Editörler : Mehmet Balci
21 Aralık 2019 01:28

yxcvx
Memur
çalışma ve izin saatleri nasıldır vardiya şeklinde mi 8-5 mi resmi tatillerde izin durumu var mıdır?
denizyolcusu, 1 ay önce - Alıntıya git
Normalde 8-5 ve resmi tatiller ve hafta sonu tatilleri elbette geçerli. Ancak anbar memurluğunu vardiyalı sisteme çevirmeyi planlıyor, onun için belli aralıklarla anbar memuru alıyorlardı, son durum nedir bir bilgim yok doğrusu. Ben 2015 yılında istifa edip ayrıldım kurumdan.
21 Aralık 2019 01:29

yxcvx
Memur

Zaman ayırıp bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim bu bilgiler benim için yeterli hayırlısı olur umarım

Öz1129, 1 ay önce - Alıntıya git
Rica ederim, hakkınızda hayırlısı olsun. İş olarak gözünüzü korkutacak pek bir şey yok.
21 Aralık 2019 01:34

yxcvx
Memur
buna ek olarak tek tip kıyafet zorunluluğu vs var mıdır ambar memurluğu artıları eksileri nelerdir paylaşırsanız sevinirim
Tek tip vs benim zamanımda yoktu, çoğu rahatlıkla sivil gelebiliyordu. Şu anda bir farklılık yoktur büyük olasılıkla. Anbar memuru benim zamanımda 8-5 yerine 7.30-15.30 arası çalışıyordu, yaptığı tek iş saat 8'de madene inecek işçilere patlayıcı anbarından dinamit ve dinamit fitili veriyor deftere kaydediyor, akşam da madenden çıkan işçilerden artan dinamit ve fitilleri geri alıp deftere sayılarını yazıp sağlamasını yapıyordu. Anlayacağınız günlük toplam 1 saat anca çalışılıyorsu.
21 Aralık 2019 01:39

denizyolcusu
Aday Memur
Tek tip vs benim zamanımda yoktu, çoğu rahatlıkla sivil gelebiliyordu. Şu anda bir farklılık yoktur büyük olasılıkla. Anbar memuru benim zamanımda 8-5 yerine 7.30-15.30 arası çalışıyordu, yaptığı tek iş saat 8'de madene inecek işçilere patlayıcı anbarından dinamit ve dinamit fitili veriyor deftere kaydediyor, akşam da madenden çıkan işçilerden artan dinamit ve fitilleri geri alıp deftere sayılarını yazıp sağlamasını yapıyordu. Anlayacağınız günlük toplam 1 saat anca çalışılıyorsu.
yxcvx, 1 ay önce - Alıntıya git
madene inilebileceğini hiç düşünmemiştim tahminimden daha farklı bir iş koluymuş yanıtlar için çok teşekkürler
21 Aralık 2019 01:41

yxcvx
Memur
madene inilebileceğini hiç düşünmemiştim tahminimden daha farklı bir iş koluymuş yanıtlar için çok teşekkürler
Madene siz inmiyorsunuz zaten, madende görev yapan işçilere sadece patlayıcı madde veriyorsunuz, onlar sizden gerekli malzemeleri aldıktan sonra madene inmeye gidiyorlar. Ayrıca benim söylediğim patlayıcı madde anbarında görev yapanlar için farklı anbarlar da var sanırım (emin değilim).
21 Aralık 2019 01:48

denizyolcusu
Aday Memur
Madene siz inmiyorsunuz zaten, madende görev yapan işçilere sadece patlayıcı madde veriyorsunuz, onlar sizden gerekli malzemeleri aldıktan sonra madene inmeye gidiyorlar. Ayrıca benim söylediğim patlayıcı madde anbarında görev yapanlar için farklı anbarlar da var sanırım (emin değilim).
yxcvx, 1 ay önce - Alıntıya git
cevaplar için sağolun
Toplam 126 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Herkes üniversite okumak zorunda değil. Meslek liselerine olumsuz yaklaşmamalıyız' dedi. Katılıyor musunuz?