Editörler :
25 Haziran 2019 00:37   

Lisans Astsubay Yerleşme Durumu

Beyler kontejanlar neye göre belirlenmiş. giren tercih yapan herkes yerleştimi durumu bilen biri özetleyebilirmi ? size zahmet

25 Haziran 2019 00:45

speedaytu
Aday Memur

Alınacak personel sayısının yüzde 20si lisanslara verilmiş kardeş .giren herkes yerleşmedi doğal olarak başarı sıralaması yani yedekten bekliyor. Cuma veya pazartesi kayıt olanların listesi açıklanır ona göre gelip gelmeyeceği belli olur

25 Haziran 2019 00:48

kerem436
Şef

Alınacak personel sayısının yüzde 20si lisanslara verilmiş kardeş .giren herkes yerleşmedi doğal olarak başarı sıralaması yani yedekten bekliyor. Cuma veya pazartesi kayıt olanların listesi açıklanır ona göre gelip gelmeyeceği belli olur

speedaytu, 4 hafta önce - Alıntıya git

yaş sınırı ne peki lisanslar için

25 Haziran 2019 00:49

Huraza1
Aday Memur

Özelden bi lisans mezunu bana yazabilirmi bu siralamada yanlislik var

25 Haziran 2019 01:07

speedaytu
Aday Memur

Bu sene 92liler başvuru yaptı en son seneyede 93 olur

25 Haziran 2019 02:19

GokhanD28
Aday Memur

Lisans mezunu olarak pişman oldum.

Kpss puanım 70, önlisans mezunu olup 69 kpss puanıyla benim tercih ettiğim branşa giren adam var. Her branşın yalnızca %20sini lisans mezunlarına ayırmışlar örneğin ben hava istihbarat branşına başvurdum kontenjan 45, ben lisans yedekte 1. sıradayım ama zaten buraya kayıt hakkı kazanan 9 lisans mezunu var bunlardan birinin kayıt yaptırmayacak olması bence çok zor.İşin kötü tarafı mülakatım falan harika geçmişti fyt iyiydi heyet raporu almak için gittim gözü çizdirdim bir dünya masraf yaptım şimdi zarardayım. Jandarma ne güzel girdik sonuç bekliyoruz kazanırsak heyet raporu alacağız ama msbnin işi çok saçmaydı gerçekten. Bizi yok yere zarara soktu zaten işsizdim şimdi bir de borçlu oldum.

25 Haziran 2019 10:58

speedaytu
Aday Memur

Gökhan kardeş bende lisans mezunuyum. Astsubayliga da başvuru yapabildiğim için şansliym en azindan yüzde 20 de olsa yer açmışlar. Onlisans mezunu subaylığa başvuru yapamıyor ama biz yapıyoruz . Emin ol jandarmada da bu şekilde olacak öncelik

25 Haziran 2019 11:32

süleyman111
Aday Memur

Gökhan kardeş bende lisans mezunuyum. Astsubayliga da başvuru yapabildiğim için şansliym en azindan yüzde 20 de olsa yer açmışlar. Onlisans mezunu subaylığa başvuru yapamıyor ama biz yapıyoruz . Emin ol jandarmada da bu şekilde olacak öncelik

speedaytu, 4 hafta önce - Alıntıya git

Jandarmada kontejan durumu nedir.

25 Haziran 2019 11:59

J.Asb.Adayı
Aday Memur

Lisans mezunu olarak pişman oldum.

Kpss puanım 70, önlisans mezunu olup 69 kpss puanıyla benim tercih ettiğim branşa giren adam var. Her branşın yalnızca %20sini lisans mezunlarına ayırmışlar örneğin ben hava istihbarat branşına başvurdum kontenjan 45, ben lisans yedekte 1. sıradayım ama zaten buraya kayıt hakkı kazanan 9 lisans mezunu var bunlardan birinin kayıt yaptırmayacak olması bence çok zor.İşin kötü tarafı mülakatım falan harika geçmişti fyt iyiydi heyet raporu almak için gittim gözü çizdirdim bir dünya masraf yaptım şimdi zarardayım. Jandarma ne güzel girdik sonuç bekliyoruz kazanırsak heyet raporu alacağız ama msbnin işi çok saçmaydı gerçekten. Bizi yok yere zarara soktu zaten işsizdim şimdi bir de borçlu oldum.

GokhanD28, 4 hafta önce - Alıntıya git

Kardeşim zararını anlıyorum rabbim gönlüne göre versin inşallah ama bence bencil düşünüyorsun. Astsubaylık bence tamamen önlisanslara ait olmalı. Yahu zaten sizin subaylığınız var biz subaylığa başvurabiliyor muyuz ? - Hayır. Bence %20 bile astsubaylık için lisanlara verilmemeli astsubaylık sadece önlisansların olmalı. Jandarma da %75 lisans alacağız dediler yani duyumlar o yönde bence dünyanın en saçma şeylerinden birisi. Yahu Lisansların subaylık başvuru hakkı var benim ise astsubaylık neden işleri allak bullak ediyorlar anlamıyorum.

25 Haziran 2019 12:01

speedaytu
Aday Memur

Katılıyorum kardeş sana

Toplam 9 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?