Editörler : Pangaea

arzuhanım91
Kapalı
13 Temmuz 2019 11:52

alkışlıyorum sizi o zaman . fikrimi söyledim. senin fikrin sana kusursuz gelebilir ama okunulan üniversitedeki emek te çöp olmamalı . maaaş umrumda değil mevki her zaman ilk tercihim yoksa mimarlık yerine hemşirelik verirdim kpss den düşük puanla atanırdım. mimarlar sanatçı ruhlu oluyo buradan bir kez daha kanıtlandı

Porzing34, 5 yıl önce

Sağlıkçılara da 6 ay once 30bin alim dediler.sen her denilene inanırsan işin zor.insallah gelir benim mimarlarin atanmasiyla derdim yok sadece senin gibi kurnazlik yapip milleti yanlis yonlendirenlere engel oluyorum o kadar

Porzing34
Aday Memur
13 Temmuz 2019 11:54

Ülkede fikir özgürlüğü var madem neden bu kadar dert ettin benim fikrimi.benim de fikrim sen milleti yanlis yonlendiriyorsun sanatçı ruhlu mimar:)

arzuhanım91, 5 yıl önce

alkışlıyorum sizi o zaman . fikrimi söyledim. senin fikrin sana kusursuz gelebilir ama okunulan üniversitedeki emek te çöp olmamalı . maaaş umrumda değil mevki her zaman ilk tercihim yoksa mimarlık yerine hemşirelik verirdim kpss den düşük puanla atanırdım. mimarlar sanatçı ruhlu oluyo buradan bir kez daha kanıtlandı

arzuhanım91
Kapalı
13 Temmuz 2019 11:56

maalesefki keşke vakit olsa size sayfalarca cevap yazsam lakin çalışıyorum be canım .kuyruk acını başka türlü telafi et. iyi günler:)

Porzing34, 5 yıl önce

Ülkede fikir özgürlüğü var madem neden bu kadar dert ettin benim fikrimi.benim de fikrim sen milleti yanlis yonlendiriyorsun sanatçı ruhlu mimar:)

Porzing34
Aday Memur
13 Temmuz 2019 11:57

Hahaha kuyruk acısıymış:) hayırlı isler cnm:)

arzuhanım91, 5 yıl önce

maalesefki keşke vakit olsa size sayfalarca cevap yazsam lakin çalışıyorum be canım .kuyruk acını başka türlü telafi et. iyi günler:)

BMBetül
Aday Memur
13 Temmuz 2019 12:01

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Eğer şimdi Dhmi memurluk için tercih yaparsam bu tercih sonuçları açıklanana kadar sağlık bakanlığı da alım yaparsa sağlık bakanlığına da tercih yapabilir miyim? Yani ikisine de aynı puanla aynı anda tercih verebilir miyim?

zeitnot
Aday Memur
13 Temmuz 2019 12:04

adalet bakanlığı alımları da var onu da kaçırmayın isterseniz :D

helincandan
Aday Memur
13 Temmuz 2019 12:14

sağlıkçıysan bence bekle

BMBetül, 5 yıl önce

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Eğer şimdi Dhmi memurluk için tercih yaparsam bu tercih sonuçları açıklanana kadar sağlık bakanlığı da alım yaparsa sağlık bakanlığına da tercih yapabilir miyim? Yani ikisine de aynı puanla aynı anda tercih verebilir miyim?

metalim
Kapalı
13 Temmuz 2019 12:15

mülakatla alırsa ne yapacaksın

arzuhanım91, 5 yıl önce

kültür turizim bakanlığının açıklamasını görmedin herhalde hayallere dalarken.

500 kütüphaneci

50 şehir plancısı

65 mimar

50 mühendis

canım zaten mimarlık sıralamam ile bu kadro içine giriyorum . sen dhmi yaz elini tutan yok .

metalim
Kapalı
13 Temmuz 2019 12:17

bu arada 30 Haziran değil, 30 Mayıs

arzuhanım91, 5 yıl önce

kültür turizim sayfasına gir orada ilanın aslı var 30 haziranda yayımlamış

metalim
Kapalı
13 Temmuz 2019 12:30

sınav sonucunu görüp gruba aldığınıza nasıl inanalım

Fizzyoterapist, 5 yıl önce
Baya baya düşünenler var yani ben bunu uydurmuyorum arkadaşlarımızın sınav sonuç belgesini görüp alıyoruz gruba o yüzden gayet sağlıklı bir şekilde yapılıyor liste. Sonuçlar açıklanınca 93 küsür Bile göremeyeceğiz.

javac
Kapalı
13 Temmuz 2019 13:19

Yahu arkadaşlar bakmayın kimin ne yazdığına kimisi branşta önüm açılsın diye dhmi över kimisi dhmi yazmak için önü açılsın muhabbetine kurumu Karalar. Belli puanları alan insanlarsiniz demek ki kafanız çalışıyor aklınıza takılan yerleri açın kuruma sorun.

Gelelim hem bu atamada hem saglik atamasinda tercih yapabilir miyim diyen kişilere, eğer sağlık atamasi da merkezi atama diye geçiyorsa yapamazsınız diye biliyorum bakın bu bile yanlış olabilir sonuçta benim alanım değil. Açın kılavuzu okuyun anlamazsaniz osym'yi arayın sorun. Ama bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor diyenler var, bu konuşmalar kayıt altında mı diye sorun. Böylece ilerde sizi mağdur edecek bir durum olursa hak talep etme şansınız olur en azından. 1 hafta var önünüzde araştırın. Çalışma şartları, tayin vs nasıl oluyor.

helincandan
Aday Memur
13 Temmuz 2019 14:11

bu işten çıkarın ne arkadaşım . hangi bölüm mezunusun. milleti galyana getiriyorsunuz . galiba önünüzdeki adayları memurluğa gönderip kendiniz asıl kadrolara yerleşeceksiniz. ama yemezler kimseyi kandirmayın fake gruplarla .işinize bakın

Baya baya düşünenler var yani ben bunu uydurmuyorum arkadaşlarımızın sınav sonuç belgesini görüp alıyoruz gruba o yüzden gayet sağlıklı bir şekilde yapılıyor liste. Sonuçlar açıklanınca 93 küsür Bile göremeyeceğiz.

helincandan
Aday Memur
13 Temmuz 2019 14:14

bu arkadaş galiba fizyoterapist arkadaşların önünden çıkması için onları düz memurluklara yönlendiriyor. akıllı olun kendi kararanızı verin gaza gelmeyin. çıkarı için sizi önünden eliyor görmüyor musunuz. çok yazık doğrusu.

Dhmi de düz memurluk için 94 üZeri puan alanların olduğu bir grup var katılmak isteyen özelden mesaj atabilir.

helincandan
Aday Memur
13 Temmuz 2019 14:16

bravo aynen size katılıyorum

javac, 5 yıl önce

Yahu arkadaşlar bakmayın kimin ne yazdığına kimisi branşta önüm açılsın diye dhmi över kimisi dhmi yazmak için önü açılsın muhabbetine kurumu Karalar. Belli puanları alan insanlarsiniz demek ki kafanız çalışıyor aklınıza takılan yerleri açın kuruma sorun.

Gelelim hem bu atamada hem saglik atamasinda tercih yapabilir miyim diyen kişilere, eğer sağlık atamasi da merkezi atama diye geçiyorsa yapamazsınız diye biliyorum bakın bu bile yanlış olabilir sonuçta benim alanım değil. Açın kılavuzu okuyun anlamazsaniz osym'yi arayın sorun. Ama bir dedikleri bir dediklerini tutmuyor diyenler var, bu konuşmalar kayıt altında mı diye sorun. Böylece ilerde sizi mağdur edecek bir durum olursa hak talep etme şansınız olur en azından. 1 hafta var önünüzde araştırın. Çalışma şartları, tayin vs nasıl oluyor.

YandaşPenguen
Aday Memur
13 Temmuz 2019 15:31

Öncelikle şunu söylemek istiyorum, hiçbir whatsapp grubunda değilim. Fizyoterapistim kendi puanım ve branş sıralamam üzerinden değerlendirirsem grupta şu kadar kişi var söylemi doğru olabilir.(Tercih verirler mi bilemeyiz) Malesef fizyo, ftr gibi nicklerle hesap açıp burada insanları yanlış yönlendirenler var. Ancak bir kaç kişiye bakıp da fizyoterapistler şöyle böyle denmesi hoş değil. Yukarıda bir arkadaş "sağlıkçı olup da 94 üzeri alan az kişi var" demiş. 94 üzeri alan kişi fazlasıyla var, kendimden biliyorum. Kafa karışıklığına gelirsek, siz geleceğinizle ile ilgili bir tercihi başkalarının söylemleri üzerinden yapıyorsanız, zaten şu hayatta başarılı ve mutlu olamazsınız. Burada yazılanlara bakacağınıza açın ÖSYM'nin 2018/2 yerleştirme sonuçları sayısal verilerini, DHMİ kaç puanla kapatmış inceleyin (Memurlar.net'de hangi ilin kaç puanla kapattığını gösteren robot da var). Asıl söylemek istediğim şeye gelirsek, ben de bu başlık altında yazılan bir çok şeyi okudum, en mantıklı yorumu üstlerde "muhemre" isimli bir arkadaşın yaptığını gördüm, gözden kaçıranlar okuyabilir. Sizler ne memurluğu kötüleyen mimara bakın, ne de yazmayın zaten 94+ ile kapatacak diyen fizyoterapiste bakın. Bu ülkenin şartları malum. Benim çok kaliteli bölümlerden mezun olup da polis olmuş bir sürü arkadaşım var. (Polisliği kötülediğimden değil, şartlar yüzünden mesleğinden vazgeçme durumunu anlatıyorum) Belirli puanları almış insanlar zaten kendisi araştırıp kararını verecek zekaya sahiptir, zaten herkesin gergin olduğu şu bekleme döneminde gereksiz polemikler çıkmasın, başlıklar da sadece fikir alış verişinde bulunulsun, herkes için hakkında hayırlısı neyse o olsun. Saygılar.

kadirkaracy, 5 yıl önce
ya ne alakası var her söylenene inanmamak lazım. fizyoterapistler baya meslek edinmiş bu tercih işini galiba. 94 üstü bir sürü kişi varmış arkadaş ilk tercihte niye atanamadınız o zaman:) birisi grup 46 demiş öbürü 56 demiş sürekli artıyor maşallah:) bu grupları falan takmayın yapın tercihlerinizi arkadaşlar.

mühendiszeynel
Aday Memur
13 Temmuz 2019 17:45

Ben de aynı durumdayım dhmi tüm memurlukları yazacam zaten memurluğa girdin mi belki ilerde dhmi de yükselme veya unvan değişikliği olur inşaat mühendisi oluruz ama yüksek puanlılar hep dhmi memurluk yazacak biz bu puanla bile giremezsek hiç şaşırmamak lazım

gremio, 5 yıl önce

kardeş bir alım daha bekle memleketini pişman olma

mühendiszeynel
Aday Memur
13 Temmuz 2019 17:46

Ben de aynı durumdayım dhmi tüm memurlukları yazacam zaten memurluğa girdin mi belki ilerde dhmi de yükselme veya unvan değişikliği olur inşaat mühendisi oluruz ama yüksek puanlılar hep dhmi memurluk yazacak biz bu puanla bile giremezsek hiç şaşırmamak lazım

İnşmühsly, 5 yıl önce
95,36 ile bir inşaat mühendisi olarak DHMİ düz memurluk yazacağım çünkü bitirmişler mesleğimizi onu görmüş olduk herkese geçmiş olsun

Fizzyoterapist
Aday Memur
13 Temmuz 2019 17:48

Evet grup şu anda 52 kişi ve 94.01 en düşük puanlı arkadaşımızın puanı, kimseye tercih etmeyin bu listeye göre tercih yapın demiyor kimse ya buna göre tercih yapmaktan vazgeçen var mıdıır gerçekten Yani :D
kadirkaracy, 5 yıl önce
ya ne alakası var her söylenene inanmamak lazım. fizyoterapistler baya meslek edinmiş bu tercih işini galiba. 94 üstü bir sürü kişi varmış arkadaş ilk tercihte niye atanamadınız o zaman:) birisi grup 46 demiş öbürü 56 demiş sürekli artıyor maşallah:) bu grupları falan takmayın yapın tercihlerinizi arkadaşlar.

Fizzyoterapist
Aday Memur
13 Temmuz 2019 17:50

Ben sağlıkçıyım 94.87 ile branşımda 81. Diyetisyenler arasında 46.ydım. Bilip bilmeden konuşma Yani mimarcık
arzuhanım91, 5 yıl önce

o kadar sene okuyacak fizyoterapist olacak düz memurluk verecek akıl işimi yani . hepsi algı yaratma peşinde. sağlıkçı olup 94 alan nadir insan var yani.

Fizzyoterapist
Aday Memur
13 Temmuz 2019 17:56

senin gibi başkaları hakkında fesatça Bile düşünemiyorum nasıl bir dünyada yaşıyorsunuz Ya yok algıymış vırt zırt mış. Ben fizyoterapist olarak atanırım zaten dert etme sen puanım iyi çok şükür böyle oyunlara ihtiyacım YOk onu senin gibi klavye kahramanları yapar sonuçlar açıklanınca görüşürüz algımıymış
helincandan, 5 yıl önce

bu arkadaş galiba fizyoterapist arkadaşların önünden çıkması için onları düz memurluklara yönlendiriyor. akıllı olun kendi kararanızı verin gaza gelmeyin. çıkarı için sizi önünden eliyor görmüyor musunuz. çok yazık doğrusu.

Toplam 111 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi