Editörler :
23 Haziran 2019 16:38   

Diploma ve mezun yazısı hakkında AÖF
Anadolu AÖF mezunlarının diplomaları sağlık il müdürlüğüne onay için gönderildiğinden diplomalar geç geliyor ve AÖF bürolarından aldığımız e-imzalı mezun yazısı atandığımız kurum tarafından kabul edilir mi ? Bilgisi olan lütfen yazsın
23 Haziran 2019 16:43

rontgenbey55
Aday Memur

E-devlete baktınız mı? Sistemde mezun olarak gözükmek yetiyor diye biliyorum.

23 Haziran 2019 16:52

Umarımolur
Aday Memur

E-devlete baktınız mı? Sistemde mezun olarak gözükmek yetiyor diye biliyorum.

rontgenbey55, 4 hafta önce - Alıntıya git
Mezunum sıkıntı yok ama belge tesliminden bahsediyorum
23 Haziran 2019 16:58

Dentistnurse
Aday Memur
Hangi bölüm?
23 Haziran 2019 17:32

Baysbawr
Aday Memur

Ayni konuyu iki defa açtim herkes ayni cevabi veriyor, "e-devletten mezunsan sıkıntı yok". Bir tecrübe sahibi yok mudur ya vevaplayabilecek, belge tesliminde diploma ve geçici mezuniyet belgesi yoksa sorun teskil eder mi?(lütfen gecici mezuniyet belgesi alın demeyin çünkü fakultemiz gecici mezuniyet belgesi vermiyor)

23 Haziran 2019 18:06

Umarımolur
Aday Memur
Hangi bölüm?
Dentistnurse, 4 hafta önce - Alıntıya git
Tıbbi dökümantasyon
23 Haziran 2019 18:07

Umarımolur
Aday Memur

Ayni konuyu iki defa açtim herkes ayni cevabi veriyor, "e-devletten mezunsan sıkıntı yok". Bir tecrübe sahibi yok mudur ya vevaplayabilecek, belge tesliminde diploma ve geçici mezuniyet belgesi yoksa sorun teskil eder mi?(lütfen gecici mezuniyet belgesi alın demeyin çünkü fakultemiz gecici mezuniyet belgesi vermiyor)

Baysbawr, 4 hafta önce - Alıntıya git
Lütfen geçici mezuniyet belgesi alın diyen kimdi acaba resmi bir kurum mu ?
23 Haziran 2019 21:42

Baysbawr
Aday Memur
Lütfen geçici mezuniyet belgesi alın diyen kimdi acaba resmi bir kurum mu ?
Umarımolur, 4 hafta önce - Alıntıya git

Yanlış anladın ben seninle aynı durumdayım ve ayni konuyu açınca yorum yapan arkadaşlar aöf yönetmeliğini bilmediği için geçici mezuniyet belgesi tavsiye ediyor ama onu da bizim fakülteler vermiyor. Geçici mezuniyet belgesini alırsan diploma yerine geçer. Bundan eminim kimseye sormana gerek yok. Edinebilir misin orası sorun?

23 Haziran 2019 23:20

Umarımolur
Aday Memur

Yanlış anladın ben seninle aynı durumdayım ve ayni konuyu açınca yorum yapan arkadaşlar aöf yönetmeliğini bilmediği için geçici mezuniyet belgesi tavsiye ediyor ama onu da bizim fakülteler vermiyor. Geçici mezuniyet belgesini alırsan diploma yerine geçer. Bundan eminim kimseye sormana gerek yok. Edinebilir misin orası sorun?

Baysbawr, 4 hafta önce - Alıntıya git
Anladım, geçici mezuniyet belgesinin verilmediğini biliyorum ama mezun yazısı veriyorlar bu mezun yazısı atanacağımız kurum tarafından kabul edilir mi ?
24 Haziran 2019 08:23

Malatyam444
Aday Memur

Geçiçi mezuniyet belgesiyle heryere başvuru yapabilirsiniz diploma sonradan gelse de sıkıntı olmaz

24 Haziran 2019 09:54

Baysbawr
Aday Memur

Geçiçi mezuniyet belgesiyle heryere başvuru yapabilirsiniz diploma sonradan gelse de sıkıntı olmaz

Malatyam444, 3 hafta önce - Alıntıya git

Canını yediğim yukarida on defa dedik fakultemiz geçici mezuniyet belgesi vermiyor.

24 Haziran 2019 10:02

Hmsir11
Aday Memur

Canını yediğim yukarida on defa dedik fakultemiz geçici mezuniyet belgesi vermiyor.

Baysbawr, 3 hafta önce - Alıntıya git

Kardeşim dur daha ortada atama yok zaten. Tercih yapma sonuçlar derken sizin diplomalar gelir bence

24 Haziran 2019 13:25

Umarımolur
Aday Memur

Belge teslimi güvenlik soruşturmasından sonra mı yapılıyor
24 Haziran 2019 14:10

Baysbawr
Aday Memur
Belge teslimi güvenlik soruşturmasından sonra mı yapılıyor
Umarımolur, 3 hafta önce - Alıntıya git

Kardeşim benim bilgim yok bugune dek atanmadim. Sen nasilsan ben de ayni durumdayim hatta ayni bolum mezunuyuz. Ben de senin gibi eşeledim bir ay once ama atanan kimse cevap vermedi. Ben de biraktim peşini inan yarin alım olsa tercih veremiyecem çunkü netleştirmedim durumu. Ne zaman belge verilir nereye verilir gidip kendilerine soralim şu şu eksik ne zaman tamamlattırabiliriz, yok olmuyorsa tercih vermeyiz. E devlettwn alınan belge yeterli midir diye soralim yetkiliye. Forumda cevap veren arkadaşlar edevlet mezuniyet belgesinin yeterli oldugunu soyluyor ama hiçbiri de sadece o belge ile tercih yapmamiş muhakkak gecici mezuniyet ya da diploma asli onlarda imiş. Konuyu takip ediyorum bilgi sahibi olursam da seni de haberdar ederim.

24 Haziran 2019 14:52

Proxsima06
Aday Memur

ben de aöf tıbbi sekreterlik bitirdim.

bunu merak ettiğimden geçen sene atama sırasında yeni mezun atamaya başvuran birine sormuştum.olay şu tercihin son günü itibariyle mezun gözükmek.tercih işlemini zaten ösymden yapıyorsun.orada yöksis bilgilerin zaten gözüküyor.

E devletten yöksis e girdiğinde mezun gözüküyorsan işlem tamamdır.gönlün ferah olsun.Bu belge teslim etme falan sadece prosedür.kimse diplomayı bile almıyor.e devletten çıktı alman yeter.

sağlık bakanlık onayının atama için hiçbir önemi yok.belki işe başlamak için olsa güvenlik soruşturması vs var.çok uzun sürecek kaldı ki sürmedi hemen oldu.sen diploman onaylana kadar çkys zimmete düşmezsin en kötü onaylanınca geç düşersin(bir nevi havada asılı kalırsın)

bence sıkıntı yok.

24 Haziran 2019 15:03

Umarımolur
Aday Memur

Kardeşim benim bilgim yok bugune dek atanmadim. Sen nasilsan ben de ayni durumdayim hatta ayni bolum mezunuyuz. Ben de senin gibi eşeledim bir ay once ama atanan kimse cevap vermedi. Ben de biraktim peşini inan yarin alım olsa tercih veremiyecem çunkü netleştirmedim durumu. Ne zaman belge verilir nereye verilir gidip kendilerine soralim şu şu eksik ne zaman tamamlattırabiliriz, yok olmuyorsa tercih vermeyiz. E devlettwn alınan belge yeterli midir diye soralim yetkiliye. Forumda cevap veren arkadaşlar edevlet mezuniyet belgesinin yeterli oldugunu soyluyor ama hiçbiri de sadece o belge ile tercih yapmamiş muhakkak gecici mezuniyet ya da diploma asli onlarda imiş. Konuyu takip ediyorum bilgi sahibi olursam da seni de haberdar ederim.

Son iki yılın atamalarına baktım belge teslimi güvenlik soruşturmasından sonra olmuş ama bu atamada ne zaman olur bilemem ayrıca geçen atamalarda istenilen belgelerde e- devlet mezun belgesi istenmiş diğer maddede ise diplomasi hazırlanmamış olanların öğrenim durumunu gösteren belgeler istenmiş işte bu maddede belirtilen belgeler arasında mezun yazısı ve transkript yeterli olur mu sadece bunun cevabını alsak sorun kalmaz zaten.
Toplam 15 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?