Editörler : gubaz
02 Temmuz 2019 15:09   

Birikiminizi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Bu başlık altında birbirimize yeni fikirler oluşmasını sağlayabiliriz. Özellikle yeni atanmış arkadaşlara epeyce faydalı olabileceğini düşünüyorum. Açılışı ben yapayım, bu zamana kadar altın, dolar ile uğraştım ancak bir.buçuk senedir bütün meblağımı altcoinlere yatirdim günlük al satlar ile güzel birimkan yaratıyor. Farklı fikirler ogreniriz belki
02 Temmuz 2019 15:29

Freud Fethi
Aday Memur
Yukarı.
02 Temmuz 2019 15:39

Yıldırım061
Memur
Hisse senedi alırım. Helalinden kazandıran şirketlerden senet alırım.
02 Temmuz 2019 15:42

Freud Fethi
Aday Memur
Hisse senedi alırım. Helalinden kazandıran şirketlerden senet alırım.
Yıldırım061, 2 ay önce - Alıntıya git
Hisse senedinde, kazançta %20 limiti diye bir şey duymuştum, doğruluk payı var mı
02 Temmuz 2019 16:29

Yıldırım061
Memur
Temettü veren şirketleri mi kastediyorsun?
02 Temmuz 2019 17:32

Freud Fethi
Aday Memur
Temettü veren şirketleri mi kastediyorsun?
Yıldırım061, 2 ay önce - Alıntıya git
Evet
02 Temmuz 2019 19:54

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
temettü dohol %10 sağlam temettü aldım en son ekgyo aldım üstüne hisse çıktı eski broker lardanim :(
15 Temmuz 2019 11:16

Sivilmemuraday
Aday Memur
Bir yatirim danismani var aylik yuzde 3 veriyor. Dolar bazinda yatirip dolar olarak cekiyorsun
15 Temmuz 2019 20:08

Freud Fethi
Aday Memur
Bir yatirim danismani var aylik yuzde 3 veriyor. Dolar bazinda yatirip dolar olarak cekiyorsun
Sivilmemuraday, 1 ay önce - Alıntıya git
Nasıl yani? Mesela 30.000 tl veriyosun, aylık sana 900 mü veriyor?
17 Temmuz 2019 08:50

Bazısı
Aday Memur

Temettü veren şirketlerden bir sepet yaptım. Borsada onlara yatırıyorum. Tabi uzun bir süreç

17 Temmuz 2019 09:08

guvenyesimsahin
Aday Memur

Temettü veren şirketlerden bir sepet yaptım. Borsada onlara yatırıyorum. Tabi uzun bir süreç

Bazısı, 1 ay önce - Alıntıya git

sepetindeki hisseler nedir dostum.uzun vadeli bende düşünüyorum.yardımcı olursan sevınırım

17 Temmuz 2019 17:54

Sivilmemuraday
Aday Memur
Nasıl yani? Mesela 30.000 tl veriyosun, aylık sana 900 mü veriyor?
Freud Fethi, 1 ay önce - Alıntıya git
Evet
17 Temmuz 2019 18:12

publicenemy
Memur
çiftliği de var mı?
20 Temmuz 2019 12:54

debug
Genel Müdür

Temettü hisselerine yatırım yapıyorsanız portföyünüzüz içinde CRDFA hissesi mutlaka olsun derim ben :) Bi inceleyin en azından

20 Temmuz 2019 16:53

Bazısı
Aday Memur

sepetindeki hisseler nedir dostum.uzun vadeli bende düşünüyorum.yardımcı olursan sevınırım

guvenyesimsahin, 1 ay önce - Alıntıya git

Şirketleri farklı sektörden temettü ve gelecek odaklı seçmeye çalıştım. Hektaş, Ereğli, Kordsa,

Aksa, Sasa, Tüpraş, Tofaş, İşyat, Cimsa, Soda, Aselsan. Hisseler önem sırasına göre dizilmedi.

Portföydeki oranları farklıdır. İhtiyaç halinde değişim yapıyorum.

Şirketlerini kendi risk tanımına göre seçersen daha iyi olur.

20 Temmuz 2019 19:42

Vagon Necmi
Memur

Ben de portföyümün çoğunu borsada değerlendiriyorum. Sektör bazlı portfoyümü çeşitlendirmeye özen gösteriyorum.

Şu anda portföyümde olan hisseler hektaş,petkim,kordsa,vakıfbank,pegasus,psdtc ve soda.

21 Temmuz 2019 12:12

Yıldırım061
Memur
Arkadaşlar THY ( Türk Hava Yolları ) Şirketi hisse senedi , Aselsan, Petkim, Pegasus Uzun Vadeli alıyorum. Tecrübeli arkadaşlar tecrübelerini yazarlarsa memmun oluruz.
21 Temmuz 2019 13:34

debug
Genel Müdür

Merril Lynch'in THY'deki payı %5'i aşmış... bu abd'liler boş yere bu kadar hisse almaz :) Tabi tarihsel ortalamalarına da bakmak lazım lakin hala almaya devam ediyor adamlar.

22 Temmuz 2019 08:53

Bazısı
Aday Memur

Uzun vadeli yatırım yapmak hisseyi alıp yastık altına koymak demek değldir. Devamlı şirketlerin karlılık oranları kontrol edilmeli. Bir satış noktası belirlenmeli. Ve yeri gelince satılabilmeli. Bkz. Migros, Teknosa, Cimsa, Türktraktör

23 Temmuz 2019 11:23

Sivilmemuraday
Aday Memur
çiftliği de var mı?
publicenemy, 1 ay önce - Alıntıya git
Risk arttikca karlilik da artar. Guvenmiyorsan girmezsin
24 Temmuz 2019 23:59

publicenemy
Memur
Risk arttikca karlilik da artar. Guvenmiyorsan girmezsin

Sonra bir bakmışsın, adam Ukrayna'da paraları eziyor.

Toplam 20 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?