Editörler : gubaz
«9101112131415161718192021
28 Haziran 2019 20:54

ali0690
Yasaklı

Evet bize Bahçeli tarafından söz verildi hemde, birçok kez. Birdaha araştırmadan ve bilmeden konuşmazsınız umarım

https://www.youtube.com/watch?v=9w6QrkE_dyY

burak0644, 1 yıl önce - Alıntıya git
Bahçeli'nin görevi ne ? Ne sözü veriyor?
28 Haziran 2019 21:01

mühendisadamm
Aday Memur

1. dsi gibi yıllardır yapılmayan kurumlarda görevde yükselme sınavının yapılması

2. kamuda çalışan tüm mühendislere seyyanen zam yapılması

3. ramazan ve kurban bayramlarında memurlara ikramiye

4. dereceye göre maaşların düzgün ir şekilde artırılması

5. eş yardımının artırılması

6. çocuk yardımının artırılması

7. kamuda yüksek lisans doktora mezun-öğrenciliğin görevde yükselme sınavların da ayrıcalığının olması ve liyakat sisteminde yüksek lisans doktora önemsenmes

8. yüksek lisans doktora mezunlarının maaşarının artırılması

9. kamu misafırhanelerınde kalacak yer için 3-5 yaşındaki çocuklardan alınan ücretlerin alınmaması

10. memurların emeklilik maaslarının artırılması

sefasalim, 1 yıl önce - Alıntıya git

++++++++++

28 Haziran 2019 22:02

Efsanex
Aday Memur
2013 YILINDAN BERİ SÖZLEŞMELİ OLAN TÜM 4B LİLERE KADRO İSTİYORUZ. SÜRESİZ 4B LİLER OLARAK BİZ DE KADROYA GEÇMEK İSTİYORUZ. BEN TARIM BAKANLIĞINDA SÜRESİZ 4BLİ SÖZLEŞMELİ VETERİNER HEKİM OLARAK ÇALIŞIYORUM. BİZİM DİĞERLERİNDEN NEYİMİZ EKSİK. HEPİMİZ KPSS İLE ATANDIK. LÜTFEN BİZİ GÖRMEZDEN GELMEYİN
28 Haziran 2019 22:20

santana10
Şube Müdürü

'''' Üniversitesi ''''''' Mühendisliği mezunuyum.'''''''' Bakanlığı'nda Teknisyen ünvanı ile çalışmaktayım.

27.03.2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7103 Sayılı Kanunun 25.Maddesine istinaden 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdamları sağlanmış personellere statüleri korunarak ve sınavsız olarak mezuniyet unvanlarına atanma imkanı verilmiştir.

7103 Sayılı Kanunun hazırlığı aşamasında yayımlanan Kanun Tasarısı Gerekçeleri 25.Maddesinde; Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olanlardan öğrenim durumları dikkate alınmadan memur kadrosuna atananlar, kamudaki unvan değişikliği sınavlarının kurumdan kuruma göre değişiklik göstermesi, uzun süreler boyunca sınav açılmaması gibi nedenlerle mağdur olmaktadırlar. ifadeleri yer almakta olup benzer durumda bulunan diğer kamu çalışanları açısından hayati önemde bir tespitte bulunulmuştur.

Halen kamuda eğitim durumları ve mesleki unvanlarına uygun olmayan kadrolarda çalışmak zorunda kalarak mağdur olan önemli sayıda personel bulunmakta olup, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında istihdamları sağlanan personellere tanınan mezuniyet unvanlarına sınavsız atanma hakkının, bir defaya mahsus tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin mağdur durumda bulunan binlerce kamu personelinin mağduriyetini gidereceği hususunu bilgilerinize sunar gereğini saygılarımla arz ederim

28 Haziran 2019 22:48

burak0644
Memur
Bahçeli'nin görevi ne ? Ne sözü veriyor?
ali0690, 1 yıl önce - Alıntıya git

Bunu git Bahçeliye sor, hangı sıfatla bu vaadi verdiğini

29 Haziran 2019 00:02

akademixyen
Memur
Devletin her kurumunda olan eş durumu tayini üniversite akademik personeline yok bu yüzden aile yaşantıları alt üst olmuş bir sürü kişi var artık bu işi çözmeleri gerekiyor.
29 Haziran 2019 00:28

Police3433
Aday Memur

DİSİPLİNAFFI ve bayramda çalışan memurlarayıllık izinde ekleme yapılması

29 Haziran 2019 02:29

SeymenEFE
Aday Memur

İnfaz ve koruma memuru 3600ek gösterge istiyor

Emniyet sınıfı geçmek istiyor

Banka kredi yapılandırması memurlara 0 olsun istiyor

Bankalar yok evrak yok kre notu demesin

Memurlar evlilik için devlet desteği talep ediyor

Memurlar askerlik için ortak bir çalışma yapılması talep ediyor neyse

Memurlar işinin hakkını verenleri diyorum yaw azarlamak değil takdir edilmek istiyor alla allaaaaaaaaa

29 Haziran 2019 09:07

the paradox one
Aday Memur

1-Üniversite personellerine artık tayin hakkı getirilmeli.

2-Üniversitelerde lojman tahsilinde idari personellere de adaletli dağıtım yapılmalı bodrumlara mahkum edilmemeli.

3-Rektörler üniversitelerde padişahlık yapmamalı.

4-2547/13-b/4 maddesi kaldırılmalı.

5-Yıllık izinlerde cumartesi pazar saçmalığı kaldırılmalı.

6-Kılık kıyafet değişikliği yapılmalı, kadınlar istediği gibi giyinip gelirken erkeklere sakal traşı takım elbise gömlek giydirme olmamalı.

7-Buraya ne yazsamda bir sonuç çıkmayacağı muhakkak bilinmeli.

sadece25, 1 yıl önce - Alıntıya git

Kesinlikle katılıyorum kardeşim bende bingöl üni. de 2013 ten beri bilgisayar teknisyeni olarak çalışıyorum Adanalıyım... herkes gibi üni çalışanları olarak bizimde istedigimiz yerde çalışma koşullarına sahip olmamız gerekir...

Artık her ilde hatta ilçelerde üniler myolar var bizlerde aynı ögretmenler gibi saglık çalışanları gibi emniyet mensupları gibi

1) yasal düzenlemeler

2) süre sınırları

3)iller arası yer degişdirmeleri

4)ögretmenler gibi doguda çalışan yıllar için hizmet puanı uygulamasına geçilmesi

5)Öncelik le üniler arası tayin bürosu oluşturulup merkezi ankarada olmak üzere herkesin bilgilerini içerdigi bi sistem kurulup resmi hakkaniyete göre sıralanıp iller arası tercih sistemi ile isteyenin istedigi yere yada en azından ailesinin yaşadıgı yerin yakınına veyahut ilçesine gitmesinin saglanması gerekir...Ayrıca sadece üniler arası degil bakanlıklarlada yada diger kurumlarlalda ilişkili sistem kurulabilir...

günümüz teknolojisi buna çok müsait aslında ama niye yapmadıklarını HERKES ÇOOK İYİ BİLİYOR...

6)Ve artık bizim gibği magdur durumda olanları çok açık yazacam kendini bi bok zanneden ıvır zıvır siyasilere bilmişlere ve bu zorbalıga devam ettiren peşkeş çeken sesi çıkmayan alt üst kademede kim varsa BİZİM GİBİ GERÇEKTEN İŞİNİ YAPMAKTAN ASLA GOCUNMAYAN VATANINI DEVLETİNE ZEVAL GELMESİNİ İSTEMEYEN, İSTEGİ SADECE AMA SADECE İSTEDİGİ YERDE YAŞAMINI DEVAM ETTİRMEK İSTEYEN İNSANLARA ARTIK KESİN Bİ ŞEKİLDE ÇÖZÜM GETİRLMESİNİ İSTİYORUZ...

29 Haziran 2019 09:20

ali0690
Yasaklı

Bunu git Bahçeliye sor, hangı sıfatla bu vaadi verdiğini

Sen kendine sor Bahçeli'nin görevi ne ki ben inandım diye :)
29 Haziran 2019 11:19

_Konuralp_
Şef

32 lira olan yabancı dil tazminatı en azından yds sınav ücreti olan 120 TL ye yükseltilmelidir.

29 Haziran 2019 11:52

Sözleşmelifare
Memur

GENEL TALEPLERİMİZ:

1- Tüm memurlara 1 derece verilmesi.

2- Eğitim durumuna göre özlük haklarda, maaşlarda ve ek göstergelerde iyileştirme yapılması.

3- 3600 ek göstergeden lisans ve yüksek lisans mezunu memurların yararlandırılması.

4- 5510 ve 5434 Sayılı Kanuna tabi memurlar arasında uçurum oluştu. Bu farkların kalkması.

5- Aile yardımlarında (eş ve çocuk yardımlarında) artış yapılması.

6- Disiplin affı.

7- Bireysel Emeklilik Sisteminin (BES) zorunlu olmaktan çıkarılması.

8- Dini bayramlarda memurlara bayram ikramiyesi verilmesi.

9- Yüksek lisans mezunu memurlara iki kademe verilmesi. Görevde yükselmede öncelik tanınması.

10- % 20?lik ağır vergi dilimi yükünün % 10?a düşürülmesi.

11- Görevde yükselme sınavlarında mülakatın kaldırılması.

12- İşçilerde olduğu gibi hafta sonlarının yıllık izinden düşülmemesi.

13- Memurluktan önceki SSK hizmetlerinin de derece/kademeye dâhil edilmesi.

14- Tek taraflı kalan kılık kıyafet serbestliğinin erkek memurlar için de uygulanması.

15- Toplu Sözleşme Kanunun değiştirilmesi. Toplu Sözleşme Görüşmelerinin Asgari Ücret Tespit Komisyonu gibi her yıl yapılması. Memurlara grev hakkı verilmesi.

16- Bayramlarda idari izin uygulamasının kaldırılması. İdari izinde çalıştırılanlara mesai ödenmesi.

17- Mobbing (psikolojik baskı) için daha etkili önlemler alınması. Vatandaş tarafından tehdit, şiddet ve hakarete maruz kalan memurları koruyucu düzenleme yapılması.

18- Memurları enflasyona endeksli yaşamdan kurtaracak çözümler getirilmesi.

mutlu_50, 1 yıl önce - Alıntıya git

Engel durumu sağlık mazereti gibi tayinlerin kolaylaştırılması zor durumdaki insanların daha da zor duruma sokulmaması

KPSS ile atanmış herkese ayrımsız kadro

29 Haziran 2019 12:18

VATANUĞRUNA
Şube Müdürü

Evet bize Bahçeli tarafından söz verildi hemde, birçok kez. Birdaha araştırmadan ve bilmeden konuşmazsınız umarım

https://www.youtube.com/watch?v=9w6QrkE_dyY

4B Li ye yada 4D liye kadro meselesi toplu sözleşmelerin gündemi olmamalıdır. Devletimiz 4B Lİ yi de 4D Li yi de işe alırken koşulları belirlemiştir.

4B li o görevi alırken neye imza attığını bilmiyorsa! 4D li şu şirketten kurtulayım kadro-madro istemiyorum deyip, sözleşmesini imzalıyorsa... Ve sonrasında bizde memurum yaptığı işi yapıyoruz, bize de kadro! Diyorsa, kimse kusura bakmasın...

İşte orada KPSS sınavı isteyen girer alır puanını kadrolu bir yere yerleşir... Kimsenin söz söylemeye hakkı olmaz. Hele hele taşerondan 4D işçi statüsüne geçen bir kişiye kadroya kesinlikle verilmemelidir.

29 Haziran 2019 13:01

burak0644
Memur

4B Li ye yada 4D liye kadro meselesi toplu sözleşmelerin gündemi olmamalıdır. Devletimiz 4B Lİ yi de 4D Li yi de işe alırken koşulları belirlemiştir.

4B li o görevi alırken neye imza attığını bilmiyorsa! 4D li şu şirketten kurtulayım kadro-madro istemiyorum deyip, sözleşmesini imzalıyorsa... Ve sonrasında bizde memurum yaptığı işi yapıyoruz, bize de kadro! Diyorsa, kimse kusura bakmasın...

İşte orada KPSS sınavı isteyen girer alır puanını kadrolu bir yere yerleşir... Kimsenin söz söylemeye hakkı olmaz. Hele hele taşerondan 4D işçi statüsüne geçen bir kişiye kadroya kesinlikle verilmemelidir.

VATANUĞRUNA, 1 yıl önce - Alıntıya git

Kadrolu atama oldu da biz mi tercih vermedik? Sözleşmeli atamaya denk geldik diye böyle olmamalı.

29 Haziran 2019 13:11

burak0644
Memur

Neyse sıkıntı yok, 300bin Sözleşmeli sendikadan istifa ediyo zaten, Kalan KADRO'lu kişiler kafasına göre Toplu sözleşme kararını kendilerince belirlesin. Zaten sendikanız üye kaybettikçe söz hakkı iyice azalcak. Eğer şuan bi kazanımı varsa sendikanın büyüklüğünden ötürü.

Ama böyle ayrımcılık yaparsa ve üye kaybetmeye devam ederse yakın zamanda sendikanın söz hakkı da olmayacak

29 Haziran 2019 13:20

burak0644
Memur

Siz bu kafayla, ayrımcılık yaptıkça, daha çoookkk kaybedersiniz. Birlik olunmayınca sesimizi duyuramayız, ve kimse hiçbir hak kazanamaz.

Kadrolu personel, Sözleşmeliden üstün değildir. Müslüman dini gereği önce Haksızlığı ve Adaleti savunmalıdır. Kadrolu değiliz diye hiçbir haktan faydalanamıyoruz, sendikada durmamızın bi anlamı yokki ozaman

29 Haziran 2019 13:28

KAPTAN7
Kapalı
4a,4b,4c kapsamında olanların özlük hakları arasındaki uçurumlar doldurulsun. EŞİT YILA , EŞİT ÜCRET talebi karşılansın.
29 Haziran 2019 13:33

KAPTAN7
Kapalı
memurların çalışmak zorunda kaldığı bayram ve resmi tatillerde mesai almayanlara bayramlarda ve resmi tatillerde toplam günler emeklilik hesabında kullanılmak üzere toplam çalışma sürelerine eklenip memur ve emeklilerin hak kaybı en aza indirmek için 2019 toplu görüşmelerinde yetkili sendikalar bu teklifi masaya getirmelidir.
29 Haziran 2019 13:42

KAPTAN7
Kapalı
yaklaşık otuz yıl bir kamu kurumunda görev yaptım.yanımdaki aynı görevi ifa ettiğim çalışma arkadaşım (4a) lı statüsünde heryıl bayram parası ,bayram mesaisi ve ayrıca otuz yıl boyunca yılda 4 kez tediye alırken bana buna benzer ödeme uygulanmadı.bu ücretlerin hesaplanıp eşit işe , eşit ücret anlayışıyla çözüme kavuşturulması gerekir.2019 yılı sözleşmesi bu telafinin başlangıcı olur düşüncesindeyim.
29 Haziran 2019 14:25

d_demir03
Aday Memur
İl özel idare ve belediyede çalışanlara sosyal denge tazminatı adı altında yaklaşık 750-1000 TL her ay ödemek verilmekte benim talebim ise üniversite de çalışan idari personele de üniversite ödeneği ödenmesi talebidir ayrıca aile yardımı 500 TL ve her çocuk için 250 TL çocuk yardımı yapılmalı ve kurban ve Ramazan bayramlarında ikramiye verilmeli
Toplam 411 mesaj
«9101112131415161718192021