Editörler : swat3410

Kapalı
24 Haziran 2019 16:39

Polisin zabıta olması
Arkadaşlar polisin zabıta olabilmesi için şartlar varmıdır? Nasıl oluyor bu işler

Memurp.m
Aday Memur
24 Haziran 2019 16:43

Kurumlar arası geçiş ile mümkündür.

Memurp.m
Aday Memur
24 Haziran 2019 16:47

Öncelikle sizi kabul edecek bir belediye bulacaksınız dilekçe vereceksiniz,o belediye üst yazı ile bakanlığına gonderip sizi talep edecek ve muhavafakat isteyecek emniyet muhavafakati verirse emniyetten ilisik kesip yeni kuruma baslayacksiniz.burda zabıta, zabıta müdürü, yada normal yazı işleri memuru olmak belediye başkanının elindedir.

Ve en önemlisi referans yoksa çok uğraştırır..

focus3489
Şef
24 Haziran 2019 16:49

Dostum sakın ha öyle bir hataya düşme

Malatyam444
Kapalı
24 Haziran 2019 17:23

Polis olmak için yırtınan ınsanlar var. Şimdi sende çıkıp işi bırakma. Kurumlar arası geçiş sistemi var Ama bu sistemden önce referanslilar var. Hiç yorma kendini hakkında hayırlısı

vitoscaletta
Şube Müdürü
24 Haziran 2019 22:03

dediğiniz gibi polis olmak için uğraşan birçok genç varken insanların sahip olduğu bu şanlı mesleği bırakacak olması gerçekten çok acı. keşke mesleği bırakacak arkadaş yerini bana verebilse de hak yerini bulsa

Malatyam444, 5 yıl önce

Polis olmak için yırtınan ınsanlar var. Şimdi sende çıkıp işi bırakma. Kurumlar arası geçiş sistemi var Ama bu sistemden önce referanslilar var. Hiç yorma kendini hakkında hayırlısı

akin13030
Yasaklı
25 Haziran 2019 00:31

kardes davulun sesi uzaktan hos gelir.. cok gordum. u meslege asik olarak gelip simdi kcmaya calisan adami.. ison icine girdimi her sey degisiyor.
vitoscaletta, 5 yıl önce

dediğiniz gibi polis olmak için uğraşan birçok genç varken insanların sahip olduğu bu şanlı mesleği bırakacak olması gerçekten çok acı. keşke mesleği bırakacak arkadaş yerini bana verebilse de hak yerini bulsa

pls.pls
Aday Memur
25 Haziran 2019 00:36

Bu arkadaş nerde istifa etmek isteyen, kurum değiştirmek isteyen, psikiyatriye gitmek isteyen birisi varsa gelip nasihat vermekten başka birşey yapmıyor. Dostum şakın öyle bir hataya düşme yazıyor hepsine....
focus3489, 5 yıl önce
Dostum sakın ha öyle bir hataya düşme

bozkurt.88
Kapalı
25 Haziran 2019 06:19

Tabi önce belediyede birini bulduktan sonra onlar yazı gönderdikten sonra emniyetin de onayı ile oluyor bu işler. Zaten direk istifa edilmiyor sanırım

bayofke
Memur
25 Haziran 2019 07:31

Trol devrem adam.. Ayrıca sesli güldüm yorumuna :))

pls.pls, 5 yıl önce
Bu arkadaş nerde istifa etmek isteyen, kurum değiştirmek isteyen, psikiyatriye gitmek isteyen birisi varsa gelip nasihat vermekten başka birşey yapmıyor. Dostum şakın öyle bir hataya düşme yazıyor hepsine....

focus3489
Şef
25 Haziran 2019 09:43

Ulan trol senin gibiler akşama kadar ekmek yediğin kurumu karalıyorlar trolün anlamını dahi bilmeden trol diyorsun
bayofke, 5 yıl önce

Trol devrem adam.. Ayrıca sesli güldüm yorumuna :))

bayofke
Memur
25 Haziran 2019 10:38

Hak istemeyi, yanlış olanı dile getimeyi, bu ağır şartlarda çalışmanın insani olmadığını vurgulamayı sen kurumu karalamak olarak mı algılıyorsun ?

focus3489, 5 yıl önce
Ulan trol senin gibiler akşama kadar ekmek yediğin kurumu karalıyorlar trolün anlamını dahi bilmeden trol diyorsun

focus3489
Şef
25 Haziran 2019 11:06

Mesleğe girerken bilmiyor muydun peki ? Devlet sana 7 bine yakın maaş veriyor bir de tutup diğer memurlar gibi izin istiyorsan hayatın gerçekleriyle tanışmadın demektir
bayofke, 5 yıl önce

Hak istemeyi, yanlış olanı dile getimeyi, bu ağır şartlarda çalışmanın insani olmadığını vurgulamayı sen kurumu karalamak olarak mı algılıyorsun ?

bayofke
Memur
25 Haziran 2019 11:58

Beklediğim klasik cevap ''mesleğe girerken bilmiyormuydun'' senin zekandan başka ne tür bir cevap gelirdi ki zaten !

Ben 2004 yılında bu mesleği seçtiğimde Şark Görevi 1 defa ve Şark Süresi kritik il ve ilçelerde 2 yıl idi.

Mesleğe girerken ben bunu biliyordum.

Buyur şimdi hangi yetkiliye şu sözü söyleceksin '' Bu polislere mesleğe girerken bildiği bu şark sürelerine tabii tutun 2013 yılında aldığınız kararları uygulamayın''

de hadi ulan

de buyur

de amk

Bekliyorum.

focus3489, 5 yıl önce
Mesleğe girerken bilmiyor muydun peki ? Devlet sana 7 bine yakın maaş veriyor bir de tutup diğer memurlar gibi izin istiyorsan hayatın gerçekleriyle tanışmadın demektir

focus3489
Şef
25 Haziran 2019 12:04

Bırakır gidersin ya da kurum değiştirirsin kimse seni zorla tutmuyor iki değil on şarkı bile olsa yapacağız devletin sözünün üstüne söz olmaz şükür ekmeğimizi yiyoruz ...
bayofke, 5 yıl önce

Beklediğim klasik cevap ''mesleğe girerken bilmiyormuydun'' senin zekandan başka ne tür bir cevap gelirdi ki zaten !

Ben 2004 yılında bu mesleği seçtiğimde Şark Görevi 1 defa ve Şark Süresi kritik il ve ilçelerde 2 yıl idi.

Buyur şimdi hangi yetkiliye şu sözü söyleceksin '' Bu polislere mesleğe girerken bildiği bu şark sürelerine tabii tutun 2013 yılında aldığınız kararları uygulamayın''

de hadi ulan

de buyur

de amk

Bekliyorum.

ahmedvehbi
Aday Memur
25 Haziran 2019 13:28

peki 3600 ek gösterge verseler ve 4 kere şark görevi yapacaksınız deseler kabul eder misiniz? jandarma Astsubayların şark görevi 4 defa ya ondan sordum.

bayofke, 5 yıl önce

de hadi ulan

de buyur

de amk

Bekliyorum.

bayofke
Memur
25 Haziran 2019 16:09

Bir daha hak arayan adama mosloğo gordoğondo bolmoyor moydon ? Diyerek salça olmazsın artık Polyanna ;) böyle ucuz sorularla yıllardır karşılaşıyoruz köylü. senin gibi sahaya sürülmüş ses çıkarmadan yayılan sığırlar olduğu sürece 12/12 ye devam

focus3489, 5 yıl önce
Bırakır gidersin ya da kurum değiştirirsin kimse seni zorla tutmuyor iki değil on şarkı bile olsa yapacağız devletin sözünün üstüne söz olmaz şükür ekmeğimizi yiyoruz ...

bayofke
Memur
25 Haziran 2019 16:30

Kazanılmış hak mantığı vardır.

Yukarda Polyanna nın dediği gibi mesleğe girdiğimizde bize sunulan meslekte 1 defaydı şark süresi.

2 ye mi çıkarılmak isteniyor, çıkardıktan sonra ki polislere uygularsın çünkü onlara sunulan meslekte 2 defa şark süresini bilerek girerler. Bunda bir beis yok.

Hak verilir, var olan hak elden alınmaz..

Anayasa aykırıdır.

Devlet hakkı korumakla görevlidir.

Lehe olan hak, bütüne uygulanır. Aleyhte olanı bütüne uygulanmaz

Bu sadece Polis teşkilatına geçerli bir kaide değildir.

Polise 3600 verirsin çalışma saatini düzenlersin bunlar haktır bütüne uygulanır, ama bir yerden vereyim bir yerden geçireyim nantığıyla devlet hareket etmez.

Belli ki askersin. Yanlış soru soruyorsun. Kazanılmış hak konusunu araştırmanı tavsiye ederim. astsubayın doğu görev süresi sizin için problem ise sizde onu dile getirebilirsiniz. 3 e, 2 ye indirilebilir. Bu da bütüne uygulanır. Devlet şunu demez doğu görev sürenizi 2 ye indirdim ama sadece yeni astsubaylara uygulayacam eskiler 4 e devam demez. Lehe dir çünkü. Ya da 2 ye indirdim 3600 elnizden alıyorum demez. Kazanılmış haktır. Anladın mı?

ahmedvehbi, 5 yıl önce

peki 3600 ek gösterge verseler ve 4 kere şark görevi yapacaksınız deseler kabul eder misiniz? jandarma Astsubayların şark görevi 4 defa ya ondan sordum.

focus3489
Şef
25 Haziran 2019 16:44

Bu uslüp sana çok yakışıyor ; senin gibi şükürsüz mesleğe hiç çaba harcamadan iki tane soru işaretleyip girmiş biri tabi ki kıymat bilmez zorluk görmesi lazım 2004 te girdiysen emeklilik yakın lütfen sizin gibi örümcek kafalılar emekli olsun da teşkilat ilerlesin
bayofke, 5 yıl önce

Bir daha hak arayan adama mosloğo gordoğondo bolmoyor moydon ? Diyerek salça olmazsın artık Polyanna ;) böyle ucuz sorularla yıllardır karşılaşıyoruz köylü. senin gibi sahaya sürülmüş ses çıkarmadan yayılan sığırlar olduğu sürece 12/12 ye devam

pls.pls
Aday Memur
25 Haziran 2019 16:47

Bunu sen mi diyorsun len. Hadi ordan zıp zıp. Az önce şakın öyle bir hata yapma Devrem diyen kimdi. Çark mı ettin. Focus musun Mondeo mu nesin.
focus3489, 5 yıl önce

focus3489
Şef
25 Haziran 2019 17:55

Ulan at kafası iyi oku ısrar ettiği için dedim
pls.pls, 5 yıl önce
Bunu sen mi diyorsun len. Hadi ordan zıp zıp. Az önce şakın öyle bir hata yapma Devrem diyen kimdi. Çark mı ettin. Focus musun Mondeo mu nesin.
Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi