Editörler :
14 Temmuz 2019 00:27   

50 d sorunsalı

Arkadaşlar 50 d liler olarak birlik olmalı ve sesimizi heryerden duyurmalıyız. Her an işten atılma korkusu ile akademik çalışma yapılamamaktadır, yapılsa da verimli olmamaktadır. Şu şu kriterleri sağlayanlar 33a ya alınacak dahi denmiyor, aksine bu işin piri olsan doktora sonunda iş aktin soma erecek deniyor... Bu uygulamanın ne gibi bir mantığı var. Buralara gelene kadar gece gündüz çalıştık çabaladık fakat diğer kamu kurumlarındaki bir çaycı kadar iş garantimiz yok...

14 Temmuz 2019 11:14

docent2018
Daire Başkanı

50d kadrosuna başvurduğunuzda zaten bu durumu kabul etmiş oluyorsunuz. Tabi içinizde bir umut oluyor. 2018 itibari ile 33a dönüşme yolu kapandı gibi, hele 33a dönüştürülemez kadro ilanına başvuru yapıldıysa durum daha da vahim.

15 Temmuz 2019 00:23

ögrtelemanı
Aday Memur

2018 yılı başından itibaren 33/a kadro ataması yapılmasının önü yasal olarak şuanda kapalı malesef. iş garantisine gelince 50/d kadroya 2018 sonrası girenlerin süreci bilerek girdiğini düşünüyorum ekstrem bir durum olmadıkça lisansüstü eğitim devam ettiği sürece kadrodan düşmeniz zor, mobbing ve baskı ise her daim her kadroda mevcut malesef, şansınıza bağlı biraz. 50/d kadro bu yasalarla biraz sözleşmeli er gibi bir şey oldu yls ve doktora toplamda 9 yıl kadro hakkı veriyor size, tabi bu kriterleri birazda akademik kaliteyi arttırmaya yönelik yaptırımlar olarak değerlendirmek lazım.

15 Temmuz 2019 00:44

mingunho
Aday Memur

Bunu bilerek girmek bu vahim durumun devam etmesine sebep midir? Ayrıca hiçbir akademik şart koymadan işinin her türlü biteceği gerçeği akademik kaliteyi hangi açıdan arttıracak...

15 Temmuz 2019 09:49

sixfeetunder
Şube Müdürü

Yanlış olan bazılarının 33/a'da, bazılarının 33/a'ya geçmiş, bazılarının ise sadece 50/d'de istihdam edilmesidir. Bir düzenleme gelecekse herkese gelir. %20 ölçütü, aynı üniversitede çalışabilmek için başka bir üniversitede en az bir yıl çalışma şartı herkese uygulanıyor diye biliyorum. ÜAK ölçütleri geçmişe yürüyor. 10 puan getiren makale bir gecede 4 puan getiriyor. Öyle ise herkes bundan sonra 50d'li olacak demenin ne sakıncası var?

Derseniz ki neden topyekun 50/d'ye karşı değilsiniz, çünkü doğrusu bu. Araştırma görevlisi diye bir kadronun varlığı yanlış zaten. Ha öğretim üyelerinin de bu şekilde istihdam edilmesi taraftarıyım, o ayrı. Aynı kanuna tabi olup prof ve doç olunca daimi, ötekiler sözleşmeli. Yok öyle dünya. Yüzlerce prof ve doçentten kat kat nitelikli yardımcı doçent ve araştırma görevlisi var. iki makale bir bildiri sayesinde 6 puan toplayıp doçent olduktan sonra ense yapıp prof olanları önce 50/d yapın.

Toplam 4 mesaj

ANKET
Sizce İstanbuldaki sel felaketinde, İBB başarılı bir şekilde hizmet edebildi mi?