Editörler : nayzen
10 Temmuz 2019 15:45   

Şeflikten Saymanlığa Geçiş

Arkadaşlar meb gys'de şef olarak atandım. Saymanlık kadrosuna geçiş var mıdır? Varsa nasıl geçiş yapabilirim?

10 Temmuz 2019 16:26

bilginlik
Aday Memur

Saymanlık kadrosuna geçiş vardır.Tabi dayın varsa. Torpillilerin el altından sayman olarak atamasını yapıyorlar.

10 Temmuz 2019 16:34

dadass
Memur

Saymanlık kadrosu kaldırılmıştır.

10 Temmuz 2019 16:38

bilginlik
Aday Memur

Saymanlık kadrosu kaldırılmıştır.

dadass, 2 ay önce - Alıntıya git

2019 yılı içerisinde şef iken sayman olarak atananlar var. Duyuru yapılmadan el altından atandılar. Yanlış bilgi vermeyin. İzmir'de 2019 şubat ayında 8 adet yeni sayman atandı. Nasıl kaldırılmış anlamadım!

11 Temmuz 2019 10:11

dadass
Memur

2019 yılı içerisinde şef iken sayman olarak atananlar var. Duyuru yapılmadan el altından atandılar. Yanlış bilgi vermeyin. İzmir'de 2019 şubat ayında 8 adet yeni sayman atandı. Nasıl kaldırılmış anlamadım!

bilginlik, 2 ay önce - Alıntıya git

Yeni kadro tahsis edilmemektedir. Var olan saymanlık kadrolarının emeklilik istifa ünvan değişkliği vesair sebeplerle boşalması sebebi ile atama yapılmış olabilir

11 Temmuz 2019 10:53

ilhanay007
Aday Memur

peki arkadaşlar saymanlık yapmak zor mudur? tam olarak ne iş yapar? şeflikten iyi midir?

11 Temmuz 2019 12:53

bilginlik
Aday Memur

Yeni kadro tahsis edilmemektedir. Var olan saymanlık kadrolarının emeklilik istifa ünvan değişkliği vesair sebeplerle boşalması sebebi ile atama yapılmış olabilir

dadass, 2 ay önce - Alıntıya git

2019 yılı kadro cetvelinde üç yüz ellinin üzerinde sayman kadrosu boş ve ara sıra duruma göre duyuru v.s yapmadan sayman atamaları yapıldığını duyuyoruz. Bakanlık bu boş kadrolara adilane bir şekilde atama yapmalı, şaibelerin olumsuzlukların önünü kapamalıdır.

13 Temmuz 2019 21:31

CGülnar
Şef
15 Temmuz 2019 14:19

ilhanay007
Aday Memur

https://www.liyakatsen.org.tr/Detay/bazi-il-milli-egitim-mudurluklerinde-saymanlik-kadrolarina-atamalarda.html

bu adrese bir bakın.

CGülnar, 1 ay önce - Alıntıya git

İzmir dışındaki illerde çalışanlar ne yapmalıdır?

15 Temmuz 2019 17:51

CGülnar
Şef

İzmir dışındaki illerde çalışanlar ne yapmalıdır?

ilhanay007, 1 ay önce - Alıntıya git

İzmir dışındakiler de aynı atama usulüyle atama yapılmasını talep edecek Bakanlıktan. Sendikanız var ise (ve bu konuyla ilgilenirse tabi ) sürekli olarak bu konuyu gündemde tutacak. Torpille Bakanlık nokta tayin atananları biliyorum. Ama bu yol benim tarzım ve tavsiyem değildir.

15 Temmuz 2019 20:52

ilhanay007
Aday Memur

sendikamız teçsen. peki saymanlığa geçmeyi siz tavsiye eder misiniz?

16 Temmuz 2019 14:35

samet.by
Şef

peki arkadaşlar saymanlık yapmak zor mudur? tam olarak ne iş yapar? şeflikten iyi midir?

ilhanay007, 2 ay önce - Alıntıya git

saymanlık maddi anlamda şeflikten daha üstündür. maaş + döner sermayeden de ücret almaktadır. neredeyse ilçe milli eğitim müdürü ile aynı maaşı hatta fazlasını da alır. bu mesleki liselere göre değişir. işi öğrenene kadar zordur ama işi kavrayınca 65 yaşına kadar emekli olmazsın. bizim buradaki sayman 65 yaşında mecburen emekli oldu. :) ama sağlam bir dayın olacak... aksi halde ağzınla kuş tutsanda olmaz.

16 Temmuz 2019 14:43

CGülnar
Şef

saymanlık maddi anlamda şeflikten daha üstündür. maaş + döner sermayeden de ücret almaktadır. neredeyse ilçe milli eğitim müdürü ile aynı maaşı hatta fazlasını da alır. bu mesleki liselere göre değişir. işi öğrenene kadar zordur ama işi kavrayınca 65 yaşına kadar emekli olmazsın. bizim buradaki sayman 65 yaşında mecburen emekli oldu. :) ama sağlam bir dayın olacak... aksi halde ağzınla kuş tutsanda olmaz.

samet.by, 1 ay önce - Alıntıya git

Aslında atamalardaki bu gizemli (!) durumu sendikalar isterse çözer ama sanki onların da işine mi geliyor nedir. Bu konuda hiç tık yok. Olur ya bir kaç üyesi sayman atanmıştır belki. Arıyorsun söylüyorsun ama dinler gibi yapıp es geçiyorlar. Bir kaç gün bu durumun üzerine gitseler hemen ses getirir ve adilane bir atama usulü ile atama yapılır yaptırılmak zorunda bırakılır. Garip bir Bakanlık oldu şu MEB.

17 Temmuz 2019 13:36

dadass
Memur

Şeflikten saymanlığa geçişten ziyade şeflerin özlük haklarının düzenlenmesi konusunda çalışma yapılsa daha kolay olacaktır ama her ne hikmetse sendikalara şefleri es geçiyorlar her dönem...Bi ara utanma pazarını civciv kadar bir artış dile getirilmişdi haklarını yemeyelim.

18 Temmuz 2019 11:36

şefce
Şef

Liyakata bak. Kim tutar bizi.

22 Temmuz 2019 09:24

bilginlik
Aday Memur

Bu hukuksuz atamalardan adalet duygusu zedelemiş çalışanlar arasında bile sorun oluşturmuştur.

Bu konuyu sendikalarınıza söyleyin. Bakanlığa bu konu hakkında dilekçe yazalım. Bakanlığın bu şeffaf olmayan atama yönteminden vazgeçmesini İllere talimat göndermesini isteyelim. Bir kuruma sayman atanacaksa şeffaf atama usullerine göre yapılsın. Yoksa bir iki kişinin uğraşmasıyla komedi oluyor gülüp geçiliyoruz.Bir taraftan da kul hakkı yeniyor. Diğer türlü bu iş havanda su dövmeye benziyor.

24 Temmuz 2019 09:27

bilginlik
Aday Memur

Buradaki yorumlara ( - ) eksi veren arkadaş hoşuna gitmeyen nedir?

Birde bu forum 600 defa okundu fakat 2 ,3 kişi yazıyor. Gerisi bu konuda bir fikir beyan etmemiş.

26 Temmuz 2019 10:24

şefce
Şef

https://www.kamupersoneliyim.com/meb-personeli/meb-calisanlari-saymanlik-sinavinin-acilmasini-istiyor-h300.html

Sendika yetkililerinin çaba göstermesini isteyen kamu çalışanları, bu taleplerinin kendilerini temsil eden sendikaların yetkili kişilere ulaştırmaları gerektiğini ifade etmekteler. (Ama sendikalar bu konuya duyarsız bunu belirtiyorum. Üyelerimizden bir kaçını sınavsız atama yaptırabiliriz diye mi acaba)

Memurlar.Net editöründe ricam sizin de böyle haber yapmanız. Bekliyoruz.

Toplam 17 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?