Editörler : hopaliSafak Vaktii
06 Temmuz 2019 16:26   

Sınav görevine gecikince göreve alınmama

Saat 14.00 daki açık lise sınavına 13.10da yetişince bina sorumlusunun tutanak tutmadan sınava almama gibi bir hakkı var mı

06 Temmuz 2019 17:01

mansure
Aday Memur

Bir şey fark eder mi hocam.Tutanak tuttuğu zaman da sınavda görev alamazsınız.Toplantı başlama saatinden sonra gitmenizle hiç gitmemeniz arasında bir fark yok.Aynı yaptırımlar uygulanır

06 Temmuz 2019 17:24

neslimaz
Aday Memur
Yani Bi saat kalayı 10 dakka geçirince sınava almama hakkı oluyor bina sorumlusunun değil mi
06 Temmuz 2019 18:32

muallim_34
Daire Başkanı

Bu uygulamada da haksızlıklar var...

Kimi 10 dk gecikince almaz

Kimi 30 dk geçinsen de alır.

Öğleni bilmem ama sabah sınavlarında 10-15 dk tolerans olabilir.

06 Temmuz 2019 18:49

murattkucukk
Genel Müdür

Geç kalmayın siz de,her sınava çok erken gitmişimdir,hatta öyle ki bazen polisler bile gelmemiş oluyor,ama bazıları yarım saat kala sallana sallana geliyor ve çok rahat tavrı ile imzasını atıyor katı bir kural olmalı ve herkese uygulanmalı bu

06 Temmuz 2019 19:44

neslimaz
Aday Memur
Hocam kimse keyfi geç kalmıyor tabi her sınava geç kalınıyor diye bişey de yok uzun Bi zaman da değil ama bazılarının idare edilip bazılarının iki üç dakikayla göreve alınmaması üzücü
07 Temmuz 2019 00:20

mansure
Aday Memur

Kesinlikle katı bir kuralı olmalı.Geç kalan alınmamalı.Bir okul geç kalanlari kabul ediyor digeri etmiyor.Kimi 5 dakika geç kalani kabul ediyor kimi 7 dakika geç kalani etmiyor.Saçmalik.Sınav icin toplanma saati neyse o olmali sonucta zorla verilen bir gorev degil.Bir zahmet zamana uyulsun

07 Temmuz 2019 02:33

enensonmohikan
Aday Memur
japonya'da ailer çocuklarına ne olursa olsun kurallara uyun diye egitim verirler.japonları türkiyeye türkiyelileri japonyaya sürsen 10 yıl sonra yarımız açliktan ölür.o kadar zor bir coğrafya.ama cennet ülkemizde insanımızın yüzde 70 i sürünüyor.japonyada ise cennet bir yaşam inşa edilmiş.demek istediğimi anlayacak kapasitede hesap ederek kısa kesiyorum.
07 Temmuz 2019 11:15

muratyakin
Şef

Öğretmenin,öğretmenden başka düşmana ihtiyacı yok. İşte sırf bu yüzden hicbir özlük hakkınız düzelmez! Çok yakında 2 ay yaz tatilini de zor görürsünüz! Ben sorumlu olduğumda yarim saat gel geleni bile alıyorum çatlayın! Kimse isteyerek geç kalmaz. Devlet savaşına mi geç kalıyor, alt tarafı açık lise sınavı!

07 Temmuz 2019 11:55

enensonmohikan
Aday Memur
bu bir prensip meselesi.sinava geç gelen kişi derse de geç girer.kirmizida da gecer.adam da kayırır hak da yer.geç kalmişsan sınava alinmazsin.kural budur.kimse geç kalmasin demiyoruz.kalabilirsin insanlik halidir.cezası 170 liradan olmaktir.4 tane yedek gözetmen var.niye acaba.bunu kabullenmemek sorundur.dun gorevim vardi.aöo sinavi.1 de orda olmamız gerekiyor.bir kadin 1.35 te geldi.geçti imzasıni da atti.kimse kimseye zorla görev vermiyor.parayı bu kadar seviyorsan kurala da uyacaksin.kazandigı para ile yediği kul hakkinin hesabını yapar artik.biz niye 12.45 te gorev yerimizdeyiz.madem oyle kuralları kaldıralim.
10 Temmuz 2019 10:47

vozer
Memur

Bir de şu görevlendirmeleri yaparken daha düzgün bir sistem ile yapsalar ne güzel olur. Açık lise sınavında 1. ve 2. oturumlarda görevlendirildiğim kurumların arasında 8 km mesafe vardı geçen yıl. ilk oturumda sonuna kadar bekleyip 12:30'da çıkan olursa Ümraniye trafiğinde nasıl yetişeceğim 30 dakika içinde 2. oturuma? iki görevi de reddetmiştim sinirlenip.

Toplam 10 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?