Editörler : gubaz
02 Temmuz 2019 00:08   

Ceza Affı Memurken Görevden çıkartılanları da kapsıyor mu acaba?

Selamlar Arkadaşlar.

Arkadaşlar son günlerde ceza affı yada indirimi gündemde.Memur iken bir yıldan fazla ceza alarak DMK nın 48. ve 98. maddelerine göre memurlukla ilişiği kesilenleri de bu af kapsar mı acaba?

02 Temmuz 2019 15:14

muratgun922
Daire Başkanı

tabi ki hayır. Neden dolayı ihraç edildiniz bende 2010 edilmiştim halen mahkemeler devam ediyor. Fetö ile ilgili falan ise cevap dahi yazmayın o şerefsizler ile muhatap olmuyorum.

02 Temmuz 2019 21:22

metehan50*
Genel Müdür

Benim fetöyle alakam olmaz.Bana Cumhurbaşkanına hakaret etti diye amir suç attı.Hakkımda idari soruşturma açıldı disiplin kurulu kararı ile memurluktan çıkartıldım.İdari yargıya dava açtım ve kazandım.Göreve döndüm.Bu arada hakkımda ceza davası açıldı ve hiç araştırmadan hakim on dört ay hapis cezası verdi.Bu cezayı da istinafa temyiz ettim.

03 Temmuz 2019 08:22

muratgun922
Daire Başkanı

Benim fetöyle alakam olmaz.Bana Cumhurbaşkanına hakaret etti diye amir suç attı.Hakkımda idari soruşturma açıldı disiplin kurulu kararı ile memurluktan çıkartıldım.İdari yargıya dava açtım ve kazandım.Göreve döndüm.Bu arada hakkımda ceza davası açıldı ve hiç araştırmadan hakim on dört ay hapis cezası verdi.Bu cezayı da istinafa temyiz ettim.

metehan50*, 2 ay önce - Alıntıya git

Geçmiş olsun. ama dediğim gibi ceza affının disiplin affı ile alakası yok. Bence istinaf daki dosyanın üzerine düşün ne yapın yapın beraat etmeye çalışın. Malesef ülkemizde hukuk sistemi çökmüş halde. Bak 2009 hakkımda bir soruşturma başlatıldı. Fetullah Gülen denen şarlatan a "çakal, din sömürücü" demiştim, başıma gelmeyen kalmadı. 3 kez idare davası açtım 3 kez kazandım, sonunda 2011 de uydurma bir suçla 2 ay hapis 20 tl para cezası verdiler ihraç ettiler. Şu anda ihraç edenlerin hepsi cezaevinde ceza yargılmasından beraat etmem lazım. inan 3 kez yargıtay a gitti. 3 kez bozuldu. düşün artık soruşturma 2009 da başlıyor yıl olmuş 2019 halen sonuçlanmadı. En son duruşma da da mahkemeye hakaretten soruşturma açıldı rahatladım. Tek dediğim "böyle yargılama olmaz hakime hanım, perişan ettiniz 10 yıldır, kanser ettiniz adamı" dedim duruşma zaptına geçirip hakaret etti diye savcılığa ihbarda bulundu :):). en son duruşmada yine dönüp dolaşıp önünüze gelecek bu dosya boşa kararı yazdırmayın dedim öyle de oldu yargıtay 3. kez bozdu. Eylül de duruşma var bakalım ne diyecekler bu kez. Adama vatanhaini desen suç, hocaefendi desen suç :)

Ağzımdan hayatta ona hoca diye bir laf çıkmadı çıkmaz da zaten az beyni olan adam iki konuşmasını duysa onun dini kullanarak bir yere varmaya çalışan birisi olduğunu anlar.

Demek istediğim o işte adalet bitmiş halde hakim kadın yıllarca 6 ay duruşma attı 1 dakika dinledi bitirdi duruşmayı. En sonunda Hakim savcı kurulu hakkında soruşturma başlattı tayini çıktı defolup gitti.

06 Temmuz 2019 22:17

metehan50*
Genel Müdür

Hocam sorunlarının bir an önce çözümlenmesini temenni ederim.Evet Türkiyede hukuk yok bu bir gerçek.CB Hakaret ettiğim gerekçesiyle Kurum amiri iftira attı.Mahkeme kesin bilgi ve belge olmadan ceza verdi.CB dilekçe gönderdim. Cumhurbaşkanlığı dosyaya "biz davacı değiliz,açılan davada taraf değiliz ve davaya katılma talebimiz yoktur diye dosyaya yazı göndermişler.Aynı suçlama nedeniyle bir başka memur arkadaşla iki gün göz altında kaldık.TCK 299 maddesi gereğince Adalet bakanlığından savcılık soruşturma izni istemiş.Benim bakanlığa giden evrakın sayısı 6292 öbür arkadaşın sayısı 6296.Aynı bakanlık arkadaşa "15 temmuzdan sonra oluşan iyimser hava nedeniyle CB kendisine hakaret edenleri bir defasına Mahsus affettiğinden soruşturma izni verilmemiştir "denilirken aynı gün bakanlığa giden ve arkadaştan dört sayı öncesinde bakanlık kayıtlarına giren şahsıma soruşturma izni verilmiştir.Mahkemeye defalarca bu durumu söylememe rağmen hakim hiç oralı olmadı bile.Hatta gazeteci Ertuğrul Özkök ve Cengiz Çandarın af ile ilgili kararlarınıda eklememe rağmen bana hakim ceza verdi.Böyle hukuk olur mu ?

08 Temmuz 2019 06:51

muratgun922
Daire Başkanı

Dün avukatlık yaparak iki icra dosyası kovalayan, ayda bir duruşmaya girip üç kuruş CMK parasına geçimini sağlayanlara yetki verip bir yere adalet bakanı diye oturturlarsa bunlar çok değil bile. Hukuk ancak parası olana geçiyor bu ülke de ülkeyi mahvettiler, eğer bir ülkeyi bitirmek istiyorsanız öncelikle onları asimile edeceksin, artından adalet sistemini işlemez hale getireceksin

1- Ülkenin bir çok yerini (özellikle Karadeniz ve Akdeniz) yabancı uyruklu insanlara satarak ve o Türk düşmanları Suriyelileri yani arapları ülkemize getirerek asimile etmeye çalışıyorlar.

2- Ülke de adalet sistemi çökme noktasına gelmiş. Bu sebeple insanda ister istemez vatan millet devlet sevgisini öldürmeye çalışıyorlar, bunların tek amacı Türk milletini yok etmektir.

Yıllarca fetullah denen ite hocaefendi dediler sonra hata ettik deyip sıyrıldılar, sonra kalkıp on yıl önce bankasya dan kira parasını ev sahibi oraya yatır dediği için para yatırmış adamı attılar içeri memuriyetten çıkardılar.

Yani bunlarda Allah korkusu, kul utanması kalmamış, ben artık vazgeçtim o yüzden söyleyeceklerimi de esirgemiyor, korkmuyorum, gitsin o Reis dedikleri hukuk düşmanı şikayet etsin isterse.

21 Temmuz 2019 01:27

mcelik976
Aday Memur
selamlar.benimde cb hakaretten 15 temmuz sonrası önce açığa alındım.cb affettim demesine rağmen sicil amiri tavsiyesi ile yüksek disiplin kurulu 21 ay sonunda memuriyetten çıkarma verdi.ayrica adli olarak hakaretten 11 ay 20 gün verdiler.idare mahkemesi benim lehime karar verdi . geçen ay tebliğ oldu kuruma.tekrar atama yapar gibi rapor soruşturma vs istediler.verdim soruşturma bekleniyor dendi 40 gün oldu ses yok.bu arada kurum istinaf başvurusu yapmış.sanirim bakanlık zaman kazanmaya çalışıyor.elinde cb hakaretle ilgili emsal olabilecek karar olan arkadaşlar varsa haberleşelim lütfen.
Toplam 6 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?