Editörler :
17 Ağustos 2019 22:51

Dragun0v
Aday Memur

Dilim de tüy bitmedi. Arkadaşlar; izin ve askerlik etkilemeyecek tabiki, onlara fiili hizmet şartı var!

Ama okul süreleri hizmet olacak eklenecek, eklenmelide. Fiili hizmet şartı olmadığı için 3-1'ne düşebileceğiz. 6 yıllık memur 2 yıl okuluyla beraber soruşturma vs yoksa 3-1 alması gerekir. Fiili şart yok kıdem derece de. Hizmet geçiyor. Nolur araştırmacı olun, teşkilat araştırmadan yorum yapanlar yüzünden bu halde!

cynen, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam bilgilendirme için teşekkürler.

Polislikteki yıpranma sayılmıyor sanırım doğru mu? ben de 2 yıl toplam hizmet olarak yazıyor.

Bazı arkadaşlarımın sigortası 2010 iken bazılarının 2012. benim 2010 yani sigorta işlenmiş. Fakat toplam hizmette 8 yıl 4 ay gördüğüm için geçen Personel şubeye gittim 3/1 düşmemişsin dediler. 1 yıl askerliği de meslekte saydırdığım için 6/6/2 olarak gözüküyorum.

Sanırım bu çalışma daha bitmedi, bittiği takdirde 6+2 yıl eklenirse 8 yıl olup 3-1 e düşüp pasaport alabiliyorum doğru mu?

18 Ağustos 2019 00:06

JudgeTOworLd
Aday Memur

Dilim de tüy bitmedi. Arkadaşlar; izin ve askerlik etkilemeyecek tabiki, onlara fiili hizmet şartı var!

Ama okul süreleri hizmet olacak eklenecek, eklenmelide. Fiili hizmet şartı olmadığı için 3-1'ne düşebileceğiz. 6 yıllık memur 2 yıl okuluyla beraber soruşturma vs yoksa 3-1 alması gerekir. Fiili şart yok kıdem derece de. Hizmet geçiyor. Nolur araştırmacı olun, teşkilat araştırmadan yorum yapanlar yüzünden bu halde!

Peki bir sorum olacak size? Hizmet süresi olarak eklenirse polis okuluna başlama 09/02/2015 olan meslege giriş 10/09/2015 olan biri olası bir mart 2020 misyon koruma sınavına basvurabılır mı? Zira 5 yıl calısma şartı istiyorlar... Benımde ilk ve son şansım olacak.. Acıkcası butun ilgili daireleri aradım ama net bir bilgi alamadım... Bilen varsa yada siz cevaplarsanız sevinirim...
18 Ağustos 2019 00:09

Dragun0v
Aday Memur
Peki bir sorum olacak size? Hizmet süresi olarak eklenirse polis okuluna başlama 09/02/2015 olan meslege giriş 10/09/2015 olan biri olası bir mart 2020 misyon koruma sınavına basvurabılır mı? Zira 5 yıl calısma şartı istiyorlar... Benımde ilk ve son şansım olacak.. Acıkcası butun ilgili daireleri aradım ama net bir bilgi alamadım... Bilen varsa yada siz cevaplarsanız sevinirim...
JudgeTOworLd, 1 ay önce - Alıntıya git

Aranılacak şartlar

MADDE 5 ? (1) Dış temsilciliklerde görevlendirilecek koruma görevlilerinde, sınav için öngörülen müracaat tarihi itibariyle;

a) Emniyet hizmetleri sınıfında fiilen en az beş yıl görev yapmış olmak,

http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.20451&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=d%C4%B1%C5%9F%20temsil

Fiili istiyor. Bu süre fiili olarak sayılırsa evet girersin , hizmet olarak sayılırsa hayır giremezsin

19 Ağustos 2019 08:32

cynen
Aday Memur

Hocam bilgilendirme için teşekkürler.

Polislikteki yıpranma sayılmıyor sanırım doğru mu? ben de 2 yıl toplam hizmet olarak yazıyor.

Bazı arkadaşlarımın sigortası 2010 iken bazılarının 2012. benim 2010 yani sigorta işlenmiş. Fakat toplam hizmette 8 yıl 4 ay gördüğüm için geçen Personel şubeye gittim 3/1 düşmemişsin dediler. 1 yıl askerliği de meslekte saydırdığım için 6/6/2 olarak gözüküyorum.

Sanırım bu çalışma daha bitmedi, bittiği takdirde 6+2 yıl eklenirse 8 yıl olup 3-1 e düşüp pasaport alabiliyorum doğru mu?

Dragun0v, 1 ay önce - Alıntıya git

yıpranma sayılmaz, yıpıranmanın etkisi yok meslekte. hocam bazı arkadaşların işlendi, bazıların işlenmedi sgk'ya. herkesin sgk'ya işlendikten sonra emniyet pbs'lere işleyecek ondan sonra kademe kıdem düşüşü olacak.

19 Ağustos 2019 18:07

Dragun0v
Aday Memur

yıpranma sayılmaz, yıpıranmanın etkisi yok meslekte. hocam bazı arkadaşların işlendi, bazıların işlenmedi sgk'ya. herkesin sgk'ya işlendikten sonra emniyet pbs'lere işleyecek ondan sonra kademe kıdem düşüşü olacak.

InsAllah hocam. Çoğu insan bir işe yaramayacak diyor ama bekleyip göreceğiz. Çalışma tam olarak tamamlanmadi dediğin gibi. Ne zaman biter Allah kerim

22 Ağustos 2019 08:58

cynen
Aday Memur

InsAllah hocam. Çoğu insan bir işe yaramayacak diyor ama bekleyip göreceğiz. Çalışma tam olarak tamamlanmadi dediğin gibi. Ne zaman biter Allah kerim

Dragun0v, 1 ay önce - Alıntıya git

yaramaz olur mu hocam bosver onları ya. bilip bilmeden konusan insanlar.

22 Ağustos 2019 16:06

Sdtcngz
Şef

yaramaz olur mu hocam bosver onları ya. bilip bilmeden konusan insanlar.

cynen, 4 hafta önce - Alıntıya git

2018 de istifa ettim. Benim de 6 yıl 6 ay derece kademe 6/6/2 . Bakalım istifa edenler ile ilgili geriye dönük nasıl bir şey yapacaklar. Zaten forumu şu mevzu için takip ediyorum : )) .

Sigorta işlenmiş 2009 gözüküyor bazı arkadaşların 2011. Toplam hizmet 8 yıl küsür ay ama yıpranma o sordum personel şubeye evrak veremediler derece kademe olarak dusmesi gerekiyor dediler.

Bekleyip göreceğiz neler olacak.

22 Ağustos 2019 16:17

kral122
Aday Memur

Yazı geldi kıdeme ızne faydası yok

22 Ağustos 2019 16:36

cynen
Aday Memur

Yazı geldi kıdeme ızne faydası yok

kral122, 4 hafta önce - Alıntıya git

izne etkisi yok diye yazı var, kıdeme etkisi yok diye bir şey yazmıyor. izne etkisi için fiili 10 yıl hizmet lazım ondan dolayı etkisi yok haliyle.

22 Ağustos 2019 19:18

kral122
Aday Memur

Kidem içşn de fiili görev lazım

22 Ağustos 2019 19:23

zarbo48
Daire Başkanı

istifa edip başka kuruma geçenlerde bu 2 yan dereceyi alabiliyor mu.ne bu mevzu birisi açıklayabilir mi,

26 Ağustos 2019 09:26

cynen
Aday Memur

Kidem içşn de fiili görev lazım

kral122, 4 hafta önce - Alıntıya git

gerekmiyor hocam.

Toplam 32 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?