Editörler : oto-danisman-expert
25 Haziran 2019 00:37

Kara Piyade Yedekler İçeri

Evet arkadaşlar 819. sıradayım önlisanstan yani yedek 401 oluyorum , sizce gelir mi ?

karaa-hann
Aday Memur
25 Haziran 2019 00:46

Yedek 89 umarım gelir

frkan11
Aday Memur
25 Haziran 2019 00:49

karahan kps fyt kaç ?

karaa-hann
Aday Memur
25 Haziran 2019 00:51

69.9 kpss 65 fyt di yanlış hatırlamıyorsam

frkan11
Aday Memur
25 Haziran 2019 00:52

benimde 69,5 kpss , 72 fyt 400.yedekteyim farka bak :)

karaa-hann
Aday Memur
25 Haziran 2019 00:54

noktalar virgüller ne işe yarıyor diye merak ediyordum bende hep :D

zepline
Aday Memur
25 Haziran 2019 02:26

721 deyim 303 kişi var önümde pek umudum yok ama bekliyorum

Emre5834
Memur
25 Haziran 2019 02:35

Bence virgülerden ziyade sözlü mülakat farkı 73 kpss 42 fyt kara piyade 11.sıradayım personel 12. sıradayım yedekte yani diğer sınıflarda da aynı şekilde 10 12 arası yedekteyim gelme ihtimali nedir özellikle personel için piyade net gelir diye düşünüyorum

karaa-hann, 5 yıl önce

noktalar virgüller ne işe yarıyor diye merak ediyordum bende hep :D

Emre5834
Memur
25 Haziran 2019 02:37

Nasip kardeşim subay temininde ikinci çağrıda olmasa da telefon çağrılarında yedek girenler çoktu biraz geç olsada piyade sınıfı gelme ihtimali var ama dediğim gibi telefon çağrılarına kadar bekleyebilirsin 10-19 temmuz arası

zepline, 5 yıl önce

721 deyim 303 kişi var önümde pek umudum yok ama bekliyorum

zepline
Aday Memur
25 Haziran 2019 02:41

yeterki gelsin telefon elimde bekleyecem

Emre5834, 5 yıl önce

Nasip kardeşim subay temininde ikinci çağrıda olmasa da telefon çağrılarında yedek girenler çoktu biraz geç olsada piyade sınıfı gelme ihtimali var ama dediğim gibi telefon çağrılarına kadar bekleyebilirsin 10-19 temmuz arası

karaa-hann
Aday Memur
25 Haziran 2019 09:49

personelde gelir gibi sıralman gayet iyi

Emre5834, 5 yıl önce

Bence virgülerden ziyade sözlü mülakat farkı 73 kpss 42 fyt kara piyade 11.sıradayım personel 12. sıradayım yedekte yani diğer sınıflarda da aynı şekilde 10 12 arası yedekteyim gelme ihtimali nedir özellikle personel için piyade net gelir diye düşünüyorum

Emre5834
Memur
25 Haziran 2019 10:29

İnşallah kardeşim gönlümden geçen ilk personel olmazsa piyade diğerleride hep 10 12. yedek arasındayım ama personel olmazsa piyade istiyorum inşallah geçen subay alımlarında 41 personel kontenjanından 2. çağrıda 20 kontenjan boş kalmıstı bizde 44 alımda en aşağı 20 boşta kalcagını düşünüyorum inşallah ama 2. çağırıdaki sistem nasıl tam anlayamadım bir sınıfı kazandığınızda diğer tercihleriniz söner diyo bunda ilk tercihimizi mi baz alıcaklar acaba örneğin benim ilk kkk personel ve personelde 20 kontenjan kaldı diyelim inşallah ilk tercihim ve 12. sırada olduğum için personel sınıfına girer miyim diğer sınıflar mı söner yani acaba ilk tercih sıramızdan başlayarak mı diğer tercih sınıflarımızı söndürecekler orasını tam çözemedim inşallah tercih sıramıza göre ilkten başlayıp ilki gelmediği takdirde silip ikinciye bakarlar o şekildeyse personel gelme ihtimalide kuvvetli açıklamaları biraz sığ bos kontenjanlar bi açıklansın az cok tahmin ederiz sanırım

karaa-hann, 5 yıl önce

personelde gelir gibi sıralman gayet iyi

frkan11
Aday Memur
25 Haziran 2019 10:52

Arkadaşlar bu sene hava ve deniz kara kadar alım yaptı.Bu zamana kadar olan alımlarda kara hep daha fazla alırken bu sene hava ve denizin çok alması karanın az alması yedek işlerini değiştirebilir.

Çünkü kara ile birlikte havayı yada denizi kazanan ve alım sayısına bağlı karaya gitmiyecek olan çok insan olduğunu düşünüyorum.

Subayları baz alalım kara kuvvetleri 2.2k alım yaptı subaylarda hava ve deniz ise toplamda 900 alım yaptı ve ona rağmen kara piyade 1100 asil almışken yedeklerde 2000.sıraları gördü.

Bizim alımlara döndüğümüzde ise hava ve denizin aldığı toplam kontejyan karanın aldığı toplam kontejyana eşit buda demek oluyor ki 500 kara ast piyadenin yedeklerde en az 1k hatta üstüne bile çıkması gayet olası bir durumdur benim nacizane görüşüm..

maxiplus
Aday Memur
25 Haziran 2019 10:56

benim anladığım 4 temmuz da hem ilk çağrıdan boş kalan kadrolar hem de extra kadro açılacak diye düşünüyorum en son telefonla çağrılarda bu ikisinden de boş kalan kontenjanlar olacak diye bekliyorum umarım öyle olur yoksa kkk piyade 418 kişi almak nedir ya şaka gibi 4 temmuzdaki alım önemli bizim için sadece ilkinden boş kalanlaraı çağırırlarsa zor ama extra alım yaparlarsa bi ihtimal umutluyum kardeşim için

karaa-hann
Aday Memur
25 Haziran 2019 11:36

ekstra alım yaptığını görmedim hic amma acıklamada kadrolar dolmazssa lisans ön lisans yüzdeleri değişir diye bir ibare var belki ordan gelebilir. yoksa kaydolmayan kaydolupda geri istifa edenlerden kalan kontejan soyliycek ayın 4 ünde

maxiplus, 5 yıl önce

benim anladığım 4 temmuz da hem ilk çağrıdan boş kalan kadrolar hem de extra kadro açılacak diye düşünüyorum en son telefonla çağrılarda bu ikisinden de boş kalan kontenjanlar olacak diye bekliyorum umarım öyle olur yoksa kkk piyade 418 kişi almak nedir ya şaka gibi 4 temmuzdaki alım önemli bizim için sadece ilkinden boş kalanlaraı çağırırlarsa zor ama extra alım yaparlarsa bi ihtimal umutluyum kardeşim için

justice262301
Kapalı
25 Haziran 2019 15:47

Yazınız gayet mantıklı geldi bana bu nedenle kendimce basit bir hesaplama yaptım.En son subaylık alımında sizin belirttiğiniz gibi 2200 kusur kara kuvvetlerine teğmen alınmış.Hava ve deniz kuvvetlerine alınan teğmen sayısı ise toplamda 900 olduğunu belirtmişsiniz.Bu durumda 1100 piyade kontenjanı için 900. yedekler dahi çağrılmış.

Ast teğmenlik alımlarına baktığımızda ise 2098 kara kuvvetleri ast teğmen alınırken,hava ve deniz kuvvetlerinde toplamda 2092 ast teğmen alınacaktır.

NETİCE OLARAK BAKTIĞIMIZDA SUBAYLIK PİYADE ALIMLARINDA YEDEKLER HAVA VE DENİZ KUVVETLERİ KONTEJANLARI TOPLAMI KADAR YANİ 900 KUSUR KADAR ÇAĞRILMIŞ.AYNI DÜZ MANTIKLA DURUMU DEĞERLENDİRİRSEK EĞER ASTSUBAYLIK KARA PİYADE İÇİN 2000 KUSUR YEDEĞE KADAR SIRA GELİR DEMEK SAĞLIKLI MIDIR?

.ARKADAŞLAR KONUYA SİZLER KADAR HAKİM OLAMADIĞIM İÇİN YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN LÜTFEN

frkan11, 5 yıl önce

Arkadaşlar bu sene hava ve deniz kara kadar alım yaptı.Bu zamana kadar olan alımlarda kara hep daha fazla alırken bu sene hava ve denizin çok alması karanın az alması yedek işlerini değiştirebilir.

Çünkü kara ile birlikte havayı yada denizi kazanan ve alım sayısına bağlı karaya gitmiyecek olan çok insan olduğunu düşünüyorum.

Subayları baz alalım kara kuvvetleri 2.2k alım yaptı subaylarda hava ve deniz ise toplamda 900 alım yaptı ve ona rağmen kara piyade 1100 asil almışken yedeklerde 2000.sıraları gördü.

Bizim alımlara döndüğümüzde ise hava ve denizin aldığı toplam kontejyan karanın aldığı toplam kontejyana eşit buda demek oluyor ki 500 kara ast piyadenin yedeklerde en az 1k hatta üstüne bile çıkması gayet olası bir durumdur benim nacizane görüşüm..

frkan11
Aday Memur
25 Haziran 2019 16:43

İki bin küsürleri görüceğini yinede düşünmüyorum açıkcası , önemli bir faktör daha var şuan piyade tank top ve hava savunmada yedeğe kalanların arasından başarı sıralamaları en yüksek olanlar piyadeden önce tank top ve hava savunmaya yerleşecektir.Yani tahminimce piyade yerleştirmeye 500. başarı sıralamasından sonra başlar ilk 100-150 yedek tank top hava savunmaya yerleşecektir.

500 asil piyadeden 200-250 sinin kayıt yaptırdığını düşünürsek 500.başarı sıralamasından itibaren yerleştirmeler başlar bu rakama pomem jandarma ve subaylığa gidenleri eklersek 850-1000 arası başarı sıralamalarını görücektir ama 1k başarı sıralamarının üstüne çıkması çok zor bir durum imkansıze yakın..

justice262301, 5 yıl önce

Yazınız gayet mantıklı geldi bana bu nedenle kendimce basit bir hesaplama yaptım.En son subaylık alımında sizin belirttiğiniz gibi 2200 kusur kara kuvvetlerine teğmen alınmış.Hava ve deniz kuvvetlerine alınan teğmen sayısı ise toplamda 900 olduğunu belirtmişsiniz.Bu durumda 1100 piyade kontenjanı için 900. yedekler dahi çağrılmış.

Ast teğmenlik alımlarına baktığımızda ise 2098 kara kuvvetleri ast teğmen alınırken,hava ve deniz kuvvetlerinde toplamda 2092 ast teğmen alınacaktır.

NETİCE OLARAK BAKTIĞIMIZDA SUBAYLIK PİYADE ALIMLARINDA YEDEKLER HAVA VE DENİZ KUVVETLERİ KONTEJANLARI TOPLAMI KADAR YANİ 900 KUSUR KADAR ÇAĞRILMIŞ.AYNI DÜZ MANTIKLA DURUMU DEĞERLENDİRİRSEK EĞER ASTSUBAYLIK KARA PİYADE İÇİN 2000 KUSUR YEDEĞE KADAR SIRA GELİR DEMEK SAĞLIKLI MIDIR?

.ARKADAŞLAR KONUYA SİZLER KADAR HAKİM OLAMADIĞIM İÇİN YANLIŞIM VARSA DÜZELTİN LÜTFEN

kkkpiyade
Aday Memur
25 Haziran 2019 16:54

Piyade başarı sıram - 458 Tank-96 Top-124 Piyade için genel tercihten sıralamaya dahil edilmişim. Bakalım 4 haziranda hangisine sıra gelecek yahut gelmeyecek.
Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi