Editörler :
04 Temmuz 2019 20:42   

4b sözleşmeli hemşireler üniversite hastanesinde çakılı mı kalır?

lisans hemşireyim eğitim araştırma hastaneleri sözleşmeli alım yapıyor öneriyormusunuz çalışanlar cvp verirse sevinirim. Yıllık sözleşme yapılıyormuş fakat çakılı kalma durumu söz konusumu sağlık bakanlığı atamasında gidebiliyormuyuz?

07 Temmuz 2019 05:18

yalciners
Aday Memur

Üniversiteler çakılı kadrodur. Her sene sözleşme yenilenir. Sözleşmeyi bozup sağlık bakanlığına geçmek 1 sene cezası olduğu için mümkün değil. Ceza almamak için sene sonu sözleşme yenilememek gerekir.

08 Temmuz 2019 11:48

Bugrahan Beyim
Şef

4b çakılı kadrodur zaten

08 Temmuz 2019 15:31

atamabekleyenhem
Aday Memur

peki uzun süre çalışınca 3+1 den kadroya giriliyor mu o hastanede?

18 Temmuz 2019 17:48

nurseandnurse
Aday Memur

peki uzun süre çalışınca 3+1 den kadroya giriliyor mu o hastanede?

atamabekleyenhem, 4 ay önce - Alıntıya git
3+1 sağlık bakanlıgi alimidir. 3 sene sonunda kadrolu oluyorsun zaten. universite egitim arastirma hastanelerinin alımlari ayridir, universitede hep 4b lisin ve hep öyle kaliyorsun, tayin hakkın da olmuyor.
26 Temmuz 2019 01:00

Hemsirebirgul
Aday Memur

Üniversiteler çakılı kadrodur. Her sene sözleşme yenilenir. Sözleşmeyi bozup sağlık bakanlığına geçmek 1 sene cezası olduğu için mümkün değil. Ceza almamak için sene sonu sözleşme yenilememek gerekir.

yalciners, 4 ay önce - Alıntıya git

diyelimki 1 yıl sözleşmeyle başladım çalışmaya seneye sözleşmeyi yenilemedim ve istifa ettim yine ceza veriliyormu?

27 Temmuz 2019 18:28

yalciners
Aday Memur

diyelimki 1 yıl sözleşmeyle başladım çalışmaya seneye sözleşmeyi yenilemedim ve istifa ettim yine ceza veriliyormu?

Hemsirebirgul, 4 ay önce - Alıntıya git

Hayır o şekilde olursa ceza verilmez. Sözleşme yenilenmeyeceğini 1 ay öncesinden yazılı olarak bildirmek yeterli.

Toplam 6 mesaj

ANKET
Öğrencilerin, Atatürk posteri önünde secdeye vardığı görüntülerden rahatsız oldunuz mu?