Editörler : muhtesem32
06 Temmuz 2019 09:02   

2 Yıllığı 4 Yıla Tamamlamak

Merhabalar,

2013 yılında 2 yıllık önlisans bankacılık ve sigorta bölümünü okuyorum. Son 2 dersim kaldı. İstanbul kart öğrenci akbilimi kaybettiğim için tekrar çıkarmak için başvuru yaptığımda azami süre geçtiği için öğrencilik hakkım bulunmuyormuş. Benim sorum bu 2 seneliği bitirdiğimde dgs ile 4 yıla tamamlasam öğrencilik hakkım olur mu? Öğrenci akbilinden faydalanabilir miyim? Sonuçta tekrar okuyacağım 2 sene daha.

07 Temmuz 2019 07:02

Taşköprü3737
Aday Memur
Olur kardeşim
07 Temmuz 2019 09:09

turkca
Daire Başkanı

Diğer şehirlerde uygulamanın nasıl olduğunu bilemiyorum; ancak İstanbul'da AÖF öğrencileri için indirimli kart kullanma yaş sınırı 25. Yani 25 yaş altındaysanız alabilirsiniz.

07 Temmuz 2019 09:19

turkca
Daire Başkanı

Diğer şehirlerde uygulamanın nasıl olduğunu bilemiyorum; ancak İstanbul'da AÖF öğrencileri için indirimli kart kullanma yaş sınırı 25. Yani 25 yaş altındaysanız alabilirsiniz.

turkca, 2 hafta önce - Alıntıya git
07 Temmuz 2019 15:21

isbankali
Aday Memur

turkca, 2 hafta önce - Alıntıya git
İstanbulda 25 yas uzeri indirimli akbil kullanamiyor bilgisi dogru degil. Kendim dahil en az 5 arkadasim daha kullaniyoruz.
08 Temmuz 2019 11:22

turkca
Daire Başkanı

bu, olumlu bir gelişme olmuş.İBB, geçmişte bir *belediye ile eş zamanlı olarak,aöf akbillerinde yaş sınırlamasına karar vermişti.ancak diğer belediye, sonraki birkaç günde öğrencilerin baskısından sonra bu uygulamadan vazgeçmişti.ilerleyen süreçte İBB de aynısını yaptı ve yaş sınırlamasını iptal etti muhtemelen. (*:hatırlayabildiğim kadarıyla sözkonusu şehir, konya ya da kayseri belediyelerinden birisiydi.)

08 Temmuz 2019 14:48

tifanyx7
Aday Memur

Bence de yaş sınırı yok. Sadece azami süre içerisinde geçerli bu haklar. Şimdi bu hakları kazanmak için 2 yıllık bittikten sonra dgs ile 4 e tamamlasam bu hak yeniden doğar mı

11 Temmuz 2019 22:01

aguli
Aday Memur

Bildiğim kadarıyla SGK'lı olmayanlar yani çalışmayanlar için İstanbulkart'ta yaş sınırı yok. Ayrıca sınav günleri sınav giriş belgesiyle bazı toplu taşıma araçları ücretsiz.

Toplam 7 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?