Editörler :
24 Haziran 2019 19:50   

2019/1 merkezi atama

21 aydır kadrolu personel olarak görev yapmaktayım. Bu sene KPSS sınavına girip 81 puan aldım. Temmuz ayı KPSS Merkezi atamada tercih yapıp yerleştiğim takdirde, kazandığım kurumda direk olarak göreve başlayabilirmiyim? Ayrıca tercih yapmama herhangi bir engel durum söz konusu mu ? Başvuru yapacağım pozisyonun kadrolu olma şartı ve istifa durumu gerektirir mi ? Bu hususla ilgili bilgisi olan arkadaşların yardımcı olmasını istiyorum. TEŞEKKÜRLER ( işimle ilgili bir sorunum yok çok şükür ama teknisyenim bilgi ve birikimim iyi. Tercih yapacağım il de hem eşim hem de anne ve babam yaşıyor bu sebeple...)

25 Haziran 2019 03:50

Leykron06
Aday Memur
81 hangi bölümden hocam
25 Haziran 2019 09:15

yigithan006
Aday Memur

Kadrolu olarak çalışırken, başka bir kadrolu pozisyona geçmek için çalışmakta olduğun kurumun muafakat vermesi şarttır, eğer vermezse kesinlikle geçemezsin kuruma idari dava açman gerekir, kendi yorumum 81 puanla ilk atamada kazanmam imkansız bu kendi yorumum.

27 Haziran 2019 11:04

mercan1982
Memur

Kadrolu olduğun kadro sınıfı önemli.

mesela teknisyen sınıfından başka bir teknisyen sınıfına geçmek istiyorsan atanman idarenin muvafakat vermesine bağlı.

YHS sınıfındaysan geçiş yapmanda bir sorun yok. rahatlıkla geçebilirsin. idaren senin için muvafakat vermek zorunda. eğer muvafakat vermezse dava açma hakkın var. ve davayı kazanırsın. çünkü buna benzer davalar var.

gih snıfındaysan "aldığın eğitimin sağladığı" kadroya geçmekte bir sorun yaşamazsın. idaren muvafakat vermek zorunda. örneğin; şu anda "memur" iken "elektrik teknisyen" kadrosunu kazanırsan bir sorun yok yani...

Tüm bunların yanında aday memurluğun devam ediyorsa zaten bir başka kuruma geçemezsin. 21 aylık memur olduğunu yazmışsın. şimdiye kadar yapılmadıysa zaten yakında asaletin onaylanır.

08 Temmuz 2019 17:52

ersever23
Aday Memur

Kadrolu olduğun kadro sınıfı önemli.

mesela teknisyen sınıfından başka bir teknisyen sınıfına geçmek istiyorsan atanman idarenin muvafakat vermesine bağlı.

YHS sınıfındaysan geçiş yapmanda bir sorun yok. rahatlıkla geçebilirsin. idaren senin için muvafakat vermek zorunda. eğer muvafakat vermezse dava açma hakkın var. ve davayı kazanırsın. çünkü buna benzer davalar var.

gih snıfındaysan "aldığın eğitimin sağladığı" kadroya geçmekte bir sorun yaşamazsın. idaren muvafakat vermek zorunda. örneğin; şu anda "memur" iken "elektrik teknisyen" kadrosunu kazanırsan bir sorun yok yani...

Tüm bunların yanında aday memurluğun devam ediyorsa zaten bir başka kuruma geçemezsin. 21 aylık memur olduğunu yazmışsın. şimdiye kadar yapılmadıysa zaten yakında asaletin onaylanır.

mercan1982, 4 hafta önce - Alıntıya git

şuan kadrolu icra katibiyim elektrik teknisyeni olarak atanırsam kurum muvafakat vermek zorunda . Muvafakatın merkezi atamada gerekli olup oladığını merak ediyorum aslında sonuç olarak şuan görev yaptıığm kuruma merkezi atamayla gelmedim ama bilemiyorum bakalım puanım 81 zaten zor bir ihtimal

08 Temmuz 2019 19:32

mercan1982
Memur

şuan kadrolu icra katibiyim elektrik teknisyeni olarak atanırsam kurum muvafakat vermek zorunda . Muvafakatın merkezi atamada gerekli olup oladığını merak ediyorum aslında sonuç olarak şuan görev yaptıığm kuruma merkezi atamayla gelmedim ama bilemiyorum bakalım puanım 81 zaten zor bir ihtimal

ersever23, 2 hafta önce - Alıntıya git

merkezi atamada da muvafakat alman gerekiyor. ama zaten eğitimini aldığın bir kadroya geçeceğin için amirin bunu vermek zorunda. eğer ki vermeyecek olursa idari mahkemeye başvurup dava açabiirsin. bununla ilgili emsal dava sonuçlarına göre davayı kazanırsın. amirin bu riski göze alamaz, muvafakat verir. yapabileceği tek şey muvafakatnameyi geç vermeye çalışmaktır. ama en geç 30 günde vermek zorunda.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?