Editörler : nayzen
19 Eylül 2019 14:17

samet.by
Şef

Sayın xxlarge arkadaşım, bu konudaki fikirleriniz için teşekkürler. Fakat dava yoluna Bakanlığımızın cevabı "Söz konusu atamalar 657 S.D.M.K.'nun 76. Maddesine göre idarenin takdiriyle atandı" olacak. Onun için bu atamalarla ilgili duyuruya çıkma ihtiyacı görmüyor Bakanlığımız. Zaten kazansan da Mahkeme Kararını uygulamayacaktır. Bunun bir sürü örneği mevcut. Fakat sendikaların bu konunun üstüne gitmeleri durumu,işleyişi değiştirecek, atama yapılacak ise şeffaf olarak yapılacaktır. Tabi ki sendikalar bunu lüzum görürse tabi.

bilginlik, 4 hafta önce - Alıntıya git

hocam meb ve sendikalar maalesef öğretmenleri tutuyorlar. öğretmenlerden bize sıra gelmiyor. bizler MEB'in ayak işlerini yapan hizmetçileriyiz, adam yerine konulmuyoruz...

09 Ekim 2019 16:21

bilginlik
Aday Memur

http://dhgm.meb.gov.tr/www/01102019-tarihi-itibari-ile-acilan-dose-isletmeleri-acilis-onayi-ve-genel

09 Ekim 2019 16:22

bilginlik
Aday Memur
09 Ekim 2019 17:18

ilhanay007
Aday Memur

mevcut saymanların görevlendirilmesi diyor yazıda. Yeni sayman atanması demiyor. Garip değil mi??

09 Ekim 2019 20:32

CGülnar
Şef

mevcut saymanların görevlendirilmesi diyor yazıda. Yeni sayman atanması demiyor. Garip değil mi??

ilhanay007, 1 hafta önce - Alıntıya git

Garip ki ne garip.

09 Ekim 2019 20:43

CGülnar
Şef

Bu konunun takipçisi olan arkadaşlar sendikaları var / yok fark etmez her sendikaya durumdan haber verelim ki artık bu durumla ilgili istekleri Bakanlığa iletsinler. Saymanlık kuruluyor fakat mevcut saymanlar işlemleri yürütecek diyor. Tabidir ki bir iki kişinin talebini kimse dinlemez.

09 Ekim 2019 21:13

CGülnar
Şef

http://www.egitbilsen.org/atama-dairesi-baskanina-ek-atamalar-ve-sinavlar-hakkinda-ziyaret/#comment-5076 linkinde konu hakkında sendikanın açıklama yorumu var. Diğer sendikalardan da destek istense faydalı olacaktır.

10 Ekim 2019 10:40

gardereli
Memur

üstat evet bu yolla sayman kadrosuna geçiş yapabilirsiniz. Bu yolu kullanarak geçen çok var, bende üniversitede çalışıyorum, şefim. Saymanlığa geçmek istedim ama rektör kabul etmedi. Ama geçen arkadaşlar var, bizzat konuştum kendileriyle. Bana niye izin vermedi diye soracak olursanız, çünkü adamım yoktu :((

10 Ekim 2019 11:44

ilhanay007
Aday Memur

idare mahkemesine gitseydin üstad?

Toplam 29 mesaj

ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?