir gün devlet memuru olursan buna çok dikkat etmelisin, yoksa disiplin cezası alırsın.

Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi