Editörler :
12 Temmuz 2019 19:10   

Eş durumu yardımcı olabilir misiniz

merhabalar,ben polis memuruyum yakın zamanda tayinim oldu,önce eşimin yanına gitmek için eş durumu yaptık fakat olumsuz sonuçlandı ve tayinim doğu iline çıktı,eşim ise 3.bölge B grubunda bir ilde 4+2 sözleşmeli tıbbi sekreter eş durumu yapacağımız il ise 5.bölge A grubuna bir il.onun benim yanıma gelmesi için nasıl bir yol izlemeliyiz,teşekkür ederim

12 Temmuz 2019 20:15

ÖmRüM-hemsir
Şube Müdürü
Eşiniz 1 yılı doldurduğu vakit sizin yaptığınız işlemi o yapıp sizin yanınıza gelecektir. Çünkü siz kolluk kuvveti olduğunuzdan siz gidemiyor eşiniz size tabi oluyor. Bölgenin önemi olduğunu düşünmüyorum çünkü aynı durumda olan çalışma arkadasım 1 yılını tamamlayıp 3. Bölge B grubundan 1 bölge A grubuna gitmişti eşi polis olduğu için. Yanı diyeceğim eşiniz 1 yolu doldurup o sizin yanınızı tercih edecek
12 Temmuz 2019 20:46

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

1 yılı dolunca kuraya katılma hakkını kazanıyor temmuz sonu ağustos başı gibi kura dönemi olucak kaçırmasın onu sizin istedgnz il açmışsa tbbı sekreter pozisyonu ozaman kuraya katılır

12 Temmuz 2019 21:37

Yanaz
Aday Memur

1 yılı dolunca kuraya katılma hakkını kazanıyor temmuz sonu ağustos başı gibi kura dönemi olucak kaçırmasın onu sizin istedgnz il açmışsa tbbı sekreter pozisyonu ozaman kuraya katılır

Hayalperesthemşire, 1 hafta önce - Alıntıya git

peki illa kura ile mi olacak,diyelim başvuru yapacağımız il kadro açmadı o zaman ne olacak

12 Temmuz 2019 23:25

Hayalperesthemşire
Müsteşar Yardımcısı

peki illa kura ile mi olacak,diyelim başvuru yapacağımız il kadro açmadı o zaman ne olacak

Yanaz, 1 hafta önce - Alıntıya git

İllede kura, açıcak şart yoksa diğer kurayı beklersiniz, , 4+2 atanma eş durumu kuralı bu, kadrolu olsaydı eşiniz istediği zaman tayin isterdi

19 Temmuz 2019 12:52

Ebe001
Aday Memur
++++
19 Temmuz 2019 14:43

tg2029
Şef

Ben nasip olursa eylülde öğretmen olarak atanacağım. Eşim üniversite hastanesinde sağlık bakanlığına bağlı ve 1 yılını eylül ayında dolduracak sözleşmeli sağlık fizikçisi. Atanmam halinde eş durumu tayini için önümüzdeki ağustos ayını mı bekleyeceğiz? Eylülde başvuru yapamıyor muyuz?

Toplam 6 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?