Editörler :
12 Temmuz 2019 20:24   

Güvenlik görevlilerin asansörlerde çalıştırılması

Arkadaşlar merhaba herkese hayırlı günler.

Bir kamu hastanesinde 80'e yakın taşerondan 696 khk ile sürekli işçi statüsüne geçirilen güvenlik personelleriyiz. Hastanede güvenlikler olarak hepimizin olmasa da büyük bir kısmımızın sorunu var.

Zorla asansörde çalıştırılıyoruz ve bundan hiç memnun değiliz. Bildiğiniz asansör kabinin içinde bulunup tuş takımını kullanarak personelleri, hastaları, doktorları vs. gidecekleri katlara götürüyoruz. Ancak bu durum çokça zaman sıkıntı çıkarıyor. Asansörün içi ana baba günü oluyor, üstüne bir de klima olmadığından sıcakla uğraşıyor, ayrıca insanların da egolarıyla mücadele ettiğimiz için zor duruma düşüyoruz. Asansörde çalışmak çoğumuz için kabus gibi geliyor. Çoğumuz diyorum çünkü hiç asansöre gönderilmeyen, gönderilemeyen güvenlikler de var(eski ve torpilli olanlar genelde).

Güvenlikler asansörde çalıştırılabilir mi? Kimisi sürekli işçi statüsüne geçirilirken imzaladığımız sözleşmede yönetim istediği birimde görevlendirme yapabilir, o yüzden bir şey yapamazsınız derken.. kimi de 5188 nolu Özel Güvenlik kanununa aykırı diyor.

Bu konuda ne yapılabilir? Herkese teşekkürler.

15 Temmuz 2019 11:31

El-Sadıka
Aday Memur
5188 nolu yasada güvenlik görevlisi, güvenlik harici bir işte çalıştırılamaz der... Özel güvenlik şube ye bildirin...
16 Temmuz 2019 00:51

ankaragucu 1910
Aday Memur

utanmasalar guvenlige bi onluk giydirip hizmetci muamelesi yapacaklar bu kadar arsizlik olmaz ki asansoe isini verin bi memur yapsin bos memur cok..

alo 170 e de bildirebilirsiniz isim vermenize gerek yok sanirim isim filani aciga veriyorlarmis sonra kurum sıkıntı yaşarsa

16 Temmuz 2019 09:27

lefrenc
Şef

Uzun yıllar güvenlik görevlisi olarak çalıştım. Mesleğin ne derece yıpratıcı olduğunu iyi bilirim. Bahsettiğiniz konu 5188 sayılı özel güvenlik yasasına aykırı. Fakat siz kurumdaki yetkililere bizi asansörde çalıştıramazsınız derseniz maalesef ters teper. Çünkü İnsanımızda maalesef bilinç yok.Tutarlar sana beğenmiyorsan yapma gibi vb. laflar kullanırlar. Olayı bir kaç personel yazılı yoldan bağlı bulunduğunuz valiliğe bildirebilirsiniz.Sendikaya bağlıysanız yetkililere bildirebilirsiniz. Tek olarak değil toplu hareket ederseniz daha akıllıca olur. Beş para etmez insanlarla sözlü münakaşaya girmeyin. Nacizane tavsiyem budur, Allah yardımcınız olsun.

17 Temmuz 2019 00:15

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı

Uzun yıllar güvenlik görevlisi olarak çalıştım. Mesleğin ne derece yıpratıcı olduğunu iyi bilirim. Bahsettiğiniz konu 5188 sayılı özel güvenlik yasasına aykırı. Fakat siz kurumdaki yetkililere bizi asansörde çalıştıramazsınız derseniz maalesef ters teper. Çünkü İnsanımızda maalesef bilinç yok.Tutarlar sana beğenmiyorsan yapma gibi vb. laflar kullanırlar. Olayı bir kaç personel yazılı yoldan bağlı bulunduğunuz valiliğe bildirebilirsiniz.Sendikaya bağlıysanız yetkililere bildirebilirsiniz. Tek olarak değil toplu hareket ederseniz daha akıllıca olur. Beş para etmez insanlarla sözlü münakaşaya girmeyin. Nacizane tavsiyem budur, Allah yardımcınız olsun.

lefrenc, 1 hafta önce - Alıntıya git
bilinçli insanların gözünü seveyim tamamen profösyenel adım sırası izlemişsin harika böyle insanlar işçi kesiminin tamamına yayılsa bütün kurumları adam ederler
Toplam 4 mesaj

ANKET
Okullarda cep telefonu yasaklanmalı mı?