Editörler : muhtesem32
10 Temmuz 2019 19:36   

Genel Not Ortalaması Hatalı Hesaplanmış Olabilir Mi?

Arkadaşlar merhaba, bugün diplamamı aldım.Lisans tamamlama yaptım.Transkriptte önlisans ortalamam lisans ortalamam ve birleştirilmiş ortalamam yazıyor.Yüksek lisans yapmak istiyorum YÖK sadece lisans ortalamasını kabul ediyormuş araştırdığım kadarıyla.Malesef ilk dönemki umursamazlığım yüzünden lisans ortalamam düşük ama bana en az 2,5 lazım yüksek lisans için.Transkriptte lisans ortalaması 2,49 yazıyor ama şimdi oturdum tek tek hesapladım ortalamam 2,508 oluyor.Benzer bir sorun yaşıyan var mı? Alese girdim puanım hazır bu 2,49 mahvetti herşeyi.Birlestirilmiş ortalamam 2,83 keşke onu alsalar ama e-devlette de 2,83 yazdığı halde malesef sadece lisans ortalamasını kabul ediyorlarmış :(

11 Temmuz 2019 08:43

gencturk30
Daire Başkanı

küçükken bize anamız babamız oğlum kızım oku ders çalış dediklerinde dinlememişlerdir. Sizde o günleri unutmuşsunuz ve ders çalışmamışsınız sonra böyle üzülüyorsunuz. yapcak bir şey yok

11 Temmuz 2019 12:56

IntromTrack
Aday Memur

küçükken bize anamız babamız oğlum kızım oku ders çalış dediklerinde dinlememişlerdir. Sizde o günleri unutmuşsunuz ve ders çalışmamışsınız sonra böyle üzülüyorsunuz. yapcak bir şey yok

gencturk30, 1 hafta önce - Alıntıya git

ilk dönemim 2012 deydi üstten çok ders aldım ve bebeğim olduğu için boşladım.Yıllarca ara verdim geçen sene tekrar başladım ve son 3 dönem ortalamalarım hep 3,6 civarlarında önlisans mezuniyet ortalamam 3,23 ( çan eğrisiz) 1 dönem yüzünden böyle oldu malesef.Ben hesapladığımda yuvarlak hesapla 2,51 olması lazım ona çok takıldım.KPSS Önlisans sınavından 87 aldım.Branş sıralamam 9 ama malesef bölümümden neredeyse hiç alım olmadığı için kullanamıyorum.İktisatta da rakip çok fazla o yüzden kendime daha çok şey katmam gerekiyor.

Toplam 2 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?