Editörler :
21 Haziran 2019 20:23   

Oyak zorunluluğu

OYAK İptali gerçekleştiremiyor muyuz? Ayrıca bireysel emeklilikte OYAK gibi zorunlu mudur?

21 Haziran 2019 20:43

ergin.bagceli
Aday Memur
Oyak iptali gerçekleştirebilmen için önce OYAK'a üye olman lazım; ki iptal için belirli şartlar vardır. OYAK'a üye olmak için de önce asker olman lazım; Ki Böyle salak bir soruyu soracak kadar aptal bir kişinin askeri personel olması ihtimali bile beni çileden çıkarmış durumda.
22 Haziran 2019 01:00

Mutipero
Aday Memur
Dert etme kendine dostum. Günümüzde nizamiyenin önünden geçen iki kişiden biri sb. diğeri asb. oluyor. Bu gözler harita okumayı bilmeyen teğmen, uzm.çvş'a komutanım diyen asb.çvş., dışarıda 5 yıl sigortam var direk teğmenlikten mi yoksa yüzbaşılıktan mı başlarım diye soran dangalaklar gördü. Bu safta böyle bir soru sormuş boşver. Bunlar daha iyi günlerimiz.
22 Haziran 2019 14:21

keskeolaydı
Aday Memur
soru değilde yorumlar :)
24 Haziran 2019 01:25

Nakloviras
Aday Memur
Oyak iptali gerçekleştirebilmen için önce OYAK'a üye olman lazım; ki iptal için belirli şartlar vardır. OYAK'a üye olmak için de önce asker olman lazım; Ki Böyle salak bir soruyu soracak kadar aptal bir kişinin askeri personel olması ihtimali bile beni çileden çıkarmış durumda.
ergin.bagceli, 1 ay önce - Alıntıya git
Yahu OYAK üyeliğim var onu iptal ettirmek istiyorum. Maaşımdan para kesilmemesini istiyorum. Geleceğe dair düşünmüyor, mesleği icra etmek istemiyorum. Bu sorumu neden allayığ pullayıp ironik kıvama getirdiniz ki? Açığa alındım, iade edildim meslekten soğudum bu kadar basit yani :) İptal gerçekleştiğinde içerideki paramı alabilecek miyim? :) Al bir soru daha bunada bul bir kılıf :)
24 Haziran 2019 07:58

ornetorenk
Memur
Yahu OYAK üyeliğim var onu iptal ettirmek istiyorum. Maaşımdan para kesilmemesini istiyorum. Geleceğe dair düşünmüyor, mesleği icra etmek istemiyorum. Bu sorumu neden allayığ pullayıp ironik kıvama getirdiniz ki? Açığa alındım, iade edildim meslekten soğudum bu kadar basit yani :) İptal gerçekleştiğinde içerideki paramı alabilecek miyim? :) Al bir soru daha bunada bul bir kılıf :)
Nakloviras, 4 hafta önce - Alıntıya git

10 yılınızı doldurduysanız paranızı nemasıyla alırsınız, aksi durumda sadece anaparayı alabilirsiniz.

24 Haziran 2019 09:21

ataalperen
Şef
Nakloviras, 4 hafta önce - Alıntıya git

Mesleği bırakırsa alır parayı. Iptal diye bir şey kanunen mümkün değil. 3-10 yıl arası nemasiz aidat iade, 10 yıldan sonra nemali.

24 Haziran 2019 15:54

M Can
Şube Müdürü

Kısa cevaplayım: Oyak üyeliği üniformanı çıkarıp sivil hayata dönünce biter.

24 Haziran 2019 18:18

Mutipero
Aday Memur

Kısa cevaplayım: Oyak üyeliği üniformanı çıkarıp sivil hayata dönünce biter.

M Can, 4 hafta önce - Alıntıya git
Gayet net bir yanıt;ama bu arkadaş bunu anlayabilir mi acaba!?!?
Toplam 8 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?