Editörler :
24 Temmuz 2019 01:06

Vizyon2
Aday Memur

Kaldıkı şuan akademıden mezun olan 9 ay okuyan komıser yardımcıları yuksek lisans mezunu olarak göreve başlıyor ki söylenen yarın ilerde akademinin rutbe terfılerde yuksek lisans şartı getirebileceği şuan 15 bın civarı kom. Yrd. Oldu hepsine birden rutbe vermesi ilerleyen dönemde çok zor bu nedenle kriter koyması kaçınılmaz gıbı birşey...

24 Temmuz 2019 14:19

COMMANGENE
Genel Müdür

3201 sayılı emniyet teşkilatı kanunu 26 geçici madde

madde :Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce atanan polis amirlerinin rütbelerde ve meslek derecelerinde zorunlu en az bekleme süreleri ile (B) grubundan (A) grubuna geçiş işlemleri aşağıdaki hü

kümler

çerçevesinde yürütülür

Polis amirlerinden Polis Akademisi mezunları, Polis Akademisi mezunu sayılanlar ile Emniyet Genel

Müdürlüğüne eleman yetiştirmek üzere Polis Akademisi bünyesindeki en az dört yıllık fakülte ve yüksek

okullardan mezun olanlar (A), komiser yardımcılığı kursunu başarıyla bitirmiş olanlar (B) grubunu oluşturur

kısacası bu madde yürürlüğe girdiği 2015 tarihinden önce rütbeli personel A ve B grubu olarak ayrılmış. terfiler tabloda gösterilmiştir.

bu kanun maddesi sonrası alınanların herhangi bir sınıfı bulunmamaktadır. mezuniyet yeri önemli olmadan (kurs süresi,eğitim v.b ) sınıfsız madde 55 e göre yapılmaktadır.

A ve B ayrımı 2015 öncesi rütbelilerde geçerli.

başpolis arkadaşlar madde 55 e göre olması lazım oda zaten terfi sürelerinin A sınıfı ile aynı olması anlamına gelir...(meslek içi,başpolis,paem,fyo madde 55 e göre)

24 Temmuz 2019 15:40

bspls
Aday Memur

İnşallah rütbelerini takıp pbslerıne bakarlarsa orada sınava girecekleri rütbe tarihleri yazar. Malum 6 yılsa b sınıfı olur.. Ama süreci takip ettiyseniz genel mudur açıklamasında b sınıfı olarak alacağız dedi, zaten uzaktan eğitimle a sınıfı alabilecekleriini

sanmıyorum... Yönetmeliğini okudıysanız a sınıfı diye bır kavram geçmiyor.. Zaten yukardakı arkadaşın dediği gıbı saykı a sınıfı görebileceği en son rutbe oda zamanında alırsa Başkomiser olur muhtemelen...

Vizyon2, 2 ay önce - Alıntıya git

sizin dediğiniz gibi olmuyor maalesef, artık A-B ayrımı olmadığı için başpolislerin yönetmeliğinde ayrıca belirtme gereği duymamışlar.

ayrıca A olursa başkomiserliği anca görür demişsiniz, açıp bekleme sürelerine bakın yaş haddine 17 yıl olan biri olarak hangi rütbeye kadar çıkabılıyorum. hesabını siz yapın

24 Temmuz 2019 15:42

bspls
Aday Memur

Kaldıkı şuan akademıden mezun olan 9 ay okuyan komıser yardımcıları yuksek lisans mezunu olarak göreve başlıyor ki söylenen yarın ilerde akademinin rutbe terfılerde yuksek lisans şartı getirebileceği şuan 15 bın civarı kom. Yrd. Oldu hepsine birden rutbe vermesi ilerleyen dönemde çok zor bu nedenle kriter koyması kaçınılmaz gıbı birşey...

Vizyon2, 2 ay önce - Alıntıya git

ayrıca hafta sonu 2-3 saat ders alma ile bu teşkilata komiser olunabiliyorsa ki herkes arkalarında geziyor komiserim komiserim diye, uzaktan eğitim alan ve teşkilata en az 19-20 yılını vermiş başpolislerde olabilir

29 Temmuz 2019 14:31

DaRuGa_YaRKaN
Genel Müdür

Başlık 2 hafta önce açılmış , yayınlandığı süre zarfında 10.497 defa görüntülenmiş , yani bu forum bölümünde açılan konu başlıkları içinde KHK yada açığa alınma başlıkları dışında yayınlanma zamanını göz önünde bulundurursak en çok tıklanan başlık olmasına rağmen , bu konuya sadece "28" kişinin yorumları ile katkı yapması manidar.

Her zaman olduğu gibi "nasılsa birileri çabalar bizde istifade ederiz" gibi bir yaklaşım söz konusu sanırım... Böylesi düşük katılım ile neler yapabiliriz kısmına hiç konuşamayacağız.

29 Temmuz 2019 19:18

personelali
Memur

B grubu olarak Watsap grubu kuralım. 2011 sınav 2012 mahkeme kararı okula giriş 2013 mezun k.yrd.

29 Temmuz 2019 21:06

karabela 55
Genel Müdür

3 yıldır sınav mülakat geçiyorum ama kurul terfi vermiyor ne yapım canları sağolsunlar yaşım 44 meslekte 24 yıldır çalışıyorum kıdemli kom.yrd olarak emekli olacağım herhalde bizleri sanırım eritip B grubunu yok edecekler Adamlar girdikleri ilk sınavda terfi aldı Fyo lular daha tutuluyor ama beni küstüremezler hizmete devam edeceğim

29 Temmuz 2019 21:21

tundercat06
Memur

3 yıldır sınav mülakat geçiyorum ama kurul terfi vermiyor ne yapım canları sağolsunlar yaşım 44 meslekte 24 yıldır çalışıyorum kıdemli kom.yrd olarak emekli olacağım herhalde bizleri sanırım eritip B grubunu yok edecekler Adamlar girdikleri ilk sınavda terfi aldı Fyo lular daha tutuluyor ama beni küstüremezler hizmete devam edeceğim

karabela 55, 2 ay önce - Alıntıya git

küsülmüyecek gibi değilki bu haksızlıklar bu yapılan fedakarlıklar ne zaman fark edilecek. en acısıda 24 yıllık tecrübeli kom.yrd. daha 4 yıllık komserden talimat alacak. çok yazık :(

29 Temmuz 2019 22:24

namkoli
Aday Memur

Başlık 2 hafta önce açılmış , yayınlandığı süre zarfında 10.497 defa görüntülenmiş , yani bu forum bölümünde açılan konu başlıkları içinde KHK yada açığa alınma başlıkları dışında yayınlanma zamanını göz önünde bulundurursak en çok tıklanan başlık olmasına rağmen , bu konuya sadece "28" kişinin yorumları ile katkı yapması manidar.

Her zaman olduğu gibi "nasılsa birileri çabalar bizde istifade ederiz" gibi bir yaklaşım söz konusu sanırım... Böylesi düşük katılım ile neler yapabiliriz kısmına hiç konuşamayacağız.

DaRuGa_YaRKaN, 2 ay önce - Alıntıya git

AYNEN KATILIYORUM. BEN MAHKEMEYE VERDİM. ELİMDEN GELDİĞİNCE İLETEBİLDİĞİM YERLERE İLETTİM. ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE RÜTBE SİSTEMİNDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK OLACAKMIŞ ORADA DEĞERLENDİRİLECEKMİŞ BU KONU DA FALAN GİBİ DUYUMLAR VAR. BU NEDENLE GÜNDEMDE KALMASI İÇİN BU KONUYU BURADAN HABER YAPTIRMAMIZ LAZIM.

29 Temmuz 2019 22:33

mert_yenilmez
Şube Müdürü

meslek dışı paem ve fyolar damdan düşer gibi geldi hiç bir şey bilmiyorlar ve sadece yatma derdindeler B grubu amirler gayet bilgili ve rütbe takmak haklarıdır..hakkınızı arayın mutlaka ..

30 Temmuz 2019 01:05

Wolfteam star
Memur
komiser yardımcısı olunca egosu tavan yapmayan tüm üstlerimin hakkı verilsin.amaaaa bazılarınız var ki hele siz meslekten geçen üstlerim ozellikle sizin yaptiklariniz,davranislariniz işte bu cok zoruma gidiyor..(konu dışı oldu ama yazmadan gecemedim)(genellemiyorum içinde çok esasli olanlariniz da var sagolsunlar )
Murat8177, 2 ay önce - Alıntıya git
çok doğru bir konuya parmak basmissin devrem bizi daha çok anlaması gerknler daha az anlıyor dediğin gibi müstesna olanakları ayrı tutuyoruz ( dediğin gibi konuyla alakası yok ama bende yazmadan edemedim:))
30 Temmuz 2019 03:32

Meliksah77
Memur

karabela 55, 2 ay önce - Alıntıya git

Bu durumda olan yalnız benim sanıyordum. Emsallerim varmış demek ki. Tebliğ edilir edilmez mahkemeye vereceğim. Bu saatten sonra nereye kadar giderse gitsin. Peşini bırakmak yok. Çok şey yazmak geliyor insanın içinden ama Disiplin suçu oluşmasın diye Terfi almak için bütün kriterleri taşırken halen terfi etmez kararı veren Merkez Değerlendirme Kurulu üyeleri hakkında konuşmak ve yazmak istemiyorum. Karakol Amiriyim alt katta oturan ve akşama kadar internette oyun oynayan fyö lü karakol amir yardımcısı rütbe aldı ama karakolu idare eden kişi olarak ben terfi etmeye ehil değilmişim. Şimdi bu arkadaşla odaları mı değişeceğiz? Bu teşkilat hiç düzelmez daha da kötüye gidiyor hiç umudum yok..

30 Temmuz 2019 10:01

Alone!!
Şef

Bu durumda olan yalnız benim sanıyordum. Emsallerim varmış demek ki. Tebliğ edilir edilmez mahkemeye vereceğim. Bu saatten sonra nereye kadar giderse gitsin. Peşini bırakmak yok. Çok şey yazmak geliyor insanın içinden ama Disiplin suçu oluşmasın diye Terfi almak için bütün kriterleri taşırken halen terfi etmez kararı veren Merkez Değerlendirme Kurulu üyeleri hakkında konuşmak ve yazmak istemiyorum. Karakol Amiriyim alt katta oturan ve akşama kadar internette oyun oynayan fyö lü karakol amir yardımcısı rütbe aldı ama karakolu idare eden kişi olarak ben terfi etmeye ehil değilmişim. Şimdi bu arkadaşla odaları mı değişeceğiz? Bu teşkilat hiç düzelmez daha da kötüye gidiyor hiç umudum yok..

Meliksah77, 2 ay önce - Alıntıya git

sizin adınıza üzüldüm, şimdiye kadar yardımcınız olan kişinin yardımcısı olarak devam edeceksiniz belki de.. Haksızlığı görüpte bunu düzeltme imkanı olanların görmezden gelenlerinin iki yakası bir araya gelmesin..

30 Temmuz 2019 11:13

yıldırım 76
Memur

NEREDEN NEREYE ,10 YIL ÖNCE YAZDIKLARIMIZ TÜM DOSTLARA ARKADAŞLARA SELAM OLSUN.EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜKTE A-B AYIRIMI KALKMASI İÇİN BİR ÇALIŞMA OLDUĞU KONUSUNDA OLDUĞUNU BİLİYORUM.BURADAKİ HERKES DAHA FAZLASINI HAK EDİYOR.YILLARCA SORU ÇALAN HIRSIZLAR İÇİN YAZDIK VE SONUNDA KAZANAN BİZ OLDUK.İNŞALLAH BUNDADA KAZANAN BİZ OLURUZ.HERKESE SELAMLAR BERKAY

30 Temmuz 2019 16:12

ultraky
Memur

İhraç olmadıklarına dua etsinler

31 Temmuz 2019 12:09

Alone!!
Şef

ultraky, 2 ay önce - Alıntıya git

Şu anda genel kanı bu şekilde, hatta bir seminerde Asayiş daire başkanı da aynı şeyi söylemişti.Bu düşünce ve zihniyetle sizce bir düzenleme olması beklenebilir mi?

03 Ağustos 2019 12:09

namkoli
Aday Memur

GÜNCEL

04 Ağustos 2019 15:27

DaRuGa_YaRKaN
Genel Müdür

ultraky, 2 ay önce - Alıntıya git

Pardon neyin duasını yapacağım, olmayacak duaya amin diyecek kadar şuursuz değilim, klişe yaklaşımla herkesi aynı kefeye koyma basitliğine artık bir son verin, gerçekten bayıyorsunuz, Köpekler istediği için Atlar ölmez ...

Çiğ yemediğim için karnım ağrımıyor yada paranoya halinde değilim.

Alıntısını yaptığım bu sözünü muhataplarına yani kıblesini şaşıranlara ilet.

04 Ağustos 2019 15:41

ultraky
Memur

Pardon neyin duasını yapacağım, olmayacak duaya amin diyecek kadar şuursuz değilim, klişe yaklaşımla herkesi aynı kefeye koyma basitliğine artık bir son verin, gerçekten bayıyorsunuz, Köpekler istediği için Atlar ölmez ...

Çiğ yemediğim için karnım ağrımıyor yada paranoya halinde değilim.

Alıntısını yaptığım bu sözünü muhataplarına yani kıblesini şaşıranlara ilet.

DaRuGa_YaRKaN, 2 ay önce - Alıntıya git

Gocunma bu kadar

04 Ağustos 2019 15:58

DaRuGa_YaRKaN
Genel Müdür

Flu, saçma sapan ,kişileri töhmet altında bırakan yorumların ile karakter ve özgüven sorunun olduğu çok belli, beni tanıyormusun, mizacımı, karakterimi, geçmişimi biliyormusun ???

Sorduklarımile ilgili sıfır bilgiye sahip olmana rağmen nasıl insanları yaftalayabiliyorsun?

Beni malum konudan ihraç edebilecek birisini daha bir ana doğurmadı, doğuramazda

Ama paçalarından kalitesizlik akanları doğurabiliyor

Toplam 105 mesaj

ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u, önceki Ak Partili bakanlara göre, başarılı buluyor musunuz?