Editörler : hopaliSafak Vaktii
15 Temmuz 2019 13:41

fatihböte
Aday Memur

arkadaşlar bir soru vardı şıklarda örtük-ihmal edlen ,işlev-ihmal edilen yapan varmı

15 Temmuz 2019 13:43

fatihböte
Aday Memur

esasıcılık mı doğru cevap

15 Temmuz 2019 13:49

memurolm
Memur

Reis o beyaz ve siyaz olabilir mi ben onu yaptım

02Osman, 2 ay önce - Alıntıya git

reyiz beyaz şapka yok ama şıklarda da yoktu galiba beyaz şapka

15 Temmuz 2019 13:57

galenus
Aday Memur

Guvenirlik-gecerlilik sorusu vardi, en yuksek 96 alinan nottan sebepli tum ogrencilerin notlari arttiriliyor. Guvenirlik-gecerlilik degismez miydi cevap?

15 Temmuz 2019 14:01

fenci.xyz
Aday Memur

arkadaşlar bir soru vardı şıklarda örtük-ihmal edlen ,işlev-ihmal edilen yapan varmı

fatihböte, 2 ay önce - Alıntıya git

ihmail edilen yaptım da öncekini hatırlamıyorum. soruyu biraz hatırlatsanız aklıma gelebilir .

15 Temmuz 2019 14:05

fenci.xyz
Aday Memur

Guvenirlik-gecerlilik sorusu vardi, en yuksek 96 alinan nottan sebepli tum ogrencilerin notlari arttiriliyor. Guvenirlik-gecerlilik degismez miydi cevap?

galenus, 2 ay önce - Alıntıya git

herkese 4 puan ekliyordu sanırım . ben boş bıraktım ama geçerlilik ve güvenirlik değişmez olmalıydı cevap. a seçeneğiydi bende .

güvenirlik bir testin tesadüfi hatalardan arınık olması demek. burda sabit hata var yani etkilemez. geçerliliği de etkilemez diye düşünüyorum.

15 Temmuz 2019 14:31

trkçrkn
Şef

herkese 4 puan ekliyordu sanırım . ben boş bıraktım ama geçerlilik ve güvenirlik değişmez olmalıydı cevap. a seçeneğiydi bende .

güvenirlik bir testin tesadüfi hatalardan arınık olması demek. burda sabit hata var yani etkilemez. geçerliliği de etkilemez diye düşünüyorum.

fenci.xyz, 2 ay önce - Alıntıya git
herkese 4 puan vermesi sabit hatadır sabit ve sistematik hatalar gecerliligi dusurur güvenirliği etkilemez sabit hata sistematik hataya da dönusebilir.
15 Temmuz 2019 14:33

trkçrkn
Şef

ihmail edilen yaptım da öncekini hatırlamıyorum. soruyu biraz hatırlatsanız aklıma gelebilir .

fenci.xyz, 2 ay önce - Alıntıya git
ogretmenin kendi bilgi ve becerisine göre dersi islemesi işlevsel yani uygulamadaki program konularin bazilarını atlayip ögretmemesi ihmal edilendi.
15 Temmuz 2019 14:35

trkçrkn
Şef

esasıcılık mı doğru cevap

fatihböte, 2 ay önce - Alıntıya git
bazı arkadaslar daimicilik diyor ama ben esasicilik yaptım cunkü temel becerilerin ögretilmesi diyordu bunu yapan da esasicilik. temel becerilerden kastı okuma yazma vs.
15 Temmuz 2019 15:04

sistemlink
Memur
bazı arkadaslar daimicilik diyor ama ben esasicilik yaptım cunkü temel becerilerin ögretilmesi diyordu bunu yapan da esasicilik. temel becerilerden kastı okuma yazma vs.
trkçrkn, 2 ay önce - Alıntıya git

soruda kültürel aktarım varmıydı bana mı öyle geliyor ben de esasıcıiği yapıştırdım wallahi :D

15 Temmuz 2019 15:06

Yunusss2444
Aday Memur

reyiz beyaz şapka yok ama şıklarda da yoktu galiba beyaz şapka

memurolm, 2 ay önce - Alıntıya git

Bende yesil kirmizı yaptım.Yeşil çözüm önerisi sundugundan kirmizi da yorum yaptığindan

15 Temmuz 2019 15:13

bertrand eğri çifti
Aday Memur

Evrensel değerler değil de kültürel değerleri aktarmak dediği için ben daimicilik yaptım. Evrenseldeseydi esasicilik olurdu diye düşündüm, iki şık arasında kaldım açıkçası.

15 Temmuz 2019 15:44

trkçrkn
Şef

Evrensel değerler değil de kültürel değerleri aktarmak dediği için ben daimicilik yaptım. Evrenseldeseydi esasicilik olurdu diye düşündüm, iki şık arasında kaldım açıkçası.

bertrand eğri çifti, 2 ay önce - Alıntıya git
hocam zaten ikisini de soyluyodu temel becerileri ve külturel degerleri aktarmak diyordu öğretmenin kulturel degerleri aktarması hem daimicilik hem esasicilikte var aradaki fark esasicilerin temel becerileri öğretmesi daimicilerin üst düzey yonetici yetiştirmesi ben burdan yakaladim inş. yanliş yapmamisimdır
15 Temmuz 2019 15:47

trkçrkn
Şef

Bende yesil kirmizı yaptım.Yeşil çözüm önerisi sundugundan kirmizi da yorum yaptığindan

Yunusss2444, 2 ay önce - Alıntıya git
yeşil olması için yaratıcı bir seyler olmaliydı kirmızı da duygusal yaklasır. soruda ise karamsarlik ve iyimserlik vardı
15 Temmuz 2019 15:57

sistemlink
Memur

bir de şu gözetmenlere lütfen ter kokmayınız zorunluğu getırsınler ve tabı bu hepimiz için geçerli....sınavda miğdemi zor durdurdumm :X :X

15 Temmuz 2019 16:59

SelimPusat34
Memur
yeşil olması için yaratıcı bir seyler olmaliydı kirmızı da duygusal yaklasır. soruda ise karamsarlik ve iyimserlik vardı

şunu şunu yaparsan düzelir diyor. bence de yeşil şapka vardı. karamsarlık dediğiniz adamın kendi düşünceleri olabilir o da kırmızı

15 Temmuz 2019 17:24

trkçrkn
Şef

şunu şunu yaparsan düzelir diyor. bence de yeşil şapka vardı. karamsarlık dediğiniz adamın kendi düşünceleri olabilir o da kırmızı

SelimPusat34, 2 ay önce - Alıntıya git
şunu sunu yaparsan duzelir dediginiz olaya iyimser yaklaşması işte. o da sarı olur. Bu soruyu cok merak ettim sorular yayimlanınca tekrar yazarız:)
15 Temmuz 2019 19:19

ortega 1907
Aday Memur

Merhaba arkadaşlar sizce sınava en yakın kaynak hangisiydi?konu anlatım deneme soru Bankası teşekkürler

15 Temmuz 2019 19:27

emre06555

arkadaşlar soruları tartışsak?

15 Temmuz 2019 19:39

Tarasbulba35
Memur

Siyah sarı şapka kesin...örtük ihmal edilen kesin ( ögretmenin kendi tutumunu aktarması ) sinif yönetimi sorusu uyarmak olacaktı..bilgisayarda ögrettigi programli ogretim degil denenceler kurma diyor hangi kurama benziyor diyor...tam ogrenme olacakti...akvaryum degil kesinlikle konusma halkasi...nasil devam eder ders diyor rol oynama...ah ahhh..

Toplam 199 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?