Editörler : supporters.
20 Haziran 2019 22:28

19 Mayıs üniversitesi torpil

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin 30. 05. 2019 tarihinde yayınladığı öğretim elemanı ilanına başvurdum. Başvurduğum birim İlahiyat Fakültesi din felsefesi bilim dalı araştırma görevliliği. Başvuruda istenen belgeleri eksiksiz teslim ettiğim halde, 20. 06. 2019 tarihinde açıklanan ön değerlendirmede başvurum geçersiz sayıldı.

20 Haziran 2019 23:24

Eğer ilan şartlarını sağlıyorsanız YD Talepli idare mahkemesine dava açabilirsiniz.

Kadroya yapılan atamayı iptal ettirebilir, kadroya kendiniz atanabilirsiniz.

Philosophya
Aday Memur
21 Haziran 2019 02:17

İstenen belgeleri eksiksiz teslim ettim ancak öğrenci belgemde bilimdalımın ismi yazılı olmadığı gerekçe gösterildi.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2019 08:37

İlan şartları ve sizin öğrencisi olduğunuz programla ilgili bilgi olmadığı için genel bir açıklama yapayım. İlanda açıkça aynı alanda yüksek lisans yapmak diyorsa örneğin din felsefesi alanında ve sizin öğrenci belgenizde felsefe alanında yazıyorsa ilan şartına uymuyorsunuz demektir.

Philosophya
Aday Memur
21 Haziran 2019 09:31

Tamam da ben din felsefesinden yüksek lisans yapıyorum. Ama bunu belgelendiremiyorum. Çünkü öyle bir bölüm adı yok.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2019 15:08

Öyle bir anabilim dalı ve din felsefesi yüksek lisans ve doktora programları bazı üniversitelerde var. Sizin kayıtlı olduğunuz program din felsefesi başlığını taşımıyorsa ilan şartını karşılamıyorsunuz demektir.

Philosophya
Aday Memur
21 Haziran 2019 16:16

Aynı durumda olan birisini arayıp ek belge istemişler, o da bölüm başkanından yazılı imzalı belge göndermiş, onlar da kabul etmiş. Ama beni kimse aramadı. O arkadaş da resmi olarak din felsefesinde değil.

umbro26
Memur
21 Haziran 2019 16:33

çok net bir torpil işletme süreci bu..hak edenleri elemek için saçma sapan gerekçeler. bence mahkemeye taşıyın olayı...ülkenin bu hale gelmesi çok üzücü, heryerimiz torpil oldu yazık..

Philosophya
Aday Memur
21 Haziran 2019 16:47

Başvurum kabul edilseydi ön değerlendirmede ilk sırada olacaktım. Hakkımı almak için bütün yolları deneyecem. Aynı durumu yaşayan varsa bana ulaşsın lütfen.

21 Haziran 2019 23:17

Felsefe bölümünüzde Din felsefesi Anabilim dalı varsa bunu ispatlayabilirsiniz.

İki yıl önce Rize'de bir araştırma görevlisi sizin gibi elenmişti ve davayı kazanmıştı.

danyalu
Şef
22 Haziran 2019 10:23

Mahkemeye verince kaç yıl sürecek karar çıkması?

Philosophya
Aday Memur
22 Haziran 2019 11:51

Fakültemde Din Felsefesi var ama resmi olarak din felsefesi bölümü yok Rize'de de durum Aynı mı acaba?

22 Haziran 2019 12:56

Fakültede din felsefesi bölümü değil, felsefe bölümünde Mantık, Felsefe Tarihi, Din felsefesi vs. ana bilimdalları vardır. Siz felsefede bölümüne kayıtlı olup danışmanınız din felsefesi anabilim dalında ise davayı kazanırsınız.

Yürütme durdurma talepli dava açarsan YD bir yada 2 ay içinde karara bağlanır.

Yürütme durdurulursa kadroya atanırsın. Bir avukata danışıp dilekçeni yazdır.

Davanın sonucu ise bir yılı bulur.

22 Haziran 2019 13:01

Örneğin, aşagıdaki ilanda ilahiyat fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri bölümü,

Felsefe Tarihi

İslam Felsefesi

Dinler Tarihi

Din Sosyolojisi

Din Sosyolojisi

anabilim dalları için ilana çıkılmıştır.

https://ilan.gov.tr/detay-kamu-personel-alimi-ve-egitim-ilanlari-akademik-personel-alimlari-duzeltildi-sirnak-universitesi-ogretim-uyesi-alim-ilani-645992.html?searchText=

22 Haziran 2019 13:06

İlana çıkılan bölüm ilahiyat bölümü ve "Din Felsefesi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak" şartı varsa, felsefe bölümü ilana başvuramaz.

Eğer "Din Felsefesi alanında çalışmalar yapmış olmak" şartı olsa basvurun kabul edilir.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
22 Haziran 2019 16:10

Konu başlığındaki yoruma bakın. Araştırma görevlisi ilanı ve din felsefesi alanında tezli yüksek lisans yapma şartı var.

Lisans üstü eğitimde fakülte bölümleri enstitülerin anabilim dalı, fakülte bölümlerinin anabilim dalları da enstitülerde bilim dalı ya da programdır. Bazı bölümlerdeki anabilim dalında yeterli sayıda öğretim üyesi olmadığı için lisansüstü program tüm bölümü kapasayacak şekilde açılıyor. Yeterli öğretim üyesi varsa anabilim dalı olarak.

İlan din felsefesi anabilim dalı için bu alanda yüksek lisans yapma şartıyla verildiği ve başvuran arkadaşın üniversitesinde din felsefesi anabilim dalı başlığı altında bir yüksek lisans programı olmadığı gerekçesiyle kabul edilmemiş. Diğer bir adayın ise bölümden getirdiği yazı kabul edilerek ayrımcılık yapılmış.

akademikzulum, 5 yıl önce

İlana çıkılan bölüm ilahiyat bölümü ve "Din Felsefesi alanında tezli yüksek lisans yapıyor olmak" şartı varsa, felsefe bölümü ilana başvuramaz.

Eğer "Din Felsefesi alanında çalışmalar yapmış olmak" şartı olsa basvurun kabul edilir.

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi