Editörler :
03 Temmuz 2019 03:08   


THY Yazılım Uzmanı (JAVA)

Merhaba arkadaşlar,

THY java yazılım uzmanı ilanına başvuran oldu mu aranızda?

Sayısal sözel yetenek ve İngilizce sınavlarını ytü'de yaptık, ardından teknik sınav ve birim mülakatına çağırdılar gittik. Ardından ik mülakatına çağırdılar, ona da gittik. Ama neredeyse 2 ay oldu (9 Mayıs'ta yapıldı ik mülakatı). Geri dönüş yapılmadı.

İk mülakatında 1-2 ayı bulabilir denmişti, geçen hafta aday işlem merkezini arayıp sordum, uzayabilir dedi, hiçbir şekilde net cevap yok...

Bu süreçlerden geçen, herhangi bir cevap alan oldu mu aranızda? Ya da buna benzer bir sürece dahil olan, olumlu-olumsuz yanıt alanlar, ne kadar sürede cevap alabildi?

Aydınlatıcı her cevap için şimdiden teşekkür ederim.

05 Temmuz 2019 19:44

Vazgectimcom
Aday Memur

Haftasonu girenler olabilir diye konuyu güncel tutmak için yazıyorum.

Bu konuyla ilgili herhangi bir fikri olan var mı?

06 Temmuz 2019 19:28

Beatx
Kapalı

Merhaba

Mesaj kutunuza bakabilirsiniz

06 Temmuz 2019 22:45

Vazgectimcom
Aday Memur

Teşekkür ederim,

Forumda bununla ilgili daha önce bilgi paylaşan bir arkadaş olmuş, onun notlarını da buraya ekleyeyim benzer şekilde faydalı olabilir:

https://forum.memurlar.net/konu/2261379/3.sayfa#6f5059c1-677e-e711-80d2-a0369f7d1484

23 Ağustos 2019 22:41

Vazgectimcom
Aday Memur

Süreç benim için olumsuz sonuçlandı.

Benzer ilanlar (KGBT) için başvuran/başvuracak olan adayların bilgilenmesi için, benim izlediğim süreci kısaca açıklayacağım, tarihler arasındaki farkı da ekleyerek aşağıdaki gibi:

9 Mart 2019 - İlana başvuru (LinkedIn aracılığıyla)

-- 44 gün --

22 Nisan 2019 - Sınav daveti (YTÜ'de Sayısal/Sözel Yetenek ve İngilizce)

-- 10 gün --

2 Mayıs 2019 - Teknik sınav ve birim mülakatı (sınav pc karşısında)

-- 7 gün --

9 Mayıs 2019 - İnsan kaynakları mülakatı

-- 106 gün --

23 Ağustos 2019 - Olumsuz sonuç

Anlaşılacağı üzere süreç uzun, kurumsal firmalar için bu normal kabul ediliyor. Sınav/mülakat sıralamaları değişiklik gösterebiliyor, Yurtiçi istihdam için genel olarak adımlar bu şekilde. Thy'nin kariyer sitesinde de paralel bilgilere ulaşabilirsiniz, ilana göre farklı sınav ya da mülakatlar eklenebiliyor.

Çoğu zaman insan kaynakları mülakatı son mülakat oluyor THY için. THY Teknik'de ise farklı sıralama olduğu durumları da duydum, o yüzden değişiklik gösterebilir. İK mülakatı sonunda tahmini bir bekleme süresi söyleyeceklerdir, bana 1-2 ay içerisinde açıklanacağı söylenmişti ama 3,5 ay sonra açıklandı. Yani uzun bir sürece hazırlıklı olun. "Süreç uzadıysa demek ki olumlu/olumsuz dönecekler, olumsuz olsaydı şimdiye kadar dönerlerdi" diye düşünmeyin, bu ilanla beraber başlayan diğer ilanlara da bir hafta önce olumlu dönüş yapılanlar olmuş (forumda gördüğüm kadarıyla). Gerekli olan diğer bilgilerin hemen hemen hepsi thy'nin atacağı maillerde mevcut.

İşsizseniz süreç aşamasında beklemeyin, iş aramaya devam edin, bel bağlamayın hiçbir yere. Halihazırda işi olanların ayrılmaları için ihbar süresini de hesaba katarak, THY işbaşı için gereken belgeleri teslim etme süresi olarak 10 hafta veriyor olması lazım. İşi olmayanlar için bu süre çok daha kısa tabi ki.

Başımdan geçen süreç bu şekilde. Mülakatlar ve sınavlar içinde sorulan soruları söyleyemem, ama bunun dışında farklı bir sorusu olanlar vazgectim@list.ru 'ya mail atabilir. Burayı sürekli takip edemeyeceğimi düşündüğüm için mail atabilirsiniz.

Başarılar. :)

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?