Editörler : Mehmet Balci
25 Haziran 2019 09:21   

sizce kpss mi mantıklı olur yoksa aöf işletme mi ?

2017 muhasebe ve vergi uyg. önlisans mezunuyum. 22 yaşım. Aöf denedim ama beceremedim yarım kaldı. 2020 kpss ye girme düşüncem var kursa gidip ama iyi bir puan almak lazım ve de atanma sayısı az diye biliyorum. Sizce 2020 kpss mi(hafta sonu kursları ile) yoksa Tekrardan aöf işletmeye devam mı etmeliyim çıkamıyorum bu ikilemden. sizce kpss mi mantıklı olur yoksa aöf işletme mi ?

25 Haziran 2019 11:32

cerkes0101
Aday Memur

Benim tavsiyem kpss ye çalış ilkinde atanamayabilirsin birakma daha cok gençsin. Işletmeyi atandiktan sonra da okuyabilirsin. Çünkü lisanslarin sinavi cok daha zor. Yuksek puanlar alamiyacaksan onlisanstan kpss ye girmen daha mantıklı. Ben sirf bu yuzden isletme dördüncü sinifta mezun olnaya uc ders kala kaydimi sildirip baska bir onlisans bolumu daha okudum. Dort yillik olacagina iki onlisans diplomasi daha mantıkli. Tabi idealin daha yuksek memurluk ve kapasiten lisanstan yuksek puanlar alabilecek durumdaysa lisansa devam

25 Haziran 2019 11:49

kaplumbaga155
Daire Başkanı

kpss önlisansa da gir işletmeye de birbiriyle çakışan bir şey değil ki. aöfde verebildiğin kadar dersi verirsin 1-2 ders bırakırsın bilerek.

2020 kpss den iyi bi puan alıp önlisanstan atanırsan da memurken bitirirsin 4 yıllık işletmeyi. sonra ordan daha iyi kadrolar için denersin.

25 Haziran 2019 13:34

ademlayiçç
Aday Memur

kpss önlisansa da gir işletmeye de birbiriyle çakışan bir şey değil ki. aöfde verebildiğin kadar dersi verirsin 1-2 ders bırakırsın bilerek.

2020 kpss den iyi bi puan alıp önlisanstan atanırsan da memurken bitirirsin 4 yıllık işletmeyi. sonra ordan daha iyi kadrolar için denersin.

kaplumbaga155, 3 hafta önce - Alıntıya git

ikisini inan idare edemem çalışıyorum hafta sonlarım boş. Birinden birini seçmek zorundayım ama kpss daha yakın geliyor kursa giderek tabi. Sanırım işletme bölümünden soğudum ondan kaynaklı.

Toplam 3 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?