Editörler : Mehmet Balci
16 Temmuz 2019 01:16

javac
Aday Memur

Hazır burada konuya vakıf iki çalışan bulmuşken ben de bir şey sormak istiyorum. Bildiğim kadarıyla kurumda mühendisler sabah 8 akşam 5 çalışıyor ve tüm resmi tatiller de izinliler. Ama aim vardiyalı deniyor. Resmi tatil ya da bayramlarda izinli oluyorlar mi? Yoksa vardiya neye denk geldiyse aynen calismaya devam ediyorlar mı? Eger çalışma devam ise herhangi bir aim personeliyle karşılıklı anlaşarak vardiya değiştirme şansımız var mı? Dönüşümlü blok tatil yapmak için.

16 Temmuz 2019 02:57

aim11
Aday Memur

Hazır burada konuya vakıf iki çalışan bulmuşken ben de bir şey sormak istiyorum. Bildiğim kadarıyla kurumda mühendisler sabah 8 akşam 5 çalışıyor ve tüm resmi tatiller de izinliler. Ama aim vardiyalı deniyor. Resmi tatil ya da bayramlarda izinli oluyorlar mi? Yoksa vardiya neye denk geldiyse aynen calismaya devam ediyorlar mı? Eger çalışma devam ise herhangi bir aim personeliyle karşılıklı anlaşarak vardiya değiştirme şansımız var mı? Dönüşümlü blok tatil yapmak için.

javac, 9 ay önce - Alıntıya git

Çalışanlar bayram izni v.s yok diyorlar, vardiyalı sistem ne ise öyle çalışıyorlar fark etmiyor bayram v.s

16 Temmuz 2019 08:29

ExternaLBio
Aday Memur

İlk 500'e, 1000'e girmiş insanları trol, özendirici, caydırıcı mesajlar ile etkilediğini zanneden akıllı arkadaşlarım boşuna parmacıklarınızı yormayın:)

Merak eden kardeşlerimiz doğrudan aimler ile görüşüyor zaten. Yok havalimanı müdürü, vay şoförü, teknisyeni bilmem nesi...

Adam çalışma şeklini sormuş, hemen maaş yazıyor. Bu kurum gerçekten bu kadar boş insanlardan oluşuyorsa, çalışanların tek işleri güçleri maaş yarıştırmaksa valla yazmayalım. Az aşağı alırım ama işini yapan kendi halinde insanların olduğu kurumda çalışırım.

muhemre, 9 ay önce - Alıntıya git

merhaba sizin yorumlarınızı okudum gayet mantıklı şeyler yazıyorsunuz ben aim istiyorum 93,6 ya yan puanım var sizce gelir mi ?

16 Temmuz 2019 09:48

alitemur344058
Aday Memur

vardiya değişimi ve blok tatil kurum içi genelge ile yasaklanmış olup mümkün değildir. vardiya gününüz ne ise ona göre işe gidersiniz. bayram seyran farketmez.

16 Temmuz 2019 09:50

alitemur344058
Aday Memur

merhaba sizin yorumlarınızı okudum gayet mantıklı şeyler yazıyorsunuz ben aim istiyorum 93,6 ya yan puanım var sizce gelir mi ?

ExternaLBio, 9 ay önce - Alıntıya git

her yeri yazarsanız ağrı gelebilir size

16 Temmuz 2019 10:01

ExternaLBio
Aday Memur

her yeri yazarsanız ağrı gelebilir size

alitemur344058, 9 ay önce - Alıntıya git

inşallah ama tayin olayı en zor olan aim miş tereddüt ediyorum biraz

16 Temmuz 2019 10:17

alitemur344058
Aday Memur

inşallah ama tayin olayı en zor olan aim miş tereddüt ediyorum biraz

6- 7 yıl dişini sıkacaksın hocam. çünkü gittiğin yerde senden önce tayin bekleyen pek çok insan olacak. o nedenle kendini mutsuz hissedeceğin yerlerden uzak dur. maaşı uçak biletlerine yatırırsın. örnekleri var.

16 Temmuz 2019 10:21

aim95plus
Aday Memur
Aim personeli vardiya nasıl denk gelirse öyle çalışır.Dini ve milli bayramlar hafta sonları vs buna dahil.
16 Temmuz 2019 10:36

ExternaLBio
Aday Memur

6- 7 yıl dişini sıkacaksın hocam. çünkü gittiğin yerde senden önce tayin bekleyen pek çok insan olacak. o nedenle kendini mutsuz hissedeceğin yerlerden uzak dur. maaşı uçak biletlerine yatırırsın. örnekleri var.

aynen hocam 6 yıl çok uzun bir süre birde doğuda tayin olman daha zor diyorlar

16 Temmuz 2019 10:38

ExternaLBio
Aday Memur
Aim personeli vardiya nasıl denk gelirse öyle çalışır.Dini ve milli bayramlar hafta sonları vs buna dahil.
aim95plus, 9 ay önce - Alıntıya git

evet hocam duydum bu olayda sıkıntı zaten - bana büyük ihtimal gelmeyecek hocam

16 Temmuz 2019 11:07

javac
Aday Memur

Çok teşekkür ederim cevaplar için. İyice netlesmesi için bir sorum daha olacak. Ben bransimda 7. Sıradayım kadro ise 2 adet o yüzden pek gelmez diye düşünüyorum. Diyelim aim seçtim ve atandım, gerekli süre geçince eş durumundan tayin aldım ve şehrime geri döndüm, bu süreçte unvan değişikliği sınavı açılıp kazanırsam şehrimde mi kalırım yoksa hangi limanda ihtiyaç varsa oraya gidip yine eş durumundan tayin süresini mi beklerim?

16 Temmuz 2019 11:12

aim95plus
Aday Memur

Çok teşekkür ederim cevaplar için. İyice netlesmesi için bir sorum daha olacak. Ben bransimda 7. Sıradayım kadro ise 2 adet o yüzden pek gelmez diye düşünüyorum. Diyelim aim seçtim ve atandım, gerekli süre geçince eş durumundan tayin aldım ve şehrime geri döndüm, bu süreçte unvan değişikliği sınavı açılıp kazanırsam şehrimde mi kalırım yoksa hangi limanda ihtiyaç varsa oraya gidip yine eş durumundan tayin süresini mi beklerim?

Hangi limansa oraya gidersiniz ordan geri gelmek için galina 4 yıl gerekiyor eş durumu da dahil çünkü yeni yönetmeklik çıktı unvan değişikliği ile yer değiştirmeyle ilgili yönetmeliği araştırın bence
16 Temmuz 2019 11:13

alitemur344058
Aday Memur

unvan değişikliği sınavı için en az 3 yılı kurumda olmak üzere en az 5 yıllık memuriyetinizin olması gerekir ve unvanınıza ait kadroyu kurumun ihdas etmesi gerekir.

16 Temmuz 2019 11:16

javac
Aday Memur

Tekrar tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar sizlere

16 Temmuz 2019 11:16

ExternaLBio
Aday Memur

unvan değişikliği sınavı için en az 3 yılı kurumda olmak üzere en az 5 yıllık memuriyetinizin olması gerekir ve unvanınıza ait kadroyu kurumun ihdas etmesi gerekir.

bende ünvan değişikliği aim de olmuyor düz memurlukta oluyor diye biliyordum yanlış biliyormuşum ama zor oluyor heralde

16 Temmuz 2019 11:18

ExternaLBio
Aday Memur

Tekrar tekrar teşekkür ederim. İyi çalışmalar sizlere

siz kaç puanla yazacaksınız

16 Temmuz 2019 11:23

javac
Aday Memur

siz kaç puanla yazacaksınız

Hocam benim yazıp yazmayacagim kesin degil, puanım 95.1.

16 Temmuz 2019 11:25

ExternaLBio
Aday Memur

Hocam benim yazıp yazmayacagim kesin degil, puanım 95.1.

çok iyiymiş bölümden de kesin atanırsınız

16 Temmuz 2019 11:26

alitemur344058
Aday Memur

bende ünvan değişikliği aim de olmuyor düz memurlukta oluyor diye biliyordum yanlış biliyormuşum ama zor oluyor heralde

bölüm kadronuzun olması lazım ama. inşaat mühendisi kadrosu var adam memur olarak girip inşaat müh. olabilir ama matematikçi ise memur olarak kalır ya da diğer fen. fak. bölümü mezunları.

16 Temmuz 2019 11:28

ExternaLBio
Aday Memur

bölüm kadronuzun olması lazım ama. inşaat mühendisi kadrosu var adam memur olarak girip inşaat müh. olabilir ama matematikçi ise memur olarak kalır ya da diğer fen. fak. bölümü mezunları.

Bu dhmi ye girmek te zor tayinde zor ünvan değişikliği de zor ....

Toplam 257 mesaj

ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?