Editörler : hopaliSafak Vaktii
14 Temmuz 2019 21:54

Procyon0
Aday Memur

-derinlestirme

-öğrenmeye ayrılan zaman

-roe

-konuşma halkası

-münazara

-dolaylı pekiştirmek

-Fallik

-III ve IV

-bep hazırlama

-etik

-daimicilik

-siyah ve sarı

-ters yüz

-başarısı standart sapmasi az olanda yüksek

-oryantasyon ve müşavirlik

-bilinenden bilinmeyene

-benzetim

-D sınıfı

-elestirel düşünme

-sorumluluk vermeliyiz

-kardeşin sana vursa sen ne hissederdin?

- küçük harf gözun algılama hızı mı ne öyle bir şey yaptım arkadaşlar benim hatırladığım cevaplarım böyle

14 Temmuz 2019 22:01

02Osman
Aday Memur

Altı şapka sorusu vardı, sarı ve siyah şapka dedim. Cevabı etik olan bir soru vardı. Kültürel değerleri aktarma sorusu vardı daimicilik dedim ona da. Hangisi öğrenenle ilgili faktörlerden değildirsorusu vardı, öğrenmeye ayrılan zaman seçeceğini işaretledim onda da.

bertrand eğri çifti, 3 ay önce - Alıntıya git

Reis o beyaz ve siyaz olabilir mi ben onu yaptım

14 Temmuz 2019 22:11

englishteachermerve

Girişimcilik yansıtıcı düşünme olan soruyu ne yaptınız hocalarım . ben girisimcilik isaretledim ama yansıtıcı düşünme de kafamı karıştırdı

14 Temmuz 2019 22:13

trkçrkn
Şef

Konuşma halkası empati ile ilgilidir çember şeklinde orurma olmaz o akvaryum şeklinde olur.

uguss94, 3 ay önce - Alıntıya git
konuşma halkasinda yine çember seklinde oturulur ogrenciler eline bir nesne alir ögretmen bir ornek olay verir ve sorar siz olsaydiniz napardiniz (burda empatik düşünme var) diye. Ve nesne kimin elindeyse o konusur soru da aynen böyleydi. Akvaryum iki sekli vardır birinci seklinde öğrenciler cember seklinde oturur ortaya da bir sandalye konur fikrini belirtecek kisi orta sandalyeye oturur sirayla bu sekilde ilerler. Akvaryumun ikinci sekli ise iç ice iki cember oluşturulur iç cemberdekiler tartisirken dış cemberdekiler sadece dinler mudahale etmez.
14 Temmuz 2019 22:15

trkçrkn
Şef

Buluş yoluyla öğretimde kullanılmaz

1- Olgu

2-kavram

3-genelleme

Cevabınız ne oldu

Handan3838, 3 ay önce - Alıntıya git
olgu
14 Temmuz 2019 22:19

bertrand eğri çifti
Aday Memur

Reis o beyaz ve siyaz olabilir mi ben onu yaptım

02Osman, 3 ay önce - Alıntıya git

Ben de iki şık arasında gittim geldim, sonunda sarı siyah dedim

14 Temmuz 2019 22:20

bertrand eğri çifti
Aday Memur

Boğazına bir şey kaçan çocuk sorusunda cevap benzetim mi, yoksa gösterip yaptırma mı olacaktı?

14 Temmuz 2019 22:26

bertrand eğri çifti
Aday Memur

Tepkisel model

Kadınların toplumsal rollerinden dolayı ahlaki gelişimlerinin farklı olması

Özerklik- kuşku ve utanç

Animizm

Öğrencinin bütünsel gelişimi

Rol oynama ile devam etmeli

Analitik Rubik puanlama daha fazla zaman alır gibi cevabı olan soru vardı bir de.

14 Temmuz 2019 22:28

trkçrkn
Şef
Buluşta ilke kavram ve genellemelere ulaşilır cevap Olguydu. Roe ihtiyaç kuramı girişimcilik derinleştirme siyah sarı öğrenmeye ayrilan zaman munazara konuşma halkası esasicilik (emin degilim) bilinenden bilinmeyene oryantasyon-müşavirlik bep hazırlar ögrenciye sorumluluk ver süreç tasarımı D sınıfı olan bi cevap vardı ölçmede etik öğretmen zıt panel örnek olay programlı ögretim harmanlasmış eğitim internette soruları çöz diyordu öğretmen bdö sorusu alıştırma ve uygulama olmalıydı (emin değilim)
14 Temmuz 2019 22:57

brkckl
Memur

Boğazına bir şey kaçan çocuk sorusunda cevap benzetim mi, yoksa gösterip yaptırma mı olacaktı?

bertrand eğri çifti, 3 ay önce - Alıntıya git

Gösterip yaptırma da olayın kendisini yapması gerekiyor diye biliyorum ben.Deneyde sonuç elde edilmesi gerekiyordu.Ama benzetim tam o soruda sorduğu şey olması lazım.

Bu arada arkadaşlar zor diyenler, kolay diyenlerden daha fazla.Ben de ilk defa girdim sınava ama EB sınavım GY+K'den daha iyi geçti açıkçası.Burada cevapları yazan arkadaşlara göre de baya bir doğru var gibi.İnşallah yanılmam.

Ama eğitim bilimleri genel olarak gerçekten çok sıkıcı, pek çalışamadım kulaktan dolmalarla girdim ben.Ona rağmen iyi geçti diye zannediyorum ama hayırlısı :D Patlamayız inşallah.Alana güveniyoruz, bakalım.

15 Temmuz 2019 00:05

deniz.gzl
Aday Memur

rehberlikte örneklem sorusu vardı hatırlayan var mı?

15 Temmuz 2019 00:19

trkçrkn
Şef

deniz.gzl, 3 ay önce - Alıntıya git
E seçeneği yaptım cümleyi tam hatırlamiorum baba ogul gibi bi sey miydi ne
15 Temmuz 2019 01:28

Muallm66
Şef

Uygulanan kişilerde tutum sorunu vardı soruyu beğenmiyorlardı bu şıkkı isaretledim.

15 Temmuz 2019 01:39

deniz.gzl
Aday Memur

teşekkürler sayın hocalarım

15 Temmuz 2019 05:58

fenci.xyz
Aday Memur

ergenlik yerine başka bi yaş grubunu mu seçmişti . öyle bir seçenek yaptım ben. örneklem seçilen grup demek değil mi ?

15 Temmuz 2019 09:40

ensorr
Aday Memur

Buluş yoluyla öğretimde kullanılmaz

1- Olgu

2-kavram

3-genelleme

Cevabınız ne oldu

Handan3838, 3 ay önce - Alıntıya git

I ve II yaptım bende.

15 Temmuz 2019 11:49

trkçrkn
Şef

Girişimcilik yansıtıcı düşünme olan soruyu ne yaptınız hocalarım . ben girisimcilik isaretledim ama yansıtıcı düşünme de kafamı karıştırdı

englishteachermerve, 3 ay önce - Alıntıya git
cevap girişmcilikti çunkü risk alma ve yenilik vardı
15 Temmuz 2019 12:04

bertrand eğri çifti
Aday Memur

ergenlik yerine başka bi yaş grubunu mu seçmişti . öyle bir seçenek yaptım ben. örneklem seçilen grup demek değil mi ?

fenci.xyz, 3 ay önce - Alıntıya git

Evet cevap bu olmalıydı, çünkü araştırma yapılacak grup yanlış seçilmişti.

15 Temmuz 2019 13:15

fenci.xyz
Aday Memur

premack ilkesi olan bi soru vardı. ödevini yaparsan oyun oynayabilirsin gibi bi şeydi cevabı

15 Temmuz 2019 13:20

trkçrkn
Şef

premack ilkesi olan bi soru vardı. ödevini yaparsan oyun oynayabilirsin gibi bi şeydi cevabı

fenci.xyz, 3 ay önce - Alıntıya git
Evet dogru cevap bu olmaliydı
Toplam 199 mesaj

ANKET
Üniversiteye girişte, bazı bölümler için 'başarı sırası' çıtası getirilmesini;