Editörler : Kubil ay
09 Aralık 2021 13:49

0101Mustafa
Aday Memur

dayıcım... Allah'a emanet ol... kal sağlıcakla

serbestvezin, 1 ay önce - Alıntıya git

Eyvallah savulasın canım kardeşim serbestvezin.

Allah işini rastgetirsin. Sağlıgına dikkat et.Allah'a emanet.

09 Aralık 2021 22:08

HakanMatt
Şef
Okudum da devlette öğretmenlik yapanları genelleyip demediğini bırakmamışsın. Zihniyet eleştirmişsin ama kendi zihniyetine de bi göz atmanı isterim .
10 Aralık 2021 21:52

Yasin Alıcı
Aday Memur
Vallahi üstad öyle bir güzel anlatmışsın ki.. Tüm memurların sesi olmuşsun. Birleşip bunları duyurabilsek diycem ama zaten biliyor duymazdan geliyorlar o yüzden buralardan cılızca seslenmekten başka çaremiz yok gibi. Ama abartısız söylüyorum parti kur oy verelim sıfır şaka
14 Aralık 2021 16:06

Zam qoin
Memur

Takip

21 Aralık 2021 10:45

mehmetbora1
Aday Memur
Meslekte 15 sene oldu. Evvelinde kas gücüyle yapılabilecek birçok iş yaptım. Beden yorulunca dinlenip kendini toparlıyor. Ama kafa yorulunca, kolay olmuyor kendini toplamak. Psikolojik tedavi görüyorum birkaç yıl oldu. Tedavi dediğim de günden güne dozajı artırılan ilaçlar. Tedavi etmiyor, sadece pisliği halı altına süpürmeye yarıyor. Yani ilacı bir gün aksatsan, bütün sorunların sel gibi akıyor beyninde. Hiç kimse isteyerek bu duruma gelmez. Hiç kimse bu meslekte psikolojim bozulur düşüncesiyle girmez. İstifa edin diyen zottirikler, çoluk var çocuk var. Nereye istifa ediyorsun? Elimizde sanatımız olsa zaten durmayız. Neyse. Öyle bir zaman geliyor ki, çok sıradan sözler dahi olağanüstü sıkıntı veriyor insana. Sağa bakıyorsun, sola bakıyorsun çare bulamıyorsun. Sorunlarını kimseyle paylaşmak istemiyorsun. Ve hayat anlamını yitirmeye başlıyor. Önceleri ailen, çocukların senin kötü düşüncelerini bastırıyor. Sonradan onlar da sıradanlaşıyor. Ve sorgulamaya başlıyorsun 'ben neden yaşıyorum' diye. O da ne yazık ki istenmeyen o sonucu doğuruyor. O olmasa zaten bu stres insanın kalbini beynini bitiriyor. Her an gümbür gümbür atan kalp ne kadar dayanır ki? Kafamdan o kötü durum geçmiyor ama, vücudumun günden güne tükendiğini hissediyorum. Maalesef
Toplam 125 mesaj