Editörler :
10 Temmuz 2019 00:26   

3+1ile atananlar eğitim durumu tayini nasıl olacak?

Merhaba arkadaşlar ortaöğretim hemşire olarak 2018 5 atamasıyla atandım memlekette ilahiyat okuyordum atandığım için istanbula geldim ve okul memlekette kaldı acaba 3 yılı doldurduktan sonra eğitim durumu yaptıktan sonra memlekete gidersem okul okuduğum yıllarda kadro için lehime fayda sağlarmı yoksa tekrardan 3 yıl artı 1 yılı beklemek zorunda kalırmıyım?

10 Temmuz 2019 14:34

madur123madur
Aday Memur

3yılı doldurup eğitim tayini ister giderrseniz: kadro almak için atandığınız yerde 3yıl artı 1 yıl daha çalışmanız gerekmektedir.

10 Temmuz 2019 16:19

lDeimosl
Daire Başkanı

İlahiyata eğitim durumu yapılamaz, sağlık alanında dört yıllık bir bölüm olması şartı var.

13 Ağustos 2019 23:41

Hemşirmuhammed
Aday Memur

İlahiyata eğitim durumu yapılamaz, sağlık alanında dört yıllık bir bölüm olması şartı var.

lDeimosl, 2 ay önce - Alıntıya git

ama bana denilen sağlık meslek çıkışlı olmam nedeniyle 4 yıllık herhangi bir bölüm olabilirmiş eğer lisans hemşirelik okumuşsam hemşireliğin üst bölümlerinden bir bölüm okumalıymışım ki eğitim durumu yapabileyim diye yani illaki sağlıkla ilgili bir bölüm olacak diye bir şey yokmuş

14 Ağustos 2019 09:22

lDeimosl
Daire Başkanı

İlahiyat hemşireliğin üst öğrenimi mi? Sağlıkla ilgili lisans bölümü olacak, kural gayet açık.

14 Ağustos 2019 10:21

lDeimosl
Daire Başkanı

Ayrıca lisans hemşireliğin üst öğrenimi yoktur.

14 Ağustos 2019 10:26

freakmuqo
Aday Memur

sağlık alanında yeni bir lisans programı değil de kendi atandığımız alanla ilgili yüksek lisans-doktora yapsak eğitim durumu tayin hakkından yararlanabilir miyiz?

14 Ağustos 2019 10:48

GalaxyNURSE
Aday Memur
Ben ATT olarak atanacağım. Lisans Hemşirelik üst öğrenim sayılıyor mu?
14 Ağustos 2019 14:16

lDeimosl
Daire Başkanı

sağlık alanında yeni bir lisans programı değil de kendi atandığımız alanla ilgili yüksek lisans-doktora yapsak eğitim durumu tayin hakkından yararlanabilir miyiz?

freakmuqo, 1 ay önce - Alıntıya git

Mahkemeyle belki. Eskiden oluyordu, önünü kapattılar yüksek lisansın.

14 Ağustos 2019 14:39

lDeimosl
Daire Başkanı
Ben ATT olarak atanacağım. Lisans Hemşirelik üst öğrenim sayılıyor mu?
GalaxyNURSE, 1 ay önce - Alıntıya git

Üst öğrenim değil, sağlıkla ilgili lisans olması gerekir.

15 Ağustos 2019 15:16

GalaxyNURSE
Aday Memur

Üst öğrenim değil, sağlıkla ilgili lisans olması gerekir.

lDeimosl, 1 ay önce - Alıntıya git
İkiside sağlık bölümü zaten farkındaysanız.
16 Ağustos 2019 01:29

lDeimosl
Daire Başkanı
İkiside sağlık bölümü zaten farkındaysanız.

İkisi de sağlıkla ilgili değil yazdığımı hatırlamıyorum. Kuraldan bahsediyorum. Kural üst öğrenim demez, sağlıkla ilgili lisans der. ATT'nin üst öğrenimi olmayıp sağlıkla ilgili olan bölümler de var.

16 Ağustos 2019 16:40

GalaxyNURSE
Aday Memur

İkisi de sağlıkla ilgili değil yazdığımı hatırlamıyorum. Kuraldan bahsediyorum. Kural üst öğrenim demez, sağlıkla ilgili lisans der. ATT'nin üst öğrenimi olmayıp sağlıkla ilgili olan bölümler de var.

lDeimosl, 1 ay önce - Alıntıya git
Tamam ne farkeder ismin farklı olması. Sadet onemli. ATT olarak atandigimda lisans diplomasini verip haklarımı yükseltebiliyor muyum?
16 Ağustos 2019 18:51

lDeimosl
Daire Başkanı
Tamam ne farkeder ismin farklı olması. Sadet onemli. ATT olarak atandigimda lisans diplomasini verip haklarımı yükseltebiliyor muyum?

Yalnız burda eğitim durumu konuşuluyor. Hakları yükseltmekniçin üst öğrenim gerekir, doğru. Ne neyin üst öğrenimi bilmiyorum. Zira ihtiyacım olmadı o konuya, o yüzden incelemedim.

17 Ağustos 2019 17:42

25prm
Aday Memur

Peki arkadaşlar eş durumunda nasıl oluyor ben2017/3 ile atandım seneye mayısın sonunda 3.senem doluyor 3. Senem dolunca eş durumu tayini yapsam 3+1 im baştan mı başlıyor yoksa 4.seneyide beklemeli miyim?

17 Ağustos 2019 17:56

25prm
Aday Memur

Ve nişanlım jandarma (kadrolu). Birde 3.senemin sonunda kadro alırsam direk dilekçe verip mi eş durumu yapabilirim yoksa kuraları mı beklemem gerekiyor cevaplarsanız sevinirim teşekkürler..

Toplam 15 mesaj

ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?