Editörler : Pangaea

fatihböte
Aday Memur
15 Temmuz 2019 13:41

arkadaşlar bir soru vardı şıklarda örtük-ihmal edlen ,işlev-ihmal edilen yapan varmı

fatihböte
Aday Memur
15 Temmuz 2019 13:43

esasıcılık mı doğru cevap

memurolm
Genel Müdür
15 Temmuz 2019 13:49

reyiz beyaz şapka yok ama şıklarda da yoktu galiba beyaz şapka

02Osman, 5 yıl önce

Reis o beyaz ve siyaz olabilir mi ben onu yaptım

galenus
Aday Memur
15 Temmuz 2019 13:57

Guvenirlik-gecerlilik sorusu vardi, en yuksek 96 alinan nottan sebepli tum ogrencilerin notlari arttiriliyor. Guvenirlik-gecerlilik degismez miydi cevap?

fenci.xyz
Aday Memur
15 Temmuz 2019 14:01

ihmail edilen yaptım da öncekini hatırlamıyorum. soruyu biraz hatırlatsanız aklıma gelebilir .

fatihböte, 5 yıl önce

arkadaşlar bir soru vardı şıklarda örtük-ihmal edlen ,işlev-ihmal edilen yapan varmı

fenci.xyz
Aday Memur
15 Temmuz 2019 14:05

herkese 4 puan ekliyordu sanırım . ben boş bıraktım ama geçerlilik ve güvenirlik değişmez olmalıydı cevap. a seçeneğiydi bende .

güvenirlik bir testin tesadüfi hatalardan arınık olması demek. burda sabit hata var yani etkilemez. geçerliliği de etkilemez diye düşünüyorum.

galenus, 5 yıl önce

Guvenirlik-gecerlilik sorusu vardi, en yuksek 96 alinan nottan sebepli tum ogrencilerin notlari arttiriliyor. Guvenirlik-gecerlilik degismez miydi cevap?

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 14:31

herkese 4 puan vermesi sabit hatadır sabit ve sistematik hatalar gecerliligi dusurur güvenirliği etkilemez sabit hata sistematik hataya da dönusebilir.
fenci.xyz, 5 yıl önce

herkese 4 puan ekliyordu sanırım . ben boş bıraktım ama geçerlilik ve güvenirlik değişmez olmalıydı cevap. a seçeneğiydi bende .

güvenirlik bir testin tesadüfi hatalardan arınık olması demek. burda sabit hata var yani etkilemez. geçerliliği de etkilemez diye düşünüyorum.

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 14:33

ogretmenin kendi bilgi ve becerisine göre dersi islemesi işlevsel yani uygulamadaki program konularin bazilarını atlayip ögretmemesi ihmal edilendi.
fenci.xyz, 5 yıl önce

ihmail edilen yaptım da öncekini hatırlamıyorum. soruyu biraz hatırlatsanız aklıma gelebilir .

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 14:35

bazı arkadaslar daimicilik diyor ama ben esasicilik yaptım cunkü temel becerilerin ögretilmesi diyordu bunu yapan da esasicilik. temel becerilerden kastı okuma yazma vs.
fatihböte, 5 yıl önce

esasıcılık mı doğru cevap

sistemlink
Şef
15 Temmuz 2019 15:04

soruda kültürel aktarım varmıydı bana mı öyle geliyor ben de esasıcıiği yapıştırdım wallahi :D

trkçrkn, 5 yıl önce
bazı arkadaslar daimicilik diyor ama ben esasicilik yaptım cunkü temel becerilerin ögretilmesi diyordu bunu yapan da esasicilik. temel becerilerden kastı okuma yazma vs.

Yunusss2444
Aday Memur
15 Temmuz 2019 15:06

Bende yesil kirmizı yaptım.Yeşil çözüm önerisi sundugundan kirmizi da yorum yaptığindan

memurolm, 5 yıl önce

reyiz beyaz şapka yok ama şıklarda da yoktu galiba beyaz şapka

15 Temmuz 2019 15:13

Evrensel değerler değil de kültürel değerleri aktarmak dediği için ben daimicilik yaptım. Evrenseldeseydi esasicilik olurdu diye düşündüm, iki şık arasında kaldım açıkçası.

trkçrkn, 5 yıl önce

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 15:44

hocam zaten ikisini de soyluyodu temel becerileri ve külturel degerleri aktarmak diyordu öğretmenin kulturel degerleri aktarması hem daimicilik hem esasicilikte var aradaki fark esasicilerin temel becerileri öğretmesi daimicilerin üst düzey yonetici yetiştirmesi ben burdan yakaladim inş. yanliş yapmamisimdır
bertrand eğri çifti, 5 yıl önce

Evrensel değerler değil de kültürel değerleri aktarmak dediği için ben daimicilik yaptım. Evrenseldeseydi esasicilik olurdu diye düşündüm, iki şık arasında kaldım açıkçası.

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 15:47

yeşil olması için yaratıcı bir seyler olmaliydı kirmızı da duygusal yaklasır. soruda ise karamsarlik ve iyimserlik vardı
Yunusss2444, 5 yıl önce

Bende yesil kirmizı yaptım.Yeşil çözüm önerisi sundugundan kirmizi da yorum yaptığindan

sistemlink
Şef
15 Temmuz 2019 15:57

bir de şu gözetmenlere lütfen ter kokmayınız zorunluğu getırsınler ve tabı bu hepimiz için geçerli....sınavda miğdemi zor durdurdumm :X :X

15 Temmuz 2019 16:59

şunu şunu yaparsan düzelir diyor. bence de yeşil şapka vardı. karamsarlık dediğiniz adamın kendi düşünceleri olabilir o da kırmızı

trkçrkn, 5 yıl önce
yeşil olması için yaratıcı bir seyler olmaliydı kirmızı da duygusal yaklasır. soruda ise karamsarlik ve iyimserlik vardı

trkçrkn
Şef
15 Temmuz 2019 17:24

şunu sunu yaparsan duzelir dediginiz olaya iyimser yaklaşması işte. o da sarı olur. Bu soruyu cok merak ettim sorular yayimlanınca tekrar yazarız:)
SelimPusat34, 5 yıl önce

şunu şunu yaparsan düzelir diyor. bence de yeşil şapka vardı. karamsarlık dediğiniz adamın kendi düşünceleri olabilir o da kırmızı

ortega 1907
Aday Memur
15 Temmuz 2019 19:19

Merhaba arkadaşlar sizce sınava en yakın kaynak hangisiydi?konu anlatım deneme soru Bankası teşekkürler

15 Temmuz 2019 19:27

arkadaşlar soruları tartışsak?

Tarasbulba35
Kapalı
15 Temmuz 2019 19:39

Siyah sarı şapka kesin...örtük ihmal edilen kesin ( ögretmenin kendi tutumunu aktarması ) sinif yönetimi sorusu uyarmak olacaktı..bilgisayarda ögrettigi programli ogretim degil denenceler kurma diyor hangi kurama benziyor diyor...tam ogrenme olacakti...akvaryum degil kesinlikle konusma halkasi...nasil devam eder ders diyor rol oynama...ah ahhh..

Toplam 199 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi