Editörler :
12 Temmuz 2019 14:07   

Öğrenciyken Memur Olmak

Merhaba arkadaşlar, bu konularda çok bilgisizim yardımcı olursanız sevinirim. Yaşadığım ve aynı zamanda okuduğum ilde adliyeye sözleşmeli personel alınıyor. Normalde hukuk fakültesinde öğrenciyim. Ancak 2018 ortaöğretim KPSS'ye girmiştim. Maddi sıkıntılardan dolayı çalışmak istiyordum. Sizce öğrenim hayatım devam ederken bu mümkün mü? Daha önce böyle bir durumu tecrübe eden var mı?

12 Temmuz 2019 14:14

umgaca
Aday Memur

mühendislik 3. sınıfta iken farklı bir ilde memur oldum.

sana olacak en büyük sıkıntı amirinle alakalı.

eğer amirin izin verirse derslere de gidersin sınavlara da yaz okuluna da ;)

ancak amirin tabiri caizse " cinsin" tekiyse dizinin dibinden ayrılamazsın mesai saatinde.

diğer konular çok önemli değil.

12 Temmuz 2019 17:00

Oguzhankutuk01
Aday Memur

mühendislik 3. sınıfta iken farklı bir ilde memur oldum.

sana olacak en büyük sıkıntı amirinle alakalı.

eğer amirin izin verirse derslere de gidersin sınavlara da yaz okuluna da ;)

ancak amirin tabiri caizse " cinsin" tekiyse dizinin dibinden ayrılamazsın mesai saatinde.

diğer konular çok önemli değil.

umgaca, 4 ay önce - Alıntıya git
Aynı kaderi paylaşıyoruz. Bende 3. Sınıf mühendislik öğrencisi iken İstanbul'a atandım.
12 Temmuz 2019 17:05

olcaybeydiyeceksiniz
Aday Memur

mühendislik fakültesi 3. sınıf öğrencisi iken başka ile atandım.Mülakatta okuyacak mısın, çalışacak mısın karar ver dediler :) ben de çalışmak istiyorum dedim.Şimdi okul ile ilişiğimi kestim.Uzaktan müh. tamamlamaya çalışıyorum.

18 Temmuz 2019 01:34

Mutikub
Aday Memur

up

18 Temmuz 2019 02:49

Keiser
Aday Memur
Arkadaşlar hala okudugunuz için diplomanizin aslıni başvurduğunuz kuruma götürürken sıkıntı çektiniz mi ? Noter onaylı diploma örneği ile bu işi halledeniniz var mı ?
31 Temmuz 2019 10:09

umgaca
Aday Memur

eğer bahsettiğin okula kayıt olurken götürdüğün diploma ise kayıttan sonra geri alabilirsin.

31 Temmuz 2019 14:17

Keiser
Aday Memur

eğer bahsettiğin okula kayıt olurken götürdüğün diploma ise kayıttan sonra geri alabilirsin.

umgaca, 4 ay önce - Alıntıya git
hocam bizde diplomayı vermediler kayıttan sonra. hatta noter onaylı yaptiracagim zaman dilekçe yazdırdılar "saat 17:00 a kadar diplomami getirmediğim taktirde okuldan kaydimin silinmesini arz ederim" şeklinde. bu arada sorunu hallettim, başvurduğum kurum noter onaylı diploma örneğini kabul etti aslını talep etmedi.
31 Temmuz 2019 22:13

hakanfc
Şef

evet girebilirsin yasal olarak bir sakınca yok. Ortaöğretim kpss ile memur olarak belediyeye giren arkadaş 4 yıllık mühendisliği bitirdikten sonra görevde yükselme sınavı ile aynı yerde mühendis kadrosuna geçti. Ama burada çalıştığınız yerdeki amiriniz önemli tabiki. Arkadaşın çalıştığı yerde destek olmuşlar ona okulu bitirene kadar. Şansınıza yani. Okula gitmeden lisansı bitirmek de zordur

Toplam 8 mesaj

ANKET
Öğrencilerin, Atatürk posteri önünde secdeye vardığı görüntülerden rahatsız oldunuz mu?