Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Temmuz 2019 23:00

mukankaan09
Aday Memur

bırakın efendim, kademe, puan hesaplarını. Haksızlığı konuşacaksak, 2010 affı başlı başına bir haksızlıktı zaten. 2010 senesinde bu affa hesap yapmadan, sadece adaletsiz uygulama olduğu için karşı çıkacak meslektaşlar lazımdı bize. Öyle olsaydı siz de şu an bu başlığı açma gereği duymayacaktınız zaten. Çünkü o zaman herkes paşa paşa zorunlu hizmetini yapacak, 2 yıla bir kademe ilerlemesi de sonradan işin kaymağı olacak, herkes eşit şekilde yararlanacak ve şuan bahsettiğiniz haksızlığı yaşamayacaktınız.

Adaletsizlik baş verdiğinde tepki koymalı ki, büyüyünce kademenin,puanın peşinde koşmayalım sonra. 2010 da af çıkınca çoğunluk memnundu halinden. Derdinizi onlarla paylaşın.

birKEDİgördümSANKİ, 2 ay önce - Alıntıya git
Kesinlikle yapılmaması gereken bir uygulama. Ben atanacağımda zorunlu hizmetimi yapmak için puanım yüksek olmasına rağmen zorunlu hizmet olan yerleri tercih ettim. Arkadaşım ise " Nasıl olsa af çıkacak ben İzmir'i yazacam" dedi ve İzmir'e atandı. Arkasından af geldi. Hiç zorunlu hizmet görmedi. Ben hala zorunlu hizmette çalışıyorum. İl'e dilekçe verdim:"Zorunlu hizmet yükümlüsü değildir ibaresinin değiştirilip tamamlanmıştır şeklinde düzeltilmesi" için. Normal şartlarda 2 defa zorunlu hizmeti tamamlıyorum. Yönetmelik gereği yapamıyoruz dediler.
13 Temmuz 2019 23:06

birKEDİgördümSANKİ
Genel Müdür

Sanırım anlamadınız beni, ben zaten yıllardır zh okulunda çalılıyorum. Yani fazla fazla yaptım zorunlu hizmetimi.

asd_dfj, 2 ay önce - Alıntıya git

Siz de dahil bu adaletsiz af uygulamasına karşı çıkmanız lazımdı diyorum ben de. Bu mesleği yapan bütün meslektaşların. Konu sen ben değil.Ucu bana dokunmuyor diye ses çıkarmıyorsam o dönem, sonrasında ses çıkarmanın bir anlamı yok diyorum. Geçmiş olsun diyorum

13 Temmuz 2019 23:15

mehmet_23
Aday Memur

https://www.memurlar.net/haber/327598/kac-sinif-ogretmeni-alan-degistirdi.html

Resmi rakamlar burada , sadece bu 2012'deki rakamlar.

mukankaan09, 2 ay önce - Alıntıya git

Bahsettiğiniz durum 2012'de yapılan yan alan değişikliğinden kaynaklandı. Bu tabi ki olmasa daha iyi olurdu. Zaten bu tarihten sonra uzun zaman alan değişikliği de olmadı en son yapılan alan değişikliği oldukça sınırlıydı. Benim savunduğum yan alan değişikliği değil iki üniversite bitirmiş birisinin alan değiştirmesidir. Sizin haklı olduğunuz konuda başka arkadaşları mağdur etmeyelim. Sizin talebiniz kademe ve ek puan umarım o da olur.

14 Temmuz 2019 09:13

asd_dfj
Şube Müdürü

Siz de dahil bu adaletsiz af uygulamasına karşı çıkmanız lazımdı diyorum ben de. Bu mesleği yapan bütün meslektaşların. Konu sen ben değil.Ucu bana dokunmuyor diye ses çıkarmıyorsam o dönem, sonrasında ses çıkarmanın bir anlamı yok diyorum. Geçmiş olsun diyorum

Hiçbir haksız uygulama içime sinmediği gibi bu da sinmedi. Hakkı yenen affa uğramayanlar için de elimden geldiğince destek olmuştum merak etmeyin hocam.

14 Temmuz 2019 11:49

birKEDİgördümSANKİ
Genel Müdür

Hiçbir haksız uygulama içime sinmediği gibi bu da sinmedi. Hakkı yenen affa uğramayanlar için de elimden geldiğince destek olmuştum merak etmeyin hocam.

asd_dfj, 2 ay önce - Alıntıya git

yahu af olayı zaten başlı başına haksız uygulama. ben anlatamıyorum galiba. Affa uğramayanlara da elinizden geleni yapsanız ne? Konu kişiler değil, affa uğramayanlar uğrayanlar değil ki. Mesele zaten ortaya çıkar çıkmaz adaletsizlik doğurmuş olan bir "uygulama". 2009 senesinde zorunlu hizmetini bitirenler için elinizden bir şey gelir mi? Sizin mantığınızla 2009 da zh bitirenlerin ne suçu vardı o zaman deyip ben de bu saçma kısır tartışmaya gireyim .Bir daha da çıkamayalım.

14 Temmuz 2019 17:18

asd_dfj
Şube Müdürü

yahu af olayı zaten başlı başına haksız uygulama. ben anlatamıyorum galiba. Affa uğramayanlara da elinizden geleni yapsanız ne? Konu kişiler değil, affa uğramayanlar uğrayanlar değil ki. Mesele zaten ortaya çıkar çıkmaz adaletsizlik doğurmuş olan bir "uygulama". 2009 senesinde zorunlu hizmetini bitirenler için elinizden bir şey gelir mi? Sizin mantığınızla 2009 da zh bitirenlerin ne suçu vardı o zaman deyip ben de bu saçma kısır tartışmaya gireyim .Bir daha da çıkamayalım.

Tartışma demesek daha şyi olur zira tartışmaya gerekyok aynı fikirdeyim sizle. Af saçma bişey aynen.Keşke hiç yapılmasaydı.

Toplam 26 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?