Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Temmuz 2019 09:13

Zh affı ve katlamalı puan adaletsizliği

Arkadaşlar bildiğiniz üzere 2010 yılında zh affı getirildi tercih hakkı verilmeden. Sonradan atananlara,zh okulunda süresi dolduğu halde kalmaya devam edenlere,katlamalı puan ve 2 yıla 1 kafeme uygulaması getirildi. Fakat muaf olanlara bu haklar verilmedi. Bu saçmalığa bir dur denmelidir artık. Bu durumda olanlara da katlamalı puan ve 2 yıla 1 kademe ilerlemesi verilmelidir.Çünkü onlar da zh okulunda çalışıyor. Belki tercih hakkı verilse af istemeyip bu hakları tercih edeceklerdi Aynı durumda olanlar birlik olup sesimizi duyuralım.

dehneliler
Genel Müdür
09 Temmuz 2019 09:35

Aynı durumda değilim de MEB'in rutin halleri

teknik4116
Memur
09 Temmuz 2019 09:53

zorunlu hizmet bölgesinde kendi isteği ile atananlara da bu puan verilmeli. Zorunlu hizmetimi bitirdim. Batıda bir ilçeye atatndım. Ancak atandığım ilçe zorunlu hizmet bölgesi oldu. Kendi isteğimimizle geldiğimiz için bu artırımlı puan bize verilmiyor. bence zorunlu hizmet bölgesinde çalışan tüm öğretmenler bu puandan yararlanmalı

şenol sevindik
Şube Müdürü
09 Temmuz 2019 18:08

Şuna tamamen katılıyorum zorunlu hizmet bölgesinde çalışan herkese bu puan verilsin. Ama şu çok saçma ve işgüzarca geliyor. İsteğimizi sorsalardı. O dönemde kimse şunu demezdi. Aman benim zorunlu hizmetim kalkmasın. Bu tam komedi arkadaşlar. Hem zorunlu hizmet affı verilirken katlamalı puan olayı yoktu. Hangi divane diyecekti benim zorunlu hizmetim kalkmasın. Bu işgüzarlık, saçma. He şunu deyin bu ek puan zorunlu hizmet alanında çalışan herkese verilsin kabul. Yok isteğimiz sorulmadı da şu da bu da saçmalık. O dönemde zorunlu hizmeti kalkıpta idareci, eş durumu, il içi il dışı tayin ile sahil kenarlarına giden biliyorum. Bir şeyi isterken hakkı ile isteyin.

asd_dfj
Şube Müdürü
09 Temmuz 2019 18:15

Öğretmenin çalıştığı yer güzelse ve zorunlu hizmetse tabi ki muaf olmayı istemez. Mesela ben muaf olmama rağmen 6 yıldır zh okulunda çalılıyorum.

şenol sevindik, 5 yıl önce
Şuna tamamen katılıyorum zorunlu hizmet bölgesinde çalışan herkese bu puan verilsin. Ama şu çok saçma ve işgüzarca geliyor. İsteğimizi sorsalardı. O dönemde kimse şunu demezdi. Aman benim zorunlu hizmetim kalkmasın. Bu tam komedi arkadaşlar. Hem zorunlu hizmet affı verilirken katlamalı puan olayı yoktu. Hangi divane diyecekti benim zorunlu hizmetim kalkmasın. Bu işgüzarlık, saçma. He şunu deyin bu ek puan zorunlu hizmet alanında çalışan herkese verilsin kabul. Yok isteğimiz sorulmadı da şu da bu da saçmalık. O dönemde zorunlu hizmeti kalkıpta idareci, eş durumu, il içi il dışı tayin ile sahil kenarlarına giden biliyorum. Bir şeyi isterken hakkı ile isteyin.

asd_dfj
Şube Müdürü
09 Temmuz 2019 18:18

Yani adamın memleketi zh bölgesi ise zaten ona bi faydası yok affın bilmem anlatabiliyor muyum?

ahtunc
Şube Müdürü
09 Temmuz 2019 18:25

6.5.2010 tarihinden önce kadrolu öğretmen olarak atandığım için zorunlu hizmetten muaf oldum.6.5.2010 tarihinden önce atanan öğretmenler zorunlu hizmet kapsamında olan okullarda çalışmamıza rağmen ne iki yıla bir kademe nede arttırımlı ek puan alamıyoruz.Bizden sonra atananan aynı okulda çalışmamıza rağmen hem kademe/derece hemde hizmet puanında bizi geçtiler.Bu durum hem maaşımızın onlardan düşük olmasına sebep olmakta,hemde tayinlerde arttırımlı hizmet puanımız olmadığı için hizmet puanınmız onlardan düşük olması nedeniyle tayinlerde bizi mağdur etmektedir.Bakanlık bu soruna çözüm bulmalıdır.

Başvuru Yolu

BİMER Sayfası

Cevaplar

Cevap Zamanı Cevap Kurum Birim Adı

18/02/2019 14:59:07 Başvurunuz incelenmiştir.

Bakanlığımızca öğretmenlerin her türlü işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümlerince gerçekleştirilmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) ÖĞRETMEN ATAMA DAİRE BAŞKANLIĞI

jackal1543
Aday Memur
09 Temmuz 2019 20:15

Bu konuda adaletsizlik vardir. Bir an once degistirilmeliir. Ornek Ben 2010 sonrasi atandim ve zorunlu hizmet ek puanlarini bir guzel aldim. Ayni okula 2008 de atanan ogretmen arkadasim 11 yildir ayni okulda sinifci. O alamadi. Allah sizi inandirsin aldigim ek puanlar icime hic sinmedi. Bana gore ve dogrusu da şudur ki onlarinda almasi. Ha adam 2009 da zorunlu hizmet olmayan yere atanmış deniz kenarina tabiki de onlara verilmesin. Bilmem anlatabildim mi. Birde ek puanlari aliyorken norm fazlasi olmus ve yine zorunlu hizmet kapsaminda olan bir yere norm fazlasi olarak atanmis onlarda şuan alamiyor ek puanlari onlarinda almasi lazim. Yanlış hesap ınsaallah bagdattan donecek diye dusunuyorum.

Moliere
Kapalı
10 Temmuz 2019 00:21

Benden 2 yıl sonra atananlar 2yıla 1 kademe ala ala benden önce 4-1 oldu. Ben 6 ay sonra 4-1 olacağım. Adamla aynı okulda çalışıyorum. Muaflığın ne anlamı var şu an???

mukankaan09
Memur
13 Temmuz 2019 00:06

Affa uğradın diye puan verilmemesi saçmalık. Meb affa filan değil çalışılan yere bakacak. Hala zorunlu hizmette çalışıyorsa vereceksin. Bu kadar basit aslında. Malesef yönetmelik gereğince verilemiyor. Öncelikle bakanlığın derhal yönetmelikte gerekli değişimi yapması gerekiyor. Ben de 11 yıldır aynı okuldayım bana vermiyor, benden sonra okula atananlara veriyor. Dava açan sendikalar var ama hala bir sonuç yok malesef.

mukankaan09
Memur
13 Temmuz 2019 00:13

CİMER'e " 2010'dan önce atanıp zorunlu hizmet affına uğrayan hala da zorunlu hizmette çalışıp zorunlu hizmet ek puanından yararlanamayan kaç öğretmen var?" diye sordum. Cevap şu:"BAŞVURUNUZ İNCELENMİŞTİR. İLETİ KONUNUZ ÖZEL ARAŞTIRMA VE ÇALIŞMA GEREKTİRDİĞİNDEN 4982 SAYILI BİLGİ EDİNME KANUNA GÖRE CEVAPLANDIRILMAMIŞTIR"

mukankaan09
Memur
13 Temmuz 2019 17:14

Aynı okulda çalışıyorsun. Tüm şartlar eşit. Sadece 2010'dan önce başlamışın. "Sana ek puan yok 2010 Mayıstan sonra başlayanlara var". Adaletinize ........

Oymit-06
Aday Memur
13 Temmuz 2019 17:35

Zorunlu hizmetimin bitmesine çok az bir süre affa uğradım. Yani affın benim için bir faydası olmadı. Şimdi hala zorunlu hizmet bölgesinde çalışmama rağmen affa uğradığım için alamıyorum. Saçmalığın daniskası.

mukankaan09
Memur
13 Temmuz 2019 19:04

Daha yeni atanmışsın puanın çok az. Af geliyor. Nere gidebilirsin? Hiçbir yere! Üstüne bir de alan değişikliği uygulaması geliyor. Bunun sonucunda yer değiştirmek için puanlar 2,3 kat artıyor. Bunun üstüne Zorunlu hizmet ek puanı uygulaması geliyor. Ama 2010'dan önce atandığınız için size yok!!! Benden sonra okuluma atanıp benim hizmet puanımı geçenler var. Tek farkım onlardan önce atanmış olmak!

mehmet_23
Memur
13 Temmuz 2019 20:16

yani zorunlu hizmet affını getirip alan değişikliği ile ilişkilendirmişsin oradan da kendince sebepler üretmişsin helal olsun. alan değişikliği 5 yılda bir oluyor toplam 5 bin civarı kişi alan değiştirdi. ama nasıl olduysa senin bütün hayatını etkilemiş. 1.000.000 civarında çalışandan sadece 5000 civarı alan değiştirebilmiş. yani 1000 de 5 oluyor. ama nasıl olmuşsa senin bütün hayatını alt üst etmiş.

mukankaan09, 5 yıl önce

Daha yeni atanmışsın puanın çok az. Af geliyor. Nere gidebilirsin? Hiçbir yere! Üstüne bir de alan değişikliği uygulaması geliyor. Bunun sonucunda yer değiştirmek için puanlar 2,3 kat artıyor. Bunun üstüne Zorunlu hizmet ek puanı uygulaması geliyor. Ama 2010'dan önce atandığınız için size yok!!! Benden sonra okuluma atanıp benim hizmet puanımı geçenler var. Tek farkım onlardan önce atanmış olmak!

mukankaan09
Memur
13 Temmuz 2019 20:53

Alan değişikliği ile ilgili Osmaniye Milletvekilinin verdiği soru önergesine dönemin bakanının verdiği resmi yazılı cevap " Sadece 2012 yılında 30.326 sınıfçı alan değiştirmiştir" Sadece 2012 yılındaki rakam bu! Bunun sonucunda 2011 yılında 106 puanla gidilen yere bu atamada 286 puanla gelebilmiştir. Tamamen sayısal verilerle anlatıyorum bakın hocam. Puanlara yetişebilmemiz imkansız. Ek puan da alamıyoruz. Onu da alamazsak çakıldık kaldık onu anlatmaya çalıştım. İnternette yazarsanız 2012 kaç sınıfçı alan değiştirdi diye memurlarnette resmi yazıyla birlikte görürsünüz. Diğer yılları da bulabilirsiniz.

mukankaan09
Memur
13 Temmuz 2019 20:59

https://www.memurlar.net/haber/327598/kac-sinif-ogretmeni-alan-degistirdi.html

Resmi rakamlar burada , sadece bu 2012'deki rakamlar.

mehmet_23, 5 yıl önce

yani zorunlu hizmet affını getirip alan değişikliği ile ilişkilendirmişsin oradan da kendince sebepler üretmişsin helal olsun. alan değişikliği 5 yılda bir oluyor toplam 5 bin civarı kişi alan değiştirdi. ama nasıl olduysa senin bütün hayatını etkilemiş. 1.000.000 civarında çalışandan sadece 5000 civarı alan değiştirebilmiş. yani 1000 de 5 oluyor. ama nasıl olmuşsa senin bütün hayatını alt üst etmiş.

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı
13 Temmuz 2019 21:49

başlık sahibi, bu başlığı açtıysa demek ki af çıktığı 2010 senesinde çıkan affa şiddetle karşı

çıkmıştır herade.buna pek inanmam ya

asd_dfj
Şube Müdürü
13 Temmuz 2019 22:28

Beni etkilemedi çünkü memleketim zaten zorunlu hizmet bölgesi bir ildi. Ayrıca o zaman katlamalı puan yoktu. 2 yıla 1 kademe verilmeyeceği de söylenmedi bizlere sayın hocam

birKEDİgördümSANKİ, 5 yıl önce

başlık sahibi, bu başlığı açtıysa demek ki af çıktığı 2010 senesinde çıkan affa şiddetle karşı

çıkmıştır herade.buna pek inanmam ya

birKEDİgördümSANKİ
Müsteşar Yardımcısı
13 Temmuz 2019 22:39

bırakın efendim, kademe, puan hesaplarını. Haksızlığı konuşacaksak, 2010 affı başlı başına bir haksızlıktı zaten. 2010 senesinde bu affa hesap yapmadan, sadece adaletsiz uygulama olduğu için karşı çıkacak meslektaşlar lazımdı bize. Öyle olsaydı siz de şu an bu başlığı açma gereği duymayacaktınız zaten. Çünkü o zaman herkes paşa paşa zorunlu hizmetini yapacak, 2 yıla bir kademe ilerlemesi de sonradan işin kaymağı olacak, herkes eşit şekilde yararlanacak ve şuan bahsettiğiniz haksızlığı yaşamayacaktınız.

Adaletsizlik baş verdiğinde tepki koymalı ki, büyüyünce kademenin,puanın peşinde koşmayalım sonra. 2010 da af çıkınca çoğunluk memnundu halinden. Derdinizi onlarla paylaşın.

asd_dfj, 5 yıl önce

Beni etkilemedi çünkü memleketim zaten zorunlu hizmet bölgesi bir ildi. Ayrıca o zaman katlamalı puan yoktu. 2 yıla 1 kademe verilmeyeceği de söylenmedi bizlere sayın hocam

asd_dfj
Şube Müdürü
13 Temmuz 2019 22:53

Sanırım anlamadınız beni, ben zaten yıllardır zh okulunda çalılıyorum. Yani fazla fazla yaptım zorunlu hizmetimi.

birKEDİgördümSANKİ, 5 yıl önce

bırakın efendim, kademe, puan hesaplarını. Haksızlığı konuşacaksak, 2010 affı başlı başına bir haksızlıktı zaten. 2010 senesinde bu affa hesap yapmadan, sadece adaletsiz uygulama olduğu için karşı çıkacak meslektaşlar lazımdı bize. Öyle olsaydı siz de şu an bu başlığı açma gereği duymayacaktınız zaten. Çünkü o zaman herkes paşa paşa zorunlu hizmetini yapacak, 2 yıla bir kademe ilerlemesi de sonradan işin kaymağı olacak, herkes eşit şekilde yararlanacak ve şuan bahsettiğiniz haksızlığı yaşamayacaktınız.

Adaletsizlik baş verdiğinde tepki koymalı ki, büyüyünce kademenin,puanın peşinde koşmayalım sonra. 2010 da af çıkınca çoğunluk memnundu halinden. Derdinizi onlarla paylaşın.

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi