Editörler :
26 Haziran 2019 09:59   

Sözleşmeli personel iş sonu tazminatı

Merhaba arkadaşlar;

Adalet Bakanlığında sözleşmeli 4/b zabıt katibi olarak görev yapmaktayım.

4 yıl 2 aylık bir hizmet sürem bulunmakta. İstifa edeceğm. İstifa edersem iş sonu tazminatı alma hakkım var mı?

Alabilirsem eğer toplamda ne kadarlık bir ödeme yapılır?

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

26 Haziran 2019 11:23

class12
Kapalı

hakkınız yok.

26 Haziran 2019 12:26

sendmei
Aday Memur

hakkınız var arkadaşım yalnız bir ay önceden ihbar etmeye çalışın.gerçi ben kendi istegimle 1 ay şartınada uymadım kurumum vermedi bende mahkemeye verdim kazandım şimdi kurum temyize göndermiş siz bir ay önceden ayrılacagınızı bildirin alırsınız.

26 Haziran 2019 13:29

Dr.Root
Aday Memur

hakkınız var arkadaşım yalnız bir ay önceden ihbar etmeye çalışın.gerçi ben kendi istegimle 1 ay şartınada uymadım kurumum vermedi bende mahkemeye verdim kazandım şimdi kurum temyize göndermiş siz bir ay önceden ayrılacagınızı bildirin alırsınız.

sendmei, 6 ay önce - Alıntıya git

Peki alacağımız ücrete dair bilginiz var mı? Ne kadar alınıyor, ücret neye göre belirleniyor?

26 Haziran 2019 15:47

murdock reis
Daire Başkanı

sendmei, 6 ay önce - Alıntıya git

peki tazminat almak için en az 1 yıl çalışmak şart mı ?1 yıldan az çalışan tazminat alabilir mi?

26 Haziran 2019 16:48

Dr.Root
Aday Memur

peki tazminat almak için en az 1 yıl çalışmak şart mı ?1 yıldan az çalışan tazminat alabilir mi?

murdock reis, 6 ay önce - Alıntıya git

2 yıl çalışmak gerek diye biliyorum

26 Haziran 2019 17:27

wagabond90
Aday Memur

1 yıl çalışmış olmanız yeterli. Çalıştığınız her yıl için 1 brüt maaş ödenir.

Yani (şu anki brüt maaşınız) x (25/6) olarak hesaplayabilirsiniz.

İstifa ve tazminat gibi haklarınız için ''sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esaslar 2019'' a bakabilirsiniz.

27 Haziran 2019 09:56

sendmei
Aday Memur

en az iki yıl çalışmış olmanız gerekli her yıl için sözleşmenizdeki brüt ücret kadar ödeme yapılır.

Toplam 7 mesaj

ANKET
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin, KPSS puanı yerine mezuniyet notuyla personel almasını;