Editörler : Pangaea
03 Temmuz 2019 01:35

Önlisans ilahiyat+diğer lisans mezunu Dhbt ile hangi kadrolara başvuru yapılabiliyor?

Lisans mezunuyum aöf ilahiyat da okudum. Dhbt ye girdiğimde önlisans+diğer lisans olarak hangi kadrolara başvuru yapılır? Bazıları atama şansı yok diyor. Diyanetten düz memurluk için başvurulabildiğini önceden duymuştum. Acaba bu düz memurluk bilgisayar işletmnliği gibi mi? Atama şansı çok mu az? Tecrübeli arkadaşlar cevap verirseniz çok mutlu olurum

sgkicra
Şef
03 Temmuz 2019 19:47

sizin mezun olduklarıız önlisans olan ilahiyat lşsans olan başka kod değil mi?:)

sgkicra
Şef
03 Temmuz 2019 19:50

lisans kodu varken önlisans kodu işe yaramıyor.iibfnin de hali ortada. ilahiyatı 4e tamamla belki bişeyler olur. imamlık dikap vs.

eskimezuniibf
Aday Memur
04 Temmuz 2019 00:54

Benim lisans diploması var yalnız bu konu ilahiyatla ilgili. Kpssde ilahiyat önlisans + diğer lisans diye ayrı bir kontenjan var. Ben onu soruyorum. O kadroda nasıl işler var diye. Bu arada cinsiyetim bayan. İmam olamam:) ben araştırdım ama buradaki bilgisi olan arkadaşlardan ayrıntılı bilgi almak için sorayım dedim.

sgkicra
Şef
04 Temmuz 2019 12:27

tamam ben de iibfliyim ben de önlisans ilahiyat mezunuyum. işe yaramıyor demişlerdi bana.. daha sonra iibf olarak atandım:)) daha sonra alınan önlisans işe yaramıyor. hangisi lisans ise o geçerli oluyor. bence yanlış uygulama ama insan lisans okuduğuna pişman oluyor. İlitam yaparken atandım. tamamlamadım ben de. gerek kalmadı.

eskimezuniibf, 5 yıl önce

Benim lisans diploması var yalnız bu konu ilahiyatla ilgili. Kpssde ilahiyat önlisans + diğer lisans diye ayrı bir kontenjan var. Ben onu soruyorum. O kadroda nasıl işler var diye. Bu arada cinsiyetim bayan. İmam olamam:) ben araştırdım ama buradaki bilgisi olan arkadaşlardan ayrıntılı bilgi almak için sorayım dedim.

eskimezuniibf
Aday Memur
04 Temmuz 2019 13:58

Öyle mi, ne güzel atanmışsınız, ben aslında dört yıla tamamlamayı düşünüyorum öğretmenlik için, ama böyle de bir şansım var mı diye merak ettim. DGS ye girdim bakalım sonuç ne olacak. Seneye de kpss var. Ne biliyim ya iibf den atanma çok zor ama siz başarmışsınız. Sağolun cevaplar için.

sgkicra, 5 yıl önce

tamam ben de iibfliyim ben de önlisans ilahiyat mezunuyum. işe yaramıyor demişlerdi bana.. daha sonra iibf olarak atandım:)) daha sonra alınan önlisans işe yaramıyor. hangisi lisans ise o geçerli oluyor. bence yanlış uygulama ama insan lisans okuduğuna pişman oluyor. İlitam yaparken atandım. tamamlamadım ben de. gerek kalmadı.

sgkicra
Şef
04 Temmuz 2019 22:24

2016da ALES DGS KPSS hepsine girdim. Bu hırs bana kuvvet verdi. Ben de eğitimci olmak için uğraşacaktım. DGS de zor. P3ten 80i geçemeyen biri DGS yi de kazanamaz. yani belli bi düzeyde olmanız lazım ona da:)

eskimezuniibf, 5 yıl önce

Öyle mi, ne güzel atanmışsınız, ben aslında dört yıla tamamlamayı düşünüyorum öğretmenlik için, ama böyle de bir şansım var mı diye merak ettim. DGS ye girdim bakalım sonuç ne olacak. Seneye de kpss var. Ne biliyim ya iibf den atanma çok zor ama siz başarmışsınız. Sağolun cevaplar için.

boteci17
Aday Memur
16 Eylül 2019 23:40

Bende lisans mezunuyum + onlisans ilahiyat kuran kursu öğreticisi olunabiliyor.. yani sen lisans mezunu olduğum için müftülük seni ilahiyat lisans gibi görüp p124 puanıyla sıralamaya alıyor güzel bir şey ama lisans + On lisans ılahiyattan 20 kişi 4 yıllık ılahiyattan 500 kişi almışlar diye hatırlıyorum:)

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi