Editörler : Pangaea
15 Temmuz 2019 17:11

Üniversite memurluğunu tercih etmeli miyim?

Merhabalar . Gumruk isletme lisans mezunuyum 86 puanla universite memurlugunu tercih etmeli miyim ? Tayin ve maas durumu nedir bilgi verebilirseniz sevinirim . Tesekkurler.

Umutetmekistiyorum
Aday Memur
15 Temmuz 2019 17:25

tayin durumu Kesinlikle tayin yok çakılı kadro

harita94
Genel Müdür
15 Temmuz 2019 17:43

Siz hiç tayin isteyebilen akademisyen gördünüzmü? Profesörler,doçentler nasıl sabit ise siz de öyle sabitsiniz.yer değiştiremezsiniz.

muhemre
Kapalı
15 Temmuz 2019 18:09

Tayin yok diye bir şey yok kardeşim. Sadece çok sağlam bir torpilin olması lazım.

Asaletini aldığın üniversitenin rektörü adam gelmiyor diye göndermek istemeyecektir.

Gitmek istediğin şehirdeki üniversitenin rektörü zaten kadroları kendi ve tanıdıkları için kullanacaktır.

Şimdi doğrudan Cumhurbaşkanınca atanan iki kişi var. Bulman gereken dayıyı da sen hesap edersin. :))

Çok zor ama imkansız değil.

A.C.D.C
Daire Başkanı
15 Temmuz 2019 21:14

Tayin yok. Maaş 5000-6000 arası oynar.

vdtmlrsknadm
Yasaklı
15 Temmuz 2019 21:37

öncelikle her üniversite ayrı bir kurum olduğu için tayin olmaz ancak kurumlarnarası yer değiştirme olur.bir üniversite bulacaksın o seni isteyecek atandığın üniversitede muvafakat verecek,o yüzden tayin çok zor. ayrıca benim bildiğim üniversite memuru normal 657 li memur başlangıç maaşı yani 3-3500 tl civarında almıyor muydu? 5-6 bin alıyorsa iyi tabii.özel tazminatları mı var nedir?

muhemre
Kapalı
15 Temmuz 2019 21:45

Arkadaş mühendis maaşını söylemiş. 657 arasında en düşük ücretler arasındadır üniversiteler.

Normal bir memurluğa yerleşirsen, başka bir kuruma da naklen ataman yapılabilir arkadaşım. İlla üniversite olacak değil. İç işleri olur, nüfus olur, KYK olur.

Ama asaletini veren üniversite rektörü iyi bir tanıdık olmadıktan sonra sana muvafakat vermez, göndermez. Bunla ilgili tonlarca mahkeme açılmıştır, üniversite personeli forumlarında da en çok başlık açılan konulardandır "tayin hakkımız olsun".

tiger006
Memur
15 Temmuz 2019 21:53

bu üniversiteler 657'nin 4/A sı oluyor değil mi? 657 nin 4/B si sözleşmeli olan. Üniversite memurluğu özlük hakları tam olan 4/A ya tabii değil mi? Tam olarak emin olamıyorum .s

muhemre
Kapalı
15 Temmuz 2019 22:23

Kadrolu memurluk olarak geçer 657/4A'dır.

657/4B sözleşmelidir.

Merkezi alımda ya 657/4A'lı ya da 399'lu (Kadro karşılığı sözleşme) personel alınır.

tiger006, 5 yıl önce

bu üniversiteler 657'nin 4/A sı oluyor değil mi? 657 nin 4/B si sözleşmeli olan. Üniversite memurluğu özlük hakları tam olan 4/A ya tabii değil mi? Tam olarak emin olamıyorum .s

muhemre
Kapalı
15 Temmuz 2019 22:27

Kılavuzda kadroları ayırmak kadro derece sütununa bakın. Orada bir sayı varsa alım 657/4A'dır.

Eğer boş ise KİT (399) alımıdır.

Cahtko
Şef
15 Temmuz 2019 22:41

Üniversite senin şehrindeyse kaçırma ver yok degilse 8 sene bile çalıssan max 3700 alirsin(bekar). Tayini unut.

MerveToprak
Aday Memur
16 Temmuz 2019 09:31

Herkese cok tesekkur ederim

tiger006
Memur
16 Temmuz 2019 15:02

ya bu üniversitedekiler açılan kadroların azlığını işsiz olduğumuzu mecburiyetlerimizi bilmiyorlar mı da eş ya da sağlık durumu için

bile tayine onay vermeyebiliyorlar. bu kadar vicdansızlar mı yani gerçekten :(

hodhe
Aday Memur
16 Temmuz 2019 17:22

hep yorumlarda öyle söyleniyor. Ama ben riski göze almaya karar verdim, Aralık da ne geleceği de meçhul olduğu için. 87.6 ile üni yazdım gelir gelmez bilmiyorum ama var mı başka üni yazanlar arkadaşlar .kaç puanla yazdiniz :((
tiger006, 5 yıl önce

ya bu üniversitedekiler açılan kadroların azlığını işsiz olduğumuzu mecburiyetlerimizi bilmiyorlar mı da eş ya da sağlık durumu için

bile tayine onay vermeyebiliyorlar. bu kadar vicdansızlar mı yani gerçekten :(

mercan1982
Şef
17 Temmuz 2019 02:06

üniversitede çalışıyorum, kesinlikle ama kesinlikle tayin imkanınız çok zor. gitmek istediğinizde, "sana muvafakat verirsem senin yerine üniversiteden bir kadro açılmasını isteyemem, madem adam lazımdı neden elindeki personelin gitmesine izin verdin?" şeklinde ifade kullanan amirler görebilirsiniz. yani idari amirinizin elinden bir şey gelmiyor bu konuda.

aslına bakarsanız buradaki sıkıntı kişilerde değil, işleyişi yanlış kurmuşlar. üniversitedeki bütün kadroları bir havuza toplayıp tek merkezden atamalar yök tarafından yapılsa güzel olabilirdi.

lise mezunu yardımcı hizmetli sınıfı 10/1 evli eşim çalışmıyor. maaşım 3600 tl.

ersrdrclk
Aday Memur
17 Temmuz 2019 07:38

9 yıldır üniversitede memurum, 9 yıl öncesine dönebilsem asla üniversite yazmam, arkadaşların yazdığı problemlerin hepsinden önce akademik idari personel ayrımı çok keskin, kast sistemi gibi. üniversitede idari personelsen ikinci sınıf insansın bu kadar basit.

SungurAkcakoca
Aday Memur
17 Temmuz 2019 07:51

Üniversitelerde kast sistemi vardır. idari - Akademik Tayin yoktur. Başka kuruma nakil olabilirsin. Torpilin yoksa mümkün değil. Şeflikten yukari yükselemezsin. Torpilin olmasi gerekir. Müdürlük kadrolarina atama hülle yoluyla yapilir. Üniversiteler en düşük maaşı verir. Ama o puanla bu işsizlikte yinede kaçırmamak lazım.

çakır15
Kapalı
17 Temmuz 2019 08:46

10 yıldır üniversitede memurum asaleti doldurur giderim diyerek geldim 10 sene doldu hala gidemedim benimle başlayan çoğu kişi torpili bulup istedikleri yere gitti. bizde dayı yok torpil yok ne kabul edecek kurum buluyoruz buluncada muvafakat alamıyoruz,

ohh bee
Aday Memur
17 Temmuz 2019 14:16

çok zor durumda değilseniz kesinlikle yazmayın.üniversitelerde hiçbir değeriniz yok.sınavla gelen memurlar kalmak istemediği için başka bir kuruma geçmenizi istemiyorlar o yüzden tayin çok zor.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
17 Temmuz 2019 15:39

Her üniversite kendi başına bir imparatorluk kardeşim....

Artıları:

- Büyük bir bölümünde iş rahat.

- Ne kadar yakınılsa da akademisyenlerle çalışmak zevkli olabilir

- Yönetimi ikna edebilirsen ve geçerli mazeretin olursa tayin hakkın var.

- Cıvıl cıvıl geçler arasında çalışmak gayet zevkli olabilir.

- Maaşın çok artısı yok. Dönerli bir ünv. bulursan bir ihtimal

Eksileri:

- Sürekli ikinci plandasın. Öncelik akademisyenlerde

- Her rektör değişiminde bir çok şey değişir! Her şey sil baştan

- Yükselme olanağı çok az. 30 Yıldır şube müdürlüğü yapan var. Pardon... 34!

- Liyakat falan hikaye iki hoca bir yönetici buldun mu kralsın.

- Yaşlı üniversitelerde kariyer arama! Genç üniversitelerde ise, Beynin şişer! İş çok yoğun...

Son olarak nereyi düşünüyorsan! Araştır gir web sitelerine, medyadaki haberlerine bak....

Yolun açık olsun.

kür-şat
Şef
17 Temmuz 2019 15:40

Tercih et. Bol bol yatıp hocaların dedikodusunu yaparsın. Hocalara yaptığın artistlikleri mesai arkadaşlarınla oturup kahramanlık gibi anlatırsın.
Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi